Úvod do ETF lidskou řečí (nekomerční webinář)

ETF (exchange-traded fund) jsou téma díky časovému testu, díky kterému je možné je po roce prodat bez potřeby zdaňování.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Obsah:
1:30 Definícia ETF
2:53 Špecifiká ETF - ako fungujú. Rozdiel medzi ETF a podielovými fondy. Investičné trendy.
6:47 Pre koho sú ETF vhodné a pre koho nie?
10:40 Existujú aj nevýhody ETF?
15:50 Nie sú ETF v súčasnosti preceňované? Môžu indexové fondy vyvolať krízu? Ako veľmi hýbu ETF trhom?
22:30 Čo hýbe trhom? Prečo to nie sú banky.
27:10 Ako investovať do ETF? Čo a pre koho sa oplatí? Aké možnosti sú? Ponuka brokerov. Prečo mať poradcu?
37:23 Slovensko netrpí nedostatkom brokerov alebo nedostatkom ponuky cenných papierov. Slovensko trpí tým, že je tu nedostatok finančnej gramotnosti alebo nedostatočne vysvetlené investičné produkty.
40:50 Je investícia do Trading 212 riziková?
41:10 Názor na obchodovanie cez Revolut?
42:42 Nakoľko je rizikové pre začiatočníka otvoriť účet u online brokera a vybrať napríklad najznámejšie ETF fondy, ako S&P 500, NASDAQ, MSCI World?
43:46 Investovať do NASDAQ-100 ? Vykonnosť hovorí áno, aké sú argumenty proti?
44:52 Je riziko aktuálne zainvestovať väčšiu sumu peňazí do ETF na dôchodok na 20 a viac rokov? Nie je teraz na trhoch bublina, ktorá praskne?
47:33 Aký máte názor na investovanie do akcií v tomto období, keď viaceré indikátory ukazujú na prepálené trhy a príliš vysoké ceny akcií? Ako investovať, keď sa očakáva blízky prepad?
50:33 Názor na AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov?
51:05 Na čo je nám finančné poradenstvo, keď najvýnosnejší (a najrizikovejší) podielový fond v Tatra banke - Americký akciový, mal za 10 rokov nižšiu výkonnosť ako S&P 500?
52:33 Ak chcem dlhodobo investovať do amerických ETF fondov 15 rokov a viac, je lepšie investovať v dolároch, alebo radšej cez európsku burzu v eurách?

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  712
  •  | 
  • Páči sa:  717x

Zájmy: square dancing (jsem caller), akvaristika, zoologie, archeologie, cestování, fotografování. Doma mám 30 menších akvárií, ženu a tři dcery. Moje firma organizuje na Slovensku soutěž finančních produktů s názvem Zlatá minca. Také jsem vytvořil diskusní FB skupinu, ve které se kdokoli může zeptat na cokoli ohledně slovenských bank, pojišťoven a investování (ikonka níže). Zoznam autorových rubrík:  AkvaristikaAlexandra & DanielkaCestováníFilmy, které mě zaujalyKnihy, které mě zaujalyHudba, která se mi líbíSpolečenské hryFilatelieSQUARE DANCEHistorie, archeologie, evolucePřírodaZoologieZuzkaZlatá mincaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu