Ako si hudobná skupina Maduar zarobila na konšpiračnom covidovom šialenstve

Ak ste si doteraz mysleli, že konšpiračné existencie bojujú za pravdu tohto sveta zadarmo,

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

pretože tak veľmi túžia zachrániť ľudstvo, tak vás bohužiaľ sklamem.

Slovenskú hudobnú skupinu Maduar tvoria dvaja bratia, Juraj Matyinko a Ladislav Matyinko. Skupina bola známa hlavne v 90. rokoch, keď vydali svoj najväčší hit, pesničku s názvom Hafanana, ktorá je i tak cover verzia zahraničnej pesničky, lebo sami napísali len pesničku, ehm, neviem. Od vtedy o nich nebolo chýru ani slychu, keď tak občas niečo zaspievali v kultúrnom dome tam niekde v Stropkove, kde na nich chodili tak maximálne pamätníci, ktorí si chceli pripomenúť tie krásne mafiánsko mečiarovské časy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prišla doba covidová a skupina Maduar okamžite vycítila svoju šancu, znova sa dostať na výslnie. Juraj a Ladislav začali mať pocit, že musia zachrániť slovenskú rozdelenú spoločnosť. Spojili sa s tými najväčšími konšpiračnými teoretikmi, vytvorili iniciatívu Hovorme spolu a vyzvali Slovenskú televíziu, aby odvysielala verejnú debatu, v ktorej by spolu diskutovali odborníci so pseudoodborníkmi. Lekári, ktorí mali v tej dobe 72 hodinové služby v nemocniciach a denne im zomierali ľudia na covidových oddeleniach mali podľa nich diskutovať s lekármi, ktorí liečia zlomeninu orieškami. Odborníkov, ktorí denne bojovali o život svojich pacientov, dokonca obvinili z podplatenia od farmaceutických firiem. Proste, dokonalá vyvážená diskusia, poviete si.

SkryťVypnúť reklamu

Do tohto všetkého začali spochybňovať pandémiu, fakty a relevantné štúdie. Začali hlásať, že ľudia  majú predsa právo počuť bludy od konšpirátorov. Začali spochybňovať aj vakcínu, pretože údajne to bol ten ďalší tajný diabolský plán ako zničiť ľudstvo. Hlboko premýšľali nad tým, prečo tak „násilne“ vláda núti ľudí sa dať zaočkovať. To, že za komunizmu ste museli dať zaočkovať svoje dieťa, inak by vám na dvere zaklopala polícia, na to zrejme už zabudli. Farmaceutické firmy začali podľa nich riadiť tento svet spolu so Satanom a Luciferázou. Pseudodoktora Igora Bukovského, ktorý pacienta v živote nevidel, vychválili priam do nebies. Tento konkrétny doktor, len tak medzi rečou vo svojom videu vyhlásil, že skoro 83 percent tehotných žien po podaní vakcíny potratí. Po vyhrážkach žalobou sa za tento blud potom sám ospravedlnil. Ale to Maduaru nevadilo. A to, že doktorovi Bukovskému platforma YouTube zrušila kanál, pretože tam hovoril ďalšie bludy, to im nevadilo už vôbec. Však to je predsa to zapredané západné médium. Bez morálky bratia Matyinkovi hovorili o tom, ako ľudia v nemocniciach nezomierajú, poprípade tie čísla obetí sú úplne iné. Glorifikovali náš obľúbený Ivermektin, pritom vedecké štúdie jasne dokázali nebezpečnosť tohto lieku. Neštítili sa dokonca na toto ich patologické promo využiť aj smrť ich vlastného otca. Áno, toto je to pravé morálne dno, ktoré sa už nedá preraziť. Tu treba podotknúť, že všetkých týchto pseudodoktorov a pseudoodborníkov , ktorí ani nie sú zapísaní v lekárskej komore a samotná Akadémia vied sa od nich dištancovala, začala riešiť polícia. No holt, hovoriť bludy kvôli finančnému prilepšeniu a popularite sa občas nevyplatí. 

SkryťVypnúť reklamu

Slovenská televízia sa podľa ich slov výzvou vážne začala zaoberať. No, začala. Na túto ich výzvu nereagovala. Prekvapivo. A tak Maduaru neostávalo nič iné, ako si diskusiu zorganizovať podľa vlastných pravidiel. A tak vznikla niekoľkohodinová internetová diskusia Hovorme spolu, kde sa objavili tí najväčší konšpirátori z celého Slovenska a Česka. Odborníci, ktorí mali diskutovať s tými pomätenými existenciami, logicky účasť odmietli. Táto diskusia musela byť priam balzamom na dušu pre všetkých covidových popieračov. Túto najväčšiu internetovú udalosť od čias Napoleona moderovali sami členovia skupiny Maduar, lebo nikto príčetný by to za nich neurobil, ani keby mu zaplatili. Keby ste čisto náhodou nabrali tú odvahu alebo ste pravý masochista a tento ich počin by ste si pozreli, uvidíte len zmiešaninu bludov, klamstiev a poloprávd. Keď tak nad tým rozmýšľam, úvahy, ktoré tam zazneli, by nepovedali ani ľudia na vysokej dávke LSD.

SkryťVypnúť reklamu

Ale to najlepšie priam šokujúce na záver. Bratia Matyinkovi si popri tom, ako chceli zachrániť ľudstvo založili transparentný účet, na ktorý im od ich pomýlených fanúšikov prišlo skoro 37 tis. eur.

Svojim fanúšikom členovia skupiny Maduar pravidelne sľubovali ako peniaze využijú na ďalšie diskusie a aktivity. To sa síce krásne počúvalo, ale realita bola opäť trochu iná a všednejšia. Aktivita zachrániť ľudstvo záhadne utíchla a namiesto toho, všetky peniaze boli prevedené na firmu MM Brothers, ktorú prekvapivo vlastnia bratia Matyinkovi.

Živo si viem predstaviť, ako Juraj a Ladislav doteraz vedú spoločné filozofické rozhovory pri fľaške vína na tému covid, Satan, Ukrajina, zlí liberáli, sionisti, CIA a tajomné plány svetových elít. A potom sa spoločne zasmejú nad tým, ako si celkom slušne privyrobili.

Môžeme polemizovať nad tým, čo s tými peniazmi títo dvaja „maduaroví“ bratia urobili, ale cieľ bol myslím si, že celkom jasný. Členovia skupiny Maduar využili iba strach ľudí, informačný chaos a propagandu na svoju propagáciu a finančné prilepšenie. Môžeme stále veriť tomu, že naozaj mali ten sofistikovaný cieľ zachrániť ľudstvo, ale tak naivní nie sme, že nie. Bolo to len bahno. Morálne hlúpe patologické hnusné konšpiračné bahno. Neverte propagande a manipulatívnym sociopatickým existenciám. Jediné, čo môžeme ešte urobiť, je zmieriť sa s nimi. Je to smutné, ale toto je tá šedá smutná realita dnešného sveta. Zvyknime si. Čo iné nám nakoniec aj ostáva.

Naďa Serafínová

Naďa Serafínová

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  385x

Adiktologička, blogerka a tak :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu