1989 - Vraj za lepšiu budúcnosť

Písmo: A- | A+

Všetci vieme ako to bolo. Štrngalo sa kľúčmi na námestiach – ohlasovali koniec režimu, ktorý bol taký zlý, ktorý nedával slobodu človeku v takej miere na akú má právo. Všetci ľudia verili, že nás čaká svetlá budúcnosť, že to zlé odíde spolu s bývalým režimom a budeme mať všetko po čom túžime. Možnosti, o ktorých sme predtým ani nesníval

P { margin-bottom: 0.21cm; }

 

Keď som počúval rodičov a starých rodičov ako hovoria, že dobre už bolo, neveril som im. Vravel som si veď máme demokraciu, slobodu slova, možnosť podnikať a plno iných vecí, ktoré som obhajoval. Nedokázal som pochopiť prečo hovoria, že dobre už bolo. No neboli to len moji rodičia ale aj mnoho známych aj náhodných ľudí s ktorými som mal možnosť sa na túto tému porozprávať. Väčšina obhajovala názor mojich rodičov. Uznávam bol som príliš mladý na to aby som to pochopil.

 

Všetci dúfali, že s novým režimom príde úspech aj na úrovni štátu. Politici nás mali doviesť na úspešnú cestu. Nie smerom k zadlžovaniu ale k tomu aby sme boli úspešná konkurencie schopná krajina. No nestalo sa. Nemôžem obhajovať, ani pravicu, ani ľavicu pretože ani jedna strana neurobila všetko čo bolo v jej silách. Prečo? Veď štát by mal fungovať ako úspešný podnik vytvárať zisk a radšej tvoriť rezervu ako zbytočne míňať. No každý kto sleduje čo sa tu deje pochopí, že takto to na Slovensku nefunguje. Sme doslova bombardovaní správami ako sa zle hospodári s našimi peniazmi.

 

Som hrdý na to, že som Slovák. Ale nepredstavoval som si, ani v tých najčernejších snoch, že raz náš štát sa dostane do takej situácie, ktorá je neúnosná. Ľudia živoria za minimálne mzdy, na dôchodky niesú peniaze, podpora mladým, ktorý sa chcú osamostatniť prakticky neexistuje.

 

Tak dlho sme boli utláčaný ako národ a keď sme si konečne vybojovali slobodu, tak sme dovolili politikom rozkradnúť tento štát za 20 rokov. Smutné ale pravdivé. Dovolili sme politikom aby si robili čo chceli – veď sme si ich predsa zvolili, alebo nie?

 

Ak mi dnes niekto povie že ten alebo tamten politik má dobré názory neverím im. Nie je dôvod veriť politikom, ktorý chcú čo najdlhšie udržať toto štátne zriadenie a to len preto aby sa čo najviac nabalili na NÁS. Na ľuďoch, ktorí sme poctiví. Kým si ľudia v tomto štáte neuvedomia, že to takto ďalej nejde, tak budeme aj naďalej čeliť úpadku, ktorý tu kvitne ako krásny kvet.

 

Verím, že to v ľuďoch znova zahorí tou túžbou po zmene, a že znova výjdu do ulíc ako počas Gorily. Ale teraz už celé slovensko.

Skryť Zatvoriť reklamu