USA: Najvyšší súd zablokoval Bidenovi povinnú vakcináciu a testovaciu politiku pre veľké podniky.

Čierny štvrtok pre Joea Bidena...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Najvyšší súd vo štvrtok zablokoval prezidenta Joea Bidena, ktorý chcel zaviesť povinné očkovanie alebo testovanie na COVID-19 pre veľké podniky - nápad, ktorý konzervatívni sudcovia považovali za neprimerané zaťaženie života a zdravia mnohých Američanov. Toto opatrenie bolo posúdené ako zneužitie moci zvolenými republikánmi.

     Americký prezident vo svojom vyhlásení okrem iného povedal, že súd nepodporil "Život zachraňujúcu a rozumnú požiadavku na vedenie veľkých podnikov". Biden zdôraznil, že rozhodnutie o povinnej vakcinácii bolo zákonné a založené na vedeckých dôkazoch.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

     V novembri minulého roka americká administratíva požiadala spoločnosti, ktoré majú viac ako 100 zamestnancov, aby ich očkovali alebo každý týždeň testovali na vlastné náklady. Toto rozhodnutie viedlo následne k mnohým súdom. Najvyšší súd USA týmto zamietol žiadosť vlády, ale zároveň podporil očkovanie pracovníkov nemocníc.

     Okrem tohto neúspechu mu najvyšší súd zasadil krátko predtým ďalší úder, keď mu zablokoval jeho snahu o reformu volebného systém, ktorou chcel chrániť prístup afroameričanov k voľbám – sľub, ktorý dal tejto komunite, ktorá ho majoritne v posledných voľbách podporila. [1]

Skryť Vypnúť reklamu

 


[1] https://www.reuters.com/world/us/us-supreme-court-blocks-biden-vaccine-or-test-policy-large-businesses-2022-01-13/

 

Martin SEDLAR

Martin SEDLAR

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  13x

Vystudovany hiistorik, pracujuci ako PM v medzinarodnej spolocnosti. Vdaka jazykovym schopnostiam mozem sledovat dianie vo svete priamo, nie sprostredkovane. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu