TOP 3: Čo nám v poslednom období znechutilo futbal

Slovenský futbal išiel rapídne nahor. Po tom, ako prišiel Vladimír Weiss starší na miesto hlavného trénera A-tímu Slovenska, veci idú oveľa lepšie, ako predtým. Slováci sa dostali na šampionát, na majstrovstvá sveta vo futbale! A opäť máme aj zástupcu v Lige Majstrov!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Lenže, nie všetko je také skvelé, ako sa zdá byť a aj keď nám Slovensko po reprezentačnej aj klubovej stránke robí radosť, zvyšní páni mimo ihriska nám futbal stále viac a viac znechucujú... Rebríček TOP3 ľudí, ktorý nám futbal v poslednej dobe znechutili vyzerá takto:

3. MIESTO: VLADIMÍR WEISS ST.
Nekričte hneď na mňa! Nehovorím, že Vladimír Weiss nie je výborný tréner, to nech do mňa blesk udrie! Za trénerom Vladimírom Weissom stojím, je to najlepší tréner na Slovensku, vie čo robí a ďakujem mu za všetko, čo pre slovenský futbal urobil. Jedna vec ma však v poslednej dobe škrie a písal o nej tu na SME blogoch včera aj Ďuri Tóth.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vecou, ktorá ma škrie sú cudzinci v národných farbách. Viem, že sa takéto kroky uskutočňovali a uskutočňujú aj v iných reprezentáciách, no to neznaemná, že do tohto „trendu” musíme zapadnúť hneď aj my. Nehovorím - Karim Guéde aj Babatounde Bello sú kvalitní futbalisti, aj niečim iným, ako sú naši Slováci. Avšak každý hráč z iného kontinentu je i niečim iný, ako hráč v Európe, a ak si budú reprezentácie takto kupovať hráčov, pomaly sa z toho stane futbal ako na klubovej úrovni. To, že hráč hrá štyri roky v našej lige je podľa mňa slabá výhovorka - ozajstným Slovákom nikdy nebude.

Ako správne načrtol aj Ďuri Tóth vo svojom článku - aké by to bolo, keby sa Karim Guéde dostal do reprezentácie ešte pred MS 2010? Ktorý defenzívny záložník by stratil svoje miesto v nominácii? On načrtol Juraja Kucku, o ktorého sa teraz bijú zahraničné mužstvá, ja by som povedal Kamila Kopúnka, vďaka ktorému sme ale postúpili zo základnej skupiny do osemfinále MS...

Skryť Vypnúť reklamu

Týmto samozrejme nechcem hovoriť nič zlé na Vladimíra Weissa, je to však prvá vec, ktorá sa mi v spojitosti s našim hlavným trénerom nepáči. A akonáhle niečo v zápase pokazí Guéde alebo Bello, vinný za to bude Weiss, lebo on ich dotiahol. Samozrejme, neznechutil mi futbal Weiss, ale tá téma - cudzinci v národnom drese. A to už dávno, ešte keď o Guédem a Bellovi na Slovensku nebolo ani chýru ani slychu.

Musím však dodať, že toto je len môj názor a veľa Slovákov sa ku Guédemu a Bellovi stavia s otvorenou náročou. Ja si však nemôžem pomôcť, pre mňa znamená reprezentácia výber hráčov z jednotlivých štátov. A to pri Karimovi alebo Babatoundeovi slovenská reprezentácia nebude... Nuž ale, ak to pomôže... Pre mňa však stále bude viac Marek Hamšík alebo Marek Sapara na svojom poste, ako Babatounde Bello.

Skryť Vypnúť reklamu

2. MIESTO: SKUPINA ĽUDÍ OKOLO SFZ A DIGITV
Druhé miesto, len s veľmi miernym odstupom od toho prvého, získala mafiánska banda zo SFZ, DigiTV a okolia. Práve vďaka nim môžeme o futbale na Slovensku už v podstate len čítať. Reprezentáciu dva roky budeme môcť sledovať iba na DigiSport, ktorý, pochopiteľne, bude vysielaný iba na DigiTV.

DigiTV je poskytovateľ satelitnej a káblovej televízie. V súčastnosti má menej uživateľov ako dáky SkyLink, takže viete si predstaviť, koľko ľudí DigiTV asi má... len hŕstka ľudí (a to navyše DigiTV prezývajú CigiTV, pretože asi polovica zo zákazníkov tejto spoločnosti sú naši rómsky obyvatelia).

Skryť Vypnúť reklamu

Ak teda budete chcieť sledovať slovenskú reprezentáciu, či slovenskú, anglickú, francúzsku alebo taliansku ligovú súťaž na televíznych obrazovkách - máte veľkú smolu, ak nemáte práve DigiTV. Slovenská televízia už práva, žiaľ, nemá. A tak tam už toho na slávnej to Trojke veľa neuvidíte. Corgoň liga mi ani nevadí, spať sa dá aj pri iných programoch Slovenskej televízie, ale tá reprezentácia určite štve každého.

1. MIESTO: JOZEF ANTOŠÍK A JEHO SPOJENCI
A najnovšie nám (niektorým) futbal znechutili aj žilinskí páni. Po tom, ako sa slovenský majster MŠK Žilina prebojoval cez maltskú Birkirkaru, bulharský Litex Loveč a rozpadnutú českú Spartu Praha, sa Šošóni ocitli v spoločnosti FC Chelsea, Spartaku Moskva a Olympique Marseille medzi tridsaťdva najlepšími tímami sveta - v Lige Majstrov. Pre slovenský futbal je to vzácny a ojedinelý jav, za 15 rokov sa podaril takýto kúsok len Košiciam, už teraz neexistujúcej Artmedii a teraz Žiline.

Žiline sa podarilo na hlavný turnaj prebojovať i pred dvoma rokmi, keď sa dostala do Pohára UEFA. V skupine F, ktorá jej je asi súdená, nakoľko v nej hrala v tomto pohári a bude v nej hrať aj v Lige Majstrov, narazila na Hamburg, Ajax Amsterdam, Sláviu Praha a Aston Villu. Vtedy Slovensku urobila veľmi dobré meno, aj keď dvakrát prehrala a nakoniec ďalej nepostúpila. Prehrala s Hamburgerom SV aj s Ajaxom, a to tým najtesnejším rozdielom. S pražskou Sláviou len remizovala a prekvapujúco dokázala poraziť silnú Aston Villu, dokonca u nej doma!

No späť k Lige Majstrov. Tento žreb, ktorý Žiline prisúdil už spomínané tímy, ma veľmi potešil. Žlto-zelení sa totiž už 15.septembra stretnú pod Dubňom s mojim najobľúbenejším neslovenským tímom - FC Chelsea. Keď mi to priateľka oznámila, bol som v siedmom nebi a tešil som sa. Povedal som, že na ten zápas pôjdem, aj keby čo bolo...

No, vtedy mi ani na um nezišlo, že Žilina bude futbal predvádzať len pre milionárov! Jozef Antošík, predseda dozornej rady klubu, spolu s ostatnými zo žilinského klubu, stanovil lístky pre bežných smrteľníkov-Nežilinčanov za 9-tisíc slovenských korún!!!

Filozofia klubu sa mi na jednej strane páči a na druhej nie. Páči sa mi, že Žilina chce na štadióne hlavne Žilinčanov, že tam chce vlastných fanúšikov, skalných. Aj tí si samozrejme za lístky zaplatia nehorázne veľké sumy, no čo sa mi páči je to, že lístky si budú môcť kúpiť skôr. Už od štvrtka 2. do stredy 8. septembra si totiž na základe permanentiek alebo karty MŠK klubu môžu kúpiť zvýhodnené lístky len majitelia týchto vecí. Aj tak však ostane Žiline nemálo prázdnych miest a tie zahatajú predajom od 8. septembra za nehorázne sumy od 300€ do 600€!

Páči sa mi, že prednosť dostanú skalní fanúškovia Žiliny, ale tie ceny sú naozaj postavené na hlavu. Najlacnejší lístok pre fanúšikov je 50€! Aj to už je zvýhodnená cena... Možno to pomôže a ľudia nebudú nadávať na tie eštenormálne ceny na reprezentačné zápasy. Tam, kde si teraz sadnú fanúšikovia Žiliny za bránu, by si na reprezentáciu sadli kľudne i do VIP sektoru...

A ako poznamenal aj fanúšik v diskusnom fóre istý Stano X pri nadpise komentáru „výlet Chelsea Londýn”, kde poukazuje na to, že sa Slovákom viac oplatí ísť na Stamford Bridge ako na štadión pod Dubňom: „Letenky tam a späť - 45€. Lístok na futbal - 35€. Ubytovanie, dve noci - 60€. Pivo, strava - 50€. Dokopy cca. 200€ - cena lístka na MŠK Žilina.”

Nuž, na Chelsea sa teda do Žiliny nedostanem. Čo už, ako pri zápase medzi Stuttgartom a Slovanom v Nemecku, budem hľadať ilegálne vysielania prostredníctvom internetu. V budúcnosti pri sloveskej reprezentácii, keď bude hrať vonku, sa to asi zíde...

Michal Šášky

Michal Šášky

Bloger 
  • Počet článkov:  139
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Večne meškajúci maniak do športovej novinárčiny, s extrémne vyvinutým zmyslom pre ironické a sarkastické poznámky, predseda vlastnej kvázipolitickej strany SPI a človek prácu vykonávajúci vždy na 100% (pondelok 12%, utorok 23%, streda 40%, štvrtok 20% a piatok 5%...) Zoznam autorových rubrík:  FutbalMS v hokeji 2011MS v hokeji 2012Iné športyZ môjho nudného životaTelevízorHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu