Materská dovolenka nie je len dovolenkou

Písmo: A- | A+

Rada by som vedela, prečo sa nazýva Materská dovolenka dovolenkou? Už veľ krát som to slovné spojenie vyslovila, ale v nijakom kontexte sa mi to nespája výlučne s oddychom a relaxom. Je však pravdou, že po 14 ročnej prestávke po prvej MD som sa na toto obdobie veľmi tešila. Úplne som zabudla na bezsenné noci, prebaľovanie kojenie a plač malého bábätka a neustály dohľad nad tým krehkým stvorením. To precitnutie prišlo veľmi rýchlo a moja pamäť bola bleskurýchle späť...

Rada by som vedela, prečo sa nazýva Materská dovolenka dovolenkou? Už veľ krát som to slovné spojenie vyslovila, ale v nijakom kontexte sa mi to nespája výlučne s oddychom a relaxom. Je však pravdou, že po 14 ročnej prestávke po prvej MD som sa na toto obdobie veľmi tešila. Úplne som zabudla na bezsenné noci, prebaľovanie, kojenie a plač malého bábätka a neustály dohľad nad tým krehkým stvorením. To precitnutie prišlo veľmi rýchlo a moja pamäť bola bleskurýchle späť...

Keď sa veľmi na niečo tešíte, zabudnete myslieť na to, že každá minca má dve strany a to čo je na jednej strane krásne a skvelé, má aj svoju čiernu stránku. Tak to bolo aj so mnou a preto som bola ako nenapraviteľná optimistka a čakala som na svoje bábätko s pocitom, že všetko bude ružové a dokonalé. Naozaj všetko ružové bolo, ale len čo sa týka oblečenia a dekorácie, pretože sa mi narodilo  krásne zdravé dievčatko. Áno je to krásny a neopísateľný okamih a nikdy za nič by som nemenila a nevrátila čas späť.

Mrzí ma len to, že ja nie som vždy vo svojej koži a únava ma prenasleduje na každom kroku. Chcela by som sa stále smiať a byť  príkladom pre svoje dieťa. Vcelku sa mi to aj darí a zažívame spolu neopísateľné chvíle radosti, smiechu, neopakovateľných hier a to je nádherné. Stane sa však, že keď dieťa stále plače a plače a je s vami 24 hodín denne, už to nie je také ako z rozprávky o princeznách. Vtedy prídu na človeka chvíle a pocity, ktoré ho prenasledujú ako nočná mora. " Vyspím sa ja niekedy? Oddýchnem si snáď? Zoberie ju už konečne niekto iný na chvíľku? " Pri týchto myšlienkach sa cítim veľmi neschopná a zraniteľná a snáď nie som sama. Upokojujem sa tým, že aj iné mamičky sú nervózne a túžia po relaxe a nič nerobení. Avšak ak nezmením samú seba, nepodarí sa mi zmeniť nič v mojom živote.

Dnes som sa rozhodla, že skúsim myslieť iba pozitívne a nepripustím si  to zlé. Zatiaľ mi to vychádza a snažím sa myslieť vždy o krok dopredu. Nejako okabátiť čas a únavu a byť tou, ktorá si môže povedať " som na materskej dovolenke"

Skryť Zatvoriť reklamu