Viacej byť, ako sa zdať.

Každý človek sa už od svojho narodenia vyvíja a formuje svoju osobnosť. Pomáha mu k tomu výchova rodičov, vplyv prostredia, neskôr vplyv spolužiakov a priateľov. Všetci ľudia sú individuálne osobnosti a sami sa rozhodujú, na akú cestu životom sa vydajú. Je naozaj každý človek osobnosť?Myslím si, že áno, ale nie všetci si to rovnako uvedomujú. Sú dva typy ľudí. Jedni sú takí, ktorí sú navonok krásni, uhľadení, ale len ako otvoria ústa zistíte, že si s nimi nemáte, čo povedať. Nie preto, že by ste nemali o čom rozprávať, ale preto, že sú namyslení, prehnane sebavedomí a nevedia hovoriť o inom ako o sebe a vlastnom prospechu. Stretávame sa s nimi skoro denne, bez toho, aby sme vyhľadávali ich spoločnosť. Druhý typ sú zase takí ľudia, ktorých si možno v miestnosti plnej ľudí ani nevšimnete, ale po rozhovore s nimi cíti te ich charizmu a osobnosť veľkého človeka. Aj jedni, aj druhí sú však svojím spôsobom osobnosti, ktoré každá inak ovplyvňujú ľudí okolo seba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Viacej byť, ako sa zdať.
Domnievam sa, že som s týmto citátom celkom stotožnená, pretože mi viac záleží na tom, ako sa k ľuďom správam, čo pre nich robím, než to, ako pri tom vyzerám. Každý by sa mal zamyslieť a pochopiť, že je veľmi dôležité byť krásny zvnútra a nielen navonok. Môže to znieť ako fráza, veď poviete si, že každý sa snaží vyzerať dobre aj navonok. Chce sa páčiť ľuďom okolo a hlavne sám sebe. Nie je na tom nič zlé.
Koľkokrát si však všimnete človeka podľa toho, aké má srdce?
Asi často nie, pretože tá vnútorná krása nie je vidieť. Hovorí sa: "Ľudia sú ako cukríky. Nie je dôležitý obal, ale vnútro." Byť dobrým človekom a nie sa len zdať, je často namáhavé, ale komu to skutočne vychádza zo srdca je šťastný a robí šťastných i ostatných. Párkrát sa mi stalo, keď som sa s niekým zoznámila, že sa mi nepáčil. Keď som ho však spoznala bližšie, taks om zistila, že je to úžasný človek s dobrým srdiečkom, atým bol pre mňa zrazu krajší a neobyčajný.
Na vytváranie charakteru nám niekedy nestačí celý život. Naším životom nám prejde pomedzi prsty veľa ľudí. Niektorí len prebehnú a iní sa tam zastavia a zostanú celý život. Väčšinou tí, čo zostávajú, sú naši priatelia, rodiny a blízki. Celý čas na nás dozerajú, snažia sa nás chrániť a občas možno držať pri zemi, keď je to potrebné. Preto sú títo ľudia v našich životoch takí dôležití.
Potrebujem druhého, aby som lepšie pochopil sám seba.
Je to naozaj tak?
Na tú to otázku si musí každý človek odpovedať sám. Môj názor je, že všetci potrebujeme niekoho, o koho sa môžeme oprieť a vieme, že vždy stojí pri nás. Myslím si, že podľa priateľov zisťuješ aký si a čo je pre teba skutočne prvoradé. Keď človek niečo urobí, podľa reakcií okolia pochopí, či to bolo správne. Pochopí sám seba a môže zmeniť svoje správanie, alebo nesprávny postoj k problému, či životu.
Môj život by bez toho "druhého" nebol taký, aký je. Domnievam sa, že podľa neho vnímam svoju osobnosť a svoje miesto na tomto svete.

Eva Šimončičová

Eva Šimončičová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milá, úprimná, spoločenská študentka so zmyslom pre humor ..... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu