Je chyba bojovať o to čo im patrí?

Písmo: A- | A+

Určite nikto nie je nadšený, ked mu vezmú niečo, čo mu patrí, čo budoval dlhé roky, čo mal rád...Určite sa nikomu za to nepoďakuje, ba práve naopak, bude sa snažiť získať to späť, veľaakrát aj za veľmi vysokú cenu. Je rozdiel medzi tým, ked niekomu zjete čokoládu, ked niekomu vezmete jeho obľúbený (možno aj drahý) parfum a ked niekomu vezmete časť územia. Tie prvé spomenuté príklady sa dajú ako-tak predýchať ale čo ten posledný?? To sa nedá nadlho udržať v pokoji. Je jasné, že sa o územie bude bojovať, nie je to len o dohode medzi štyrmi očami, tu ide o viac. Môže to vyvrcholiť až do vojnových konfliktov, čo si isto nikto neželá, no obyčajný smrteľník to neovplyvní. No nie vždy to skončí až takto zle.

Krym. TOTO je to územie, o ktorom som začala písať. Kedysi časť Ruskej federácie (resp ZSSR), dnes patrí pod Ukrajinu. Je jasné, že Rusi chcú naspäť to, čo je ich, čo im patrí. A nebola by som prekvapená, keby pod Rusko patrila aj celá Ukrajina. To by bolo podľa môjho názoru len dobre. V minulosti to tak bolo a myslím, že bolo všetko v poriadku.

Podľa mňa ( a asi veľa zdravo mysliacich ľudí) je EU jeden veľký omyl, ktorý sa nemal stať. Dvíha mi tlak, ako sa všetci stavajú do pozoru, ked si EU pískne. Kedy sa vlády vrátane našej Slovenskej spamätajú? VeĎ EU nejde vôbec o blaho štátov k nej patriacim, ale o to aby si naplnili vrecká ešte viac ako majú. Neviem, čo si Ukrajina myslí, že získa vstupom do EU, jediné, čo získa je drancovanie, ožobračovanie, nezmyselné reformy a euro, vdaka ktorému bude všetko drahšie ako doteraz. My Slováci sme tiež urobili chybu keĎ sme vstúpili do EU a hlavne, keĎ sme prijali menu euro, veĎ každý uurčite vidí ako všetko zdraželo. Ked boli koruny, tiež nič nebolo zadarmo, ale dalo sa to ešte ako-tak prežiť. Ale teraz?? Ceny potravín sú neúnosné, nehovorím o pohonných látkach a energiách. Takže, milá Ukrajina, vstupom do EU nezískaš nič, ba práveže skôr stratíš. Dúfam, že sa včas zbadáš.

Taktiež čo sa mi nepáči je to, že naša vláda ide prispievať na Ukrajinu. A nie je to veru pár šupov. Naša drahá vláda zabudla, že na Slovensku je veľa ľudí, ktorí ledva zaplatia energie a stravu, ba dokonca je veľa takých, ktorí nezvládajú ani to. Je veľmi smutné, že vláda sa zaujíma viac o problémy iných ako o problémy svojích občanov, ktorí si tie peniaze zaslúžia oveľa viac.

Je ešte veľa vecí, ktoré sa mi nepáčia, ale tie nebudem spomínať, prertože by som tento článok písala veľmi dlho. Ak sa Vám môj názor nepozdáva, nepáči alebo by ste ma najradšej nakopali, tak svoje názory mi posielajte do správ. Samozrejme to platí aj ak so mnou súhlasíte. To uvítam ešte viac.

 

B.A.

Skryť Zatvoriť reklamu