Ak sa nepodvolíš násiliu, tak sa na svoj blog nedostaneš!

Presne takýto prístup obštrukcie zvolil proti mne pán administrátor.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)

Myslím si, že ma musí (podľa jeho konania) už nenávidieť, že vyše roka vytrvalo poukazujem na jeho politické a morálne prešľapy, na nepriamu technickú cenzúru mojich blogov.  Myslím si, že táto už možno jeho chorobná antipatia (sprvu len pre obsah a zameranie mojich politických komentárov) postupne prešla do osobnej averzie. Na túto tému  som na blogoch uverejnil dostatok konkrétností. Čoho vrcholom sú najmä posledné týždne, ktorý stav budem konkretizovať.

Dôkazom je súčasná realita, keď moja priemerná čítanosť článkov, ešte kým sa nainštaloval nový technický systém blogu SME, vykazovala na článok priemer temer sedem tisíc, ale dnes je to až o sedemkrát menej. Dosvedčujú to dnešné  výsledky na blogoch o preukazovanej (ne)čítanosti. Najmä u posledných piatich literárnych autentických reportáži s názvom „Moje novinárske príbehy a príhody (1. až 4.+ l.), ktorých čítanosť sa pohybuje v minime od (zatiaľ) 286 – krát do  763 – krát. Pričom aj tento priepastný rozdiel v počtoch čítanosti je výnimočný, pretože zverejnené články písal jeden autor na rovnakú tému.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hoci ide o nevšedne zaujímavé príbehy,  príhody a konkrétne udalosti len nedávnej minulosti s niekdajšími najvyššími predstaviteľmi nielen Slovenska, ale aj Česko – Slovenska a Čiech. Ale podľa uvedených čísiel sa údajne čitateľom vôbec nepáčili, aj keď podľa mienky autora ide o najlepšiu jeho tvorbu, ktorú na blogoch zverejnil..        

Ešte katastrofálnejšie dopadli dva komentáre na dlhodobo najaktuálnejšiu a najvýznamnejšiu tému dneška s titulkom: „Je dôvodná zmena Ústavy na zmenu výsledku volieb?“. Bol to už na túto tému druhý. opakujúci sa komentár len s odlišnejšou interpretáciou na tento ústavne nebezpečný problém, polarizujúci spoločnosť. Napriek tomu  však mal „prekvapivú“ veľmi nízku čítanosť – len 663 – krát. Pričom s takým nízkym číslom získal Páči sa: až 29 – krát.

SkryťVypnúť reklamu

Prvý komentár k tejto téme, ktorý som zverejnil  asi o tri týždne skôr, mal dokonca ešte menší „úspech“ u čitateľov. Presný údaj už neviem, lebo ho „ktosi“ rýchlo vymazal v „archívu“ mojich blogov. Mne sa páčil viacej než ten ďalší druhý, lebo riešil súčasný „politicky a ústavný dynamit“, polarizujúci celú spoločnosť argumentačne o niečo komplexnejšie a prvotne. Asi by som ho mal z môjho autorského archívu vyhrabať a zverejniť znova a tak osviežiť pamäť pána administrátora. Informovať o blogu aj (ne)čitateľov komentára. Lenže potom by to bolo v rozpore ním stanoveného Etického kódexu.

Napokon takisto ako tento blog  dopadlo ďalších 133 zo 153 publikovaných článkov v archíve administrácie. Už sú tam zmazané(?), takže nie sú mi prístupné. Nemám tak  možnosť si ich pozrieť a hľadať v nich inšpiráciu a argumenty pre nové články v opakujúcej sa našej politike lží, demagógie a zlodejstva. Mám však opodstatnený dôvod hľadať v týchto manipulačných „novôt“ konšpiráciu, že práve týmto spôsobom sa pán administrátor zbavil svojej príťaže, jeho  vyše ročnej a kompromitujúcej mojej kritiky.  

SkryťVypnúť reklamu

Ešteže sa zachoval (v mojom prípade) celkový údaj o 153 publikovaných článkov a  Páči sa: až 1 197 – krát. Zrejme pre toto najvyššie štatistické číslo medzi blogermi (pri pomerne nízkom   počte 153 publikovaných článkov) zatiahol a zatiahne pri hodnotení mojich posledných a budúcich blogov pán administrátor hamovku..

Prekvapila ma tiež iná vec, že môj údaj „Odoberať blogera“ svieti výslednou NULOU! Hoci som mal pred podstatnou technickou zmenou systému blogu SME temer tristo stálych odberateľov mojich článkov. Ešte šťastie, že v súčasnosti žiaden môj publikovaný blog nedosiahol v počte čítanosti nižšie číslo než tristo.          

SkryťVypnúť reklamu

 Naposledy však pán administrátor už prekročil všetky čiary slušnosti a profesionality. Keď som si chcel podvečer 2. februára niečo upresniť (prípadne  doplniť) na už pripravenom článku Moje novinárske príbehy a príhody (4. – dokončenie), ktorý bol už zaradený na publikovanie na druhý deň po polnoci (teda včera), tak mi v tom zabránil nezmazateľný oznam. Následne mi aj celkom zamrzol počítač. V opakujúcom sa už dlho ozname, ktorý som vždy ľahko z obrazu vymazal, sa protiprávne vyžadovalo, aby som  súhlasil s využitím  mojich osobných údajov „Na personalizované reklamy a obsah ...“

 Dlho  som sa snažil tento prekážajúci oznam z monitoru zmazať a dostať sa na môj blog, ale nakoniec som to vzdal. Veril som, že si na druhý deň (už bez problémov) budem môcť pozrieť už publikovaný môj nový blog. Trápil som sa však znova s touto neprístojnou  prekážkou. Keďže mi zakaždým znefunkčnil aj počítač, tak mi nezostalo iné, než na ozname kliknúť na vynútený  údaj – súhlasím.

Hoci som už pred šiestimi rokmi prekročil osem desaťročí života, ale s podobne vynucovanou násilnosťou, ktorej vynútený výsledok žiadam pána administrátora okamžite zrušiť, som sa ešte nestretol. Chcem pána administrátora na záver ubezpečiť, o čo sa on dlhodobo snaží dosiahnuť, že mňa z blogu SME nevypudí. Priateľsky mu odporúčam, nech s týmito praktikami prestane  najmä vo vlastnom záujme.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  174
  •  | 
  • Páči sa:  1 919x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu