Prvá premiérka?

Voľby sa skončili, karty sú rozdané. Každá strana vie, akou silou disponuje, koľko poslaneckých stoličiek obsadí. Ako huby po daždi sa vynorili špekulácie o možnej povolebnej spolupráci.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (38)
Prvá premiérka v histórii Slovenska?
Prvá premiérka v histórii Slovenska? (zdroj: www.pravda.sk)

Jednou z možností je koalícia štyroch strán. Troch pravicových a HZDS. Existujú určité prekážky, ktoré treba odstrániť, ale programovo sú tieto strany celkom blízke a boli by schopné efektívne kooperovať. Problémy predstavujú hlavne vrcholní predstavitelia troch z týchto štyroch strán. Pre SDKÚ a KDH je neprijateľný Mečiar, pre KDH čiastočne Dzurinda, pre HZDS zasa Hrušovský(podľa vyjadrení pána Mečiara). Koalícia by disponovala 80 hlasmi, pohodlnou väčšinou v parlamente.

Ponúka sa elegantné riešenie. SDKÚ ako najsilnejšia strana tejto koalície by mala nominovať kandidáta na post premiéra. Na prvé miesto sa prekrúžkovala Iveta Radičová, ktorá za sebou nechala aj Ivana Mikloša a Mikuláša Dzurindu. Prečo by teda nemohla byť prvou premiérkou v histórii Slovenska? Mandát od voličov dostala...Traja spomínaní predsedovia by sa nehrnuli do exekutívy a problém by bol vyriešený. Takáto koalícia sa mi javí ako najlepší nástupca odchádzajúcej vlády, ako záruka dokončenia a doladenia reforiem. Dvakrát sa na Slovensku ocitol víťaz volieb v opozícii. Do tretice všetko dobré?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: okrem iného, táto vláda by sa zaslúžila o jednu podstatnú vec. O odchod Jána Slotu z čela SNS. Teda keď dodrží slovo...Celkom fajn, nie?;-))

Michal Šimeček

Michal Šimeček

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tvrdohlavý škorpión. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaŠportMoviesSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu