Je to potvrdené čierne na bielom, na hlavičkovom papieri Generálnej prokuratúry!

Primátor nechal vydieračom peniaze pod kameňom, prokuratúre to nevadí !!! Všetko odobril svojím podpisom prokurátor GP Vladimír Javorský. V SR je úplne v poriadku a v súlade so zákonom nechať si tisícky eur vyplatiť pod kameň...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

 Vyjadrenie prokurátora Generálnej prokuratúry Vladimíra Javorského sme si mohli prečítať v najčítanejšom týždenníku PLUS 7 dní - 11. augusta 2014 pod názvom "Primátor nechal vydieračom peniaze pod kameňom, prokuratúre to nevadí".

Na Slovensku je úplne v poriadku a v súlade so zákonom nechať si tisícky eur vyplatiť anonymne pod kameň a peniaze si vyzdvihnúť v rukaviciach s kuklou na hlave!!! Nuž, a pokojne Vám pritom môže asistovať polícia, hoci aj komando po zuby ozbrojených kukláčov, pretože si myslia, že je to dielo vydierača... S dôvetkom, že je predsa len na vašom slobodnom rozhodnutí, aké podmienky na zrealizovanie obchodu prijmete. 

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aké bolo /neuveriteľné/ vyjadrenie prokurátora GP Vladimíra Javorského k tomuto absurdnému prípadu, uvediem v článku neskôr...

Týkalo sa teda už známeho prípadu, kde dvaja mladíci oslovili anonymne na služobný e-mail nováckeho primátora Dušana Šimku s tým, že ak zaplatí 10 000 eur tak, že ich položí na ulicu pod kameň pred svoj rodinný dom /v čase od 21,50 - 22,00 hod./, odpoja z prevádzky internetovú stránku zameranú na jeho diskreditáciu! Primátor celú vec nahlásil polícii, ktorá v spolupráci s ním pripravila akciu hodnú akčného filmu. Tieto skutočnosti - podrobnosti - sme sa mohli dočítať aj v článku v časopise PLUS 7 dní - pod názvom "Krutý výsmech"... 

Skryť Vypnúť reklamu

Primátor Novák sa ihneď po obdržaní e-mailov od dvoch mladíkov, ktorí mu písali anonymne, obrátil priamo na Prezídium PZ v Bratislave, kde uviedol, že nie je ochotný zaplatiť 10 000 eur a žiada políciu o pomoc - vypátranie páchateľov... Vyjadril sa, že sa bude riadiť pokynmi polície. 

Takže deň D nastal 3. apríla 2011. Vtedy policajní kukláči priamo pri čine chytili istého mladíka z Novák. Po peniaze prišiel zamaskovaný kuklou i kapucňou a na rukách mal rukavice. Keď zistil, že celú akciu monitoruje polícia, pokúsil sa o útek!!! No bezúspešne... Neskôr sa zistilo, že dotyčným je dvadsaťjedenročný Michal Z. Jeho spolupáchateľom bol dvadsaťsedemročný Radoslav O. Obaja, mimochodom bratranci, sa ku skutku priznali.Odvtedy uplynuli viac ako tri roky a celý prípad nabral absurdné, ba až tragikomické rozmery. Mladíkov polícia nikdy z ničoho neobvinila. 

Skryť Vypnúť reklamu

So závermi vyšetrovania sa však novácky primátor nevedel stotožniť, a preto požiadal Krajskú prokuratúru v Trenčíne , aby postup polície preskúmala. Stalo sa. Nuž a prokurátor Branislav Murgaš dospel k zaujímavým záverom.

Prokurátor Murgaš napísal primátorovi aj toto: "Voľba, či túto službu využijete, bola na vašom slobodnom rozhodnutí. Na tejto skutočnosti nemení nič ani fakt, že k samotnej realizácii obchodnoprávneho vzťahu došlo neštandardným spôsobom - anonymné e-maily, použitie kukly a rukavíc..." múdro konštatoval prokurátor Murgaš.

Všetko v roku 2014 odobril svojím podpisom aj prokurátor Generálnej prokuratúry Vladimír Javorský, ktorý rozhodol, že mladíci sa nedopustili žiadneho trestného činu.

Skryť Vypnúť reklamu

Záver: Jeho odôvodnenie je brilantné. Zrejme v duchu hesla, aby mu bežný smrteľník, a možno ani samotný autor, vôbec nerozumel ! Posúďte sami:

"Existencia príčinného vzťahu medzi konaním a následkom je obligátornym znakom objektívnej stránky skutkovej podstaty trestného činu a je predmetom dokazovania, Každý následok je výsledkom mnohých príčin, pričom príčinou následku je také konanie, bez ktorého by následok nebol nastal !!!" Takže toto je vyjadrenie prokurátora Generálnej prokuratúry Vladimíra Javorského...

Perličiek, ktoré sa vysvetliť azda ani nedajú, je v rozhodnutí doktora Javorského viac ako dosť. Aj sme sa snažili, aby nám poskytol laický výklad verdiktu.

Nech jazykom obyčajného občana povie, či je naozaj v poriadku vkladať pri obchodovaní peniaze pod skalu a nie do registračnej pokladnice, či možno za bežné označiť používanie kukly a rukavíc zo strany obchodníka, a ak áno, na čo potom slúžia všakovaké kontroly predavačov zmrzliny či veľkých reťazcov.

O čom vlastne je celá bločková lotéria, keď prokurátor Generálnej prokuratúry považuje za úplne v poriadku platenie desiatich tisícok eur pod rúškom tmy pod kameň? Doktor Javorský nám vysvetlil len toľko, že nám nič vysvetliť nemôže!!! Že by sa s nami nemal ani rozprávať...

A kto sa teda bude? Kto konečne povie, prečo nie je počínanie dvoch mladíkov, ktorí sa rozhodli prísť k tisíckam eur viac ako pofidérnym spôsobom, pre slovenské orgány problém?

Kto vysvetlí, prečo má, naopak, problémy primátor Novák, ktorý by sa mal na základe rozhodnutia Okresného súdu v Prievidzi jednému z mladíkov dokonca verejne ospravedlniť??? Lebo vraj pošpinil jeho česť a povesť, keď v médiách v súvislosti s týmto prípadom uviedol jeho iniciály... Hanba spomínaných mladíkov - spolupáchateľov, bratrancov - vôbec nefacká. Práv naopak, získané skúsenosti pred časom využili na rozbehnutie podnikateľskej kariéry. Spoločne založili firmu, ktorá sa okrem iného venuje sprostredkovateľskej činnosti v oblasti obchodu či podnikateľskému a ekonomickému poradenstvu. Nenecháte si od nich poradiť??? 

Podľa dostupných informácií, senát Krajského súdu v Trenčíne zrušil jednomyseľne rozhodnutie Okresného súdu v Prievidzi - JUDr. Miriam Kohútovej a vrátil na nové konanie!!! 

A čo sa ďalej dialo so stránkou www.novaky.com? Jej prevádzkovateľ Radoslav O., teda jeden zo spolupáchateľov, ako aj webmasteri uvedenej stránky jednoducho pritvrdili... Zrejme preto, že "požadovaných " 10 000 € mladíci nedostali, začali webmasteri tejto stránky uvádzať hrubo urážajúce, osočujúce príspevky nielen na primátora, ale aj na jeho blízkych rodinných príslušníkov !!! Mnohé z nich sa na verejnosti nedajú citovať, preto ich iba zašlem do redakcie SME - ako dôkazy. Lebo už sú samozrejme odstránené...

A na záver zaujímavosť... Spomínaný Michal Z., ktorého policajní kukláči chytili s tými 10 000 eur pri pokuse o útek, je v súčasnosti pracovníkom MsÚ v Novákoch !!! Práve Michal Z. je "náhodou" bratrancom súčasného prednostu MsÚ v Novákoch Milana Oršulu... Samozrejme, že pracovníkom MsÚ sa stal až po "nástupe" Milana Oršulu na funkciu prednostu... A druhý "spolupáchateľ", ako je uvedené v časopise PLUS 7 dní - Radoslav O., je bratom pán prednostu Oršulu... Zaujímavé skutočnosti, však?

Webmaster manipulovanej stránky www.novaky.com doteraz nielenže zmazal, ale aj zlikvidoval zo stránky už niekoľko stoviek legitímnych príspevkov občanov - a to aj takých, ktoré sú podpísané menom aj priezviskom! 

 Webmaster tak vlastne "zlikvidoval" zo stránky novaky.com mnoho strán so zmazanými príspevkami... Každý príspevok je však na uvedenej hrubo manipulovanej stránke pred jeho uverejnením dôkladne kontrolovaný... S takýmto textom:

"Príspevok bude dostupný až po jeho kontrole! Ďakujeme za pochopenie." Webmaster uverejňuje iba tie, s ktorými sa stotožňuje! Čo vlastne aj "potvrdil" v príspevku č. 3206 zo dňa 9.8. 2015, kde doslova uvádza:

"Vážení čitatelia, v predchádzajúcich troch príspevkoch používateľ pod menom Števo uviedol niekoľko m y š l i e n o k a t v r d e n í, s ktorými sa n e s t o t o ž ň u j e m e, a preto vyberáme len otázky z posledného príspevku, ktoré sme zaslali poslancom..." . Takže všetky 3 príspevky boli zmazané!!! Takéto sú teda praktiky webmastera manipulovanej stránky www.novaky.com. O ďalších praktikách webmastera si prečítate nižšie...

Takže - "nepohodlné" príspevky sú zmazávané a likvidované bez akéhokoľvek konštatovania, že by bol porušený kódex... Lebo kódex zrejme porušený nebol - viď. nižšie konkrétny dôkaz... 

Keďže prokurátor Generálnej prokuratúry Vladimír Javorský svojím podpisom vlastne, podľa môjho názoru, "odobril" takúto formu získavania desaťtisícok eur "preberaním v noci spod kameňa na ulici", budú títo mladíci z Novák pokračovať v takejto praxi aj naďalej??? 

Je to naozaj šokujúce...

Dôkazy mojich tvrdení o manipulovanej stránke www.novaky.com prikladám nižšie...

Chcem upozorniť aj na "neuveriteľné konštatovanie" webmastera stránky www.novaky.com - v príspevku č. 4262, zo dňa 19.11. 2013, kde "vrátil na prepracovanie" prispievateľovi Adrianovi celý jeho príspevok č. 4251... A to s týmto textom:

"Dobrý deň adrian, Váš príspevok č. 4251 sme z m a z a l i, lebo sme sa v ňom nevedeli naozaj vyznať a nevedeli sme ohodnotiť čo ním myslíte. Naozaj sme si ho čítali niekoľko krát a žiaľ sme sa v ňom stále strácali. Príspevok Vám posielame v súkromnej pošte aby ste ho mohli doplniť a uviesť do takej podoby aby sme ho mohli uverejniť." Toľko "neuveriteľný" citát webmastera stránky novaky.com - aj s chybami... 

Zrejme tomu, vážení, naozaj neveríte, ale - ako dôkaz si ho môžete prečítať nižšie... 

Pán Rado Oršula - prevádzkovateľ manipulovanej stránky www.novaky.com na nej viackrát napísal: "Pán Marián Šimka uvádza nepravdy, zavádza a klame...". Mnohokrát som ho vyzval - jednak na jeho webovej stránke v tvz. rýchlej pošte, jednak v zmazaných príspevkov, ako aj v e-mailoch, aby uviedol konkrétne, v čom som uviedol nejakú nepravdu, v čom som klamal. 

Dodnes takéto niečo pán Rado Oršula nikde neuviedol !!! Prečo? No asi preto, lebo taký dôkaz nemá... Alebo má? Tak nech ho, prosím, uvedie! Na stránke SME totiž píše, resp. písal pod vlastným menom - Rado Oršula. Rád si to prečítam.Alebo mu chcem doporučiť, aby si tiež vytvoril blog na SME a tam uviedol konkrétne dôkazy, podobne ako ja... 

Znovu budem konkrétny... Pán Rado Oršula dňa 17.4. 2015 - v príspevku č. 5469 o 10:46:42 hod. dokonca na moju adresu uviedol aj toto: " ...Marián Šimka neustále šíri klamstvá... a jeho príspevky, ktoré porušujú neustále a dookola kódex prispievateľa sú odstraňované."

Môžem povedať, že práve pán Rado Oršula a webmaster stránky www.novaky.com ma vo svojich príspevkoch, ako aj v tvz. rýchlej pošte, ohovárajú a osočujú - viď. napr. príspevok č. 5469 /ďalšie dôkazy tiež uverejním.../. Podobne ako bývalý komunistický predseda MsNV Mgr. Peter Bošiak, člen Slovenskej advokátskej komory, ktorý na moju adresu dňa 31.10. 2015 o 21:39:00 hod. - v príspevku č. 5618 napísal: "...Marián Šimka - renomovaný ekonóm, ktorý skončil VŠE len preto, že ho obišla električka!" Áno, aj tento právnik - Peter Bošiak - je členom Slovenskej advokátskej komory... Čo by sa dialo, keby takéto urážky - ohováranie a osočovanie - niekto uviedol na jeho adresu??? Prípadne na adresu jeho syna - poslanca, ktorý sa ako náhradník stal poslancom MsZ... Aké kroky by "podnikol" pán Peter Bošiak, ktorý zatiaľ napísal na stránku www.novaky.com 365 príspevkov?! Webmaster /alebo nebodaj p. Rado Oršula???/ následne zmazáva všetky moje príspevky, v ktorých priamo reagujem na tie osočovania... Viď. konkrétne predložené dôkazy - uvedené nižšie... 

Ak teda pán Rado Oršula neklame, tak nech uvedie konkrétne dôkazy svojho tvrdenia - tak, ako som ich uviedol ja. V prípade, že dokáže svoje tvrdenia - verejne aj na tejto stránke, že som uvádzal vo svojich príspevkoch nejaké nepravdy a že som klamal, veľmi rád sa mu ospravedlním! Takže, čakám na tie dôkazy, pán Rado Oršula.

Zdôrazňujem, že ja uvádzam iba pravdivé a ľahko dokázateľné skutočnosti, pričom sa snažím uvádzať konkrétne č. príspevkov - aj s ich dátumom a časom napísania... Je len samozrejmé, že uvádzam aj ďalšie zdroje mojich uvádzaných informácií - napr. časopis PLUS 7 dní, denník PLUS jeden deň, TV JOJ a pod. 

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Marián Šimka

Marián Šimka

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občan mesta Nováky s vlastným názorom na problematiku samosprávy a celospoločenských problémov...V mojom záujme je uvádzať pravdivé skutočnosti o konaní vedúcich predstaviteľov v našom meste... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu