Prvé kolo - "modli sa, aby si mal dobré CV"

Ale vážne, čo to má byť? Naozaj sa nám bude venovať jedna osoba? Hm, smutné.... Smutné pre ňu, že má na starosti 150 nedočkavcov na prácu v oblakoch, ale hlavne SMUTNÉ pre nás, práve tých nedočkavcov, lebo to znamená, že Assessmen

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ale vážne, čo to má byť? Naozaj sa nám bude venovať jedna osoba? Hm, smutné.... Smutné pre ňu, že má na starosti 150 nedočkavcov na prácu v oblakoch, ale hlavne SMUTNÉ pre nás, práve tých nedočkavcov, lebo to znamená, že Assessment day sa bude ťahať ako sopeľ z nosa (milujem toto chutné prirovnanie).

„Hello, everybody (no joo, helou, helou), nice to see you here (šak aj my sa tu radi vidíme, hlavne keď nevieme, čo sa vlastne práve deje:D), so many of you came today (na a čo si čakala, 2 a pol človeka?!). Let me welcome you to Assessment Day of Emirates Airlines, the biggest airline company.....“ A takto nejako to ďalej prebieha, pozeráme nekonečné videá najprv o spoločnosti, potom o „zemi zasľúbenej“ s titulom Spojené arabské emiráty a napokon o jednom z celkovo siedmich z nich – Dubaj, základňa Emirates. A zrazu sú prezentácie over a my vstávame a rad za radom odovzdávame slečne ‘SomzEmiratesanemámaniuniformu‘ svoje veľdiela – životopisy, skrátene CV-čka. Pri väčšine to vyzerá tak, že len položia papier na stôl, podpíšu sa a odkráčajú preč. No zrazu príde rad na Kristi:D. Odovzdáva CV-čko, podpisuje sa a ......NEKRÁČA preč. Kecá so slečnou. Normálne s ňou trliká, bohvie, o čom. Vypliešťam oči, že „sakra, hádam sa niečo tá slečna nepýta“, ale Kristi sa smeje a prikyvuje. Ha, tak asi je to v pohode. Po tom, ako „dočetujú“, blížim sa ku stolu a kladiem ťažký životopis na stôl. Podpíšem sa a slečna sa ma spýta akurát na môj vek, ktorý som na CV-čku neuviedla (šak je tam dátum narodenia, tak si vyrátaj:D Ale nie, srandujemJ ). A idem het, uff!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Čo sa ťa to tam pýtala???“ to je prvá veta, ktorú vybafnem na Kri. „O mojej práci v útulku! Chápeš to? Že či to akože pomáham zvieratám a tak. Sranda!“, zasmeje sa a spolu ideme do „lobby“ hotela si dať kafe. „Hahahaa, veru, haluz, to ti hrá dobre do karát, lebo tým ukazuješ, aká si správna povaha, ty animal-záchranca!“, podotknem, keď si objednávame ťažké kofeínové cappuccino (štipka kávy, mlieko,mlieko,mliekooo a u Kristi bez peny, lebo mi ju lyžičkou bez najmenšieho vkusu kydá kopcom do mojej šálky:D Klasika...)

Popíjame, popíjame, ale nedopíjame, lebo všetci zase miznú dole schodmi! Shit! Máme ešte stále horúcu kávu a zatiaľ ani nezaplatenú! Čašníčka sa vyparila, my si nemôžeme dovoliť meškať, tak berieme tie blbé šálky so sebou a bežíme (haha, že bežíme, v tých opätkoch, no jasné!!) dolu schodmi do hlavnej miestnosti. Opäť nejaké video, ktoré musíme pozrieť, a potom opúšťame miestnosť, aby sme vonku čakali na verdikt – ktoré CV-čka prešli prvým výberom a ktoré nie. Keďže máme čas, utekáme (haha, opäť vtip, neutekáme, lebo v tých opätkoch to nevieme) do kaviarne a úpenlivo sa ospravedlňujeme čašníčke, že sme odišli bez zaplatenia. Pozrie na nás a mykne plecom, akože ‘všechno v pořádku, dámy, nic se neděje’. OU-KEJ….

SkryťVypnúť reklamu

A opäť ideme s davom dole. “Milión” ľudí sa hemží pred dverami, na ktorých sú nalepené papiere s menami všetkých adeptov na „job snov“. A v tomto bode prichádzajú emócie: výskoty, úsmevy, objatia, povzdychy, smutné tváre, nahnevané tváre (fakt povedala „do p*či“?), ľudia reagujú rôzne. Ten papier s verdiktom ideme pozrieť takmer ako posledné, kým sa trošku uvoľní cesta. Hm.... ale ako zistíme, či... Aha, jasné! Mená, ktoré sú zvýraznené zelenou fixkou, tie očividne prešli. Lebo ich je asi len 50... A naše medzi nimi:).

Silvia Hlúchová

Silvia Hlúchová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Má sedemnááásť a chôdzu že-, eh, nie, má 25 a chôdzu letušky, rada sa smeje (rehoce), neplánuje, lebo to nevie, vylietava a pristáva, berie, čo život dáva (a pýta viac), a o tom všetkom píše:).Píšem hovorovým štýlom, používam anglické výrazy, slang, aj vulgarizmy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu