reklama

Západ nejaví záujem o dianie na Slovensku a odchádzajú aj veľkí investori.

Slovensko, ako budúci ruský vazal, je pre EÚ neperspektívny partner, o prácu prídu tisíce ľudí.

Západ nejaví záujem o dianie na Slovensku a odchádzajú aj veľkí investori.
Brussels, Belgium - February 19, 2022
Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Nejako v tomto zmysle, ako uvádza nadpis a perex, by mohli niekedy v budúcnosti vyzerať vyjadrenia vysokopostavených úradníkov NATO a generálnych riaditeľov nadnárodných spoločností. U nás by sa jednalo v prvom rade o automobilky. Je to trošku sci-fi, ale vôbec nie nemožný scenár. Viesť inteligentnú diskusiu a predpokladať možný vývoj v povolebnom období na Slovensku, ak sa náhodou zblázni ešte viac ľudí, bude dosť obtiažne. Fico sa pomaly zo strachu pred spravodlivosťou stáva nepríčetným.

Slovač počúva iba na peniaze a sľuby, alebo ak príde hoci o 5.- € z platu, alebo hrozí vyhadzov z práce. Pamätám si geroja zo starých časov. Nad neho nebolo, ale keď prišiel o 100.- korún z platu ( vtedy sa zarábalo asi 4 000.- korún v priemere, už po štrnganí kľúčmi ), zosypal sa ako padavka. Nemohol zniesť nie stratu peňazí, ale potupu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Možno by sa niečo zmenilo. Vymyté hlavy propagandou Smeru nevedia kde je sever a pokiaľ rukolapne nepocítia dopad Ficovho vyčíňania na svojej vlastnej koži, dovtedy sa neprecitnú. To už ale bude dosť neskoro riešiť našu orientáciu a existenciu. Je márnením času a snahy vysvetľovať dôvody, prečo je to tak z hľadiska schopnosti, teraz už väčšiny ľudí na Slovensku, vnímať realitu a súvislosti. Oni aj potom rovnako natrčia ruky a budú čakať až ich niekto zamestná, "DÁ" im dávky na zažehnanie chudoby a prežitie.

Tri od seba nezávislé, ale v konečnom dôsledku súvisiace momenty, ktoré silne podporujú ten najhorší možný povolebný scenár.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
 1. Bežné propagovanie a vysvetľovanie významu NATO ako bezpečnostnej organizácie. Niet takého textu, v ktorom by sa nenašla veta, alebo slovné spojenia, ktoré nie je možné vysvetliť dvojzmyselne. To sa Smeru hodí, robí to účelne a má k tomu dostatočný komparz, dokonca aj medzi politikmi z opačného brehu.

 2. Predčasne zverejnené video z poľovníckej chaty. Táto partia "poľovníkov", myslím si na základe toho, že sa tam nebáli hovoriť otvorene, sa asi nikde necítila bezpečnejšie, ako práve tam. Aj hotelový apartmán na siedmom poschodí bol zraniteľnejší. Zverejnenie s veľkou pravdepodobnosťou nemá na svedomí nedočkavý policajt, prístup ku záznamom nemohol mať hocikto. Niekto to pohnojil na plnej čiare a lepšie im už nahrať ani nemohol. Ako sa cítia asi schopní policajti, keď im tupí politici maria prácu ? Takáto príležitosť už nikdy nebude a mohlo byť vymaľované.

 3. Hlúposť, zdôrazňujem slovo "hlúposť" ostatných "politikov" ( totálni amatéri bez schopnosti čítať medzi riadkami, Sulík, Majerský, Tomáš "je extra klasa", Pellegrini by ho mal bez meškania vyhodiť, prezentoval niečo úplne iné ako on. Doteraz si zrejme nevšimol, že Tomáš nemá chrbtovú kosť, od Fica odišiel čisto zištne ), ktorí doslova pomáhajú Ficovi navodzovať atmosféru západného zasahovania do slovenských volieb. Nie spochybňovať prácu úradníkov na ceste do Bruselu, ale Fica s tým poslať do kelu. Taká mala byť reakcia každého z nich. Tým, samozrejme, vzniká atmosféra strachu pred budúcou nekontrolovateľnou prítomnosťou NATO na Slovensku a šíria sa nezmysly geometrickým radom.

  Pán v manchestrovom saku od sliepok tomu sekunduje dokonale, dokonca už našiel aj diabla. To sa od čias svätej inkvizície nikomu nepodarilo. Silne mi pripomína príbeh podnikateľa, ktorí síce sliepky nekŕmil, ale robil niečo iné.

  V skratke bol asi takýto :

  V deväťdesiatich rokoch zarobil desiatky miliónov na zhodnocovaní druhotných surovín v čase, keď bola ešte na trhu silná disproporcia medzi cenou surovín a produktov z nich. Produkty už bežali na trhových cenách, suroviny mierne vyššie ako za totality. Zároveň správne napasovaná "vata" dokázala predať vlakovú súpravu tovaru za 30 minút jednania. V podstate sa jednalo o výške "vaty". Založil si vlastnú výrobu, ktorá do roka skrachovala, pretože sa zbláznil z peňazí. Paranoja, stihomam a kto vie, čo ešte. Chodil vo vyťahaných socialistických teplákoch a na akúkoľvek otázku vymenovával svoje skladové zásoby položku po položke. Bol úplne mimo.

Dôjde vôbec niekedy pravici, že s demagógom, klamárom a podvodníkom sa nedá jednať v rukavičkách ? Toho je možné poraziť len jeho vlastnými zbraňami a ignorovaním jeho výstupov. Tlač a vôbec médiá mu dávajú nepomerne väčší priestor ako komukoľvek. Čítam to ako snahu prinášať akékoľvek nezmysly, len aby bolo čo čítať. Je to na zamyslenie. Okruh strán, ktoré je možné voliť sa v mojich očiach prudko zužuje. Nech, voľba bude jednoduchšia.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
 • Počet článkov:  179
 •  | 
 • Páči sa:  6 964x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu