Dajte ženám pokoj. Riešme skutočnú krízu

Ťažko sa tomu verí. Parlament celý utorok opäť riešil sprísnenie interrupcií, miesto toho, aby venoval celú svoju energiu návrhom kompenzačných mechanizmov pre ľudí, ktorým korona zničila živobytie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Poslanci a poslankyne vystupovali až do neskorej noci v rozprave k de facto trestaniu žien, miesto toho, aby riešili skutočnú krízu. A keďže parlament nakoniec nebol uznášaniaschopný, márnenie času pokračuje aj v stredu od rána.

Počet interrupcií na Slovensku klesol v rokoch 1990-2019 z 56-tisíc na menej než 6-tisíc. Čo naopak dramaticky stúpa, je počet ľudí pracujúcich v kultúre, športe, reštauráciách, cestovnom ruchu a ďalších službách, ktorí kvôli korone stratili možnosť uživiť seba a svoje rodiny.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Oni - a ich narodené deti, ktorými sa poslankyňa Záborská tak rada zaklína - sú dnes životne ohrození. Oni dnes nevedia, či budú mať v zime za čo platiť nájom.

A namiesto pomoci pre nich sa naši poslanci vybíjajú asi 11-tym pokusom o sprísnenie interrupcií, ktorých je pritom každým rokom menej a menej. V prepočte na počet pôrodov už teraz patríme k piatim najlepším krajinám v Európe. A neviedli k tomu ani zákazy, ani emočné vydieranie, ani drakonické tresty, ale jednoducho lepšia osveta a rastúca životná úroveň.

Pretože nikto nie je za potraty, ako sa nám snažia nahovoriť. Všetci si prajeme, aby ich bolo čo najmenej, a potrebujeme akurát kvalitné životné podmienky, aby sa tak naozaj stalo.

SkryťVypnúť reklamu

Presne tieto kvalitné životné podmienky sú dnes ohrozené, a presne na ich zachovaní by mal parlament celé dni, od rána do večera, pracovať.Ak Vás zaujíma Európska únia a miesto Slovenska v nej, sledovať ma môžete TU.

Michal Šimečka

Michal Šimečka

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  60
  •  | 
  • Páči sa:  34x

Blog o Európe a Slovensku. Som Bratislavčan z Trnávky, a jeden z tých desaťtisícov Slovákov, čo prežili väčšinu dospelosti v zahraničí. Minulý rok som sa vrátil domov a dnes som podpredsedom Progresívneho Slovenska a poslancom Európskeho parlamentu v liberálnej frakcií Renew Europe. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu