reklama

Dvojnásobná vražda v Južných Čechách so slovenským rukopisom.

Zaujal ma pomerne čerstvý prípad, nakoľko vrahovia od nás a ich brutalita boli z iného sveta.

Dvojnásobná vražda v Južných  Čechách so slovenským rukopisom.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Stalo sa to v roku 2018 v južných Čechách. Druh a družka, nazvem ich Peter a Anna trávili víkendy v mobilnom dome na podvozku, na samote pri rybníku, blízko štátnej cesty. Spolu mali 8 dospelých detí z predchádzajúcich manželstiev. On po víkende neprišiel do rodinnej stavebnej firmy a na telefón nikto nereagoval. Syn išiel na obhliadku popoludní, po ďalších pokusoch dovolať sa a obidvoch našiel brutálne zavraždených.

Vo vnútri to vyzeralo ako na bojisku. Rozbitý nábytok a ostatné zariadenie, kde len oči padli, všade bola krv. Priznám sa, publikované fotografie z miesta činu boli len pre otrlé povahy. Polícia začala svoju prácu okamžite. Veľká rodina a jeden zo synov pred niekoľkými dňami nastúpil na liečenie zo závislosti. Táto stopa sa ukázala byť nesprávna. Polícia nemala žiadne stopy, preto sa držala verziami pri rodine.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dozvedeli sa od detí o mladej slovenskej zamestnankyni, bývalej priateľky jedného z jej synov, volajme ju Eva. Prijali ju do rodiny, pracovala vo firme a striedavo sa vytrácala a vracala vtedy, keď bola bez prostriedkov. Pripomenulo mi to mladú slečnu z rodinnej reality show na Sihle. Aj tá sa stratila v Prahe a prišla s bruškom...a prijali ju. Peter s Annou boli od prírody veľmi chápaví a vľúdni ľudia. Vždy ju prijali a pomohli jej dostať sa z problémov. Možno aj preto, že v rodine nemali dievča a Eva im akosi prirástla k srdcu. Nedokázali ju odmietnuť napriek jej nie práve najkorektnejšiemu prístupu k ich dobrote.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Polícia sa vydala po jej stopách a za pomoci slovenskej polície ju v mieste trvalého bydliska nenašli. Boli v slepej uličke a obrátili sa na verejnosť. Okamžite sa ozval vodič, ktorý v nedeľu prechádzal okolo samoty, v aute mal kameru a na zázname stála pri dome luxusná limuzína. Utkvelo mu to v pamäti, ale ŠPZ nebolo čitateľné. Hľadali v kamerových záznamoch po okolí, nakoľko to auto bolo veľmi nápadné a snaha sa vyplatila. Našiel sa záznam, na ktorom bola ŠPZ čitateľná.

Auto patrilo požičovni zo Slovenska a požičovňa potvrdila, že má zabudované GPS. Od tohoto momentu práca policajtov nabrala na rýchlosti. Auto lokalizovali na Balkáne a smerovalo na východ. Urýchlene vydaný medzinárodný zatykač a spolupráca s balkánskymi policajtmi viedla k jej zatknutiu aj s komplicom. Do ČR boli dopravení letecky.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Čo sa vlastne stalo v osudnú nedeľu ?

Eva si našla priateľa, Slováka a keďže nemali peniaze, navrhla mu, že vie kde sa ľahko k nim dostanú. Opýtala sa priateľa, či dokáže domácich zavraždiť. Súhlasne prikývol, preto šli do južných Čiech, na miesto, kde sa vracala aj predtým a nikdy ju neodmietli. Prijali ich a počas rozhovoru došlo k vymáhaniu peňazí a následnému vražednému útoku nožmi. Patológ potvrdil veľké množstvo bodnorezných rán na telách Petra a Anny zo všetkých možných smerov. Na krku boli malé rany od špičky noža, ako keď útočník drží nôž jemne pritlačený a vyhráža sa.

Po vraždách im zobrali kľúče od bytu v okresnom meste. Eva bola ako člen rodiny, poznala ich majetkové pomery a vedela kde hľadať peniaze. V byte našli príručný trezor bez kľúča. Cestou z benzínky zohnali zámočníka a ten na základe výhovoriek o zabudnutí kľúča, trezor otvoril. Bolo v ňom 400 000.- Kč. V byte boli aj iné uschované peniaze, ale tie boli príliš dobre schované a nenašli ich.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Rekonštrukcia sa niesla v znamení klamstiev priateľa Evy ( úplne v rozpore s nálezmi patológa a odvolával sa aj na výpadok pamäte ) a jej agresívneho zapierania viny po porade s právničkou. Správala sa iracionálne, ako keď človek psychicky nezvláda tlak a odpovedá urazeným krikom, snaží sa situáciu ovládnuť, zastrašiť protivníka. Obvinila Petra zo znásilnenia a mala to byť pomsta. Nepomohlo jej to, synovia túto alternatívu vyvrátili jednomyseľne.

Peter s Annou žili jeden pre druhého, stále boli spolu. Priateľ postupne vysvetlil všetko, aj to, že jeden z nožov zahodili v rybníku, vzdialenom 30 km aj s inými predmetmi. On tie predmety nevedel identifikovať, čo znamenalo, že tie veci zbalila ona, včítane noža. Útočili a vraždili rovnako obidvaja. A muselo to trvať dlho, tak dokaličiť dvoch ľudí zaberie viac ako pár sekúnd. Čo sa im v hlavách dialo počas útoku ? Akoby boli v amoku. Jeden z použitých nožov bol široký, vhodný len na rezanie a bol použitý...

Ona bola odsúdená na 28 rokov, on na 27 rokov, oba sú výnimočnými trestami v ČR.

Slováci sa v tomto prípade zapísali do dejín českej kriminalistiky brutálnym spôsobom. Zarážajúce bolo, že Eva bola mladá žena, pôvodom z vidieka, Považia. Nikto nevedel pochopiť, kde sa v nej zobrala taká vypočítavosť a predovšetkým brutalita práve voči ľuďom, ktorí ju držali nad vodou v tých najhorších momentoch. U muža je možné brutalitu chápať možno trošku skôr, ale u ženy s takým cynickým prvoplánovým postupom sa ešte vyšetrovatelia zaangažovaní do prípadu nestretli.

Cestovať v aute 400 - 500 km s cieľom vraždiť a okradnúť, pritom počas celej doby nezaváhať ani na zlomok sekundy, si vyžaduje nevysvetliteľnú povahu a neexistujúci cit voči iným ľuďom. Tak trošku je to zrkadlo našej spoločnosti, množstva skrytej agresivity, ktorá sa pomaly ale iste prediera na svetlo sveta.

Zdroj : ČT 2, najväčšie kriminálne prípady v ČR.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  181
  •  | 
  • Páči sa:  7 051x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu