Je dôvodná zmena Ústavy pre zmenu výsledku volieb?

V referende by šlo najmä o pokus záchrany Fica a Pellegriniho pred hrozbou ich obžaloby z korupcie a zlodejstva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Už na úvod dvoch otázok Fica s podpismi na referendum o predčasných voľbách, odoslaných pani prezidentke, šlo o účelový zámer dominantného rozvratníka štátu Róberta Fica. Nádejne potom čakal, že práve touto zvolenou „politikou“ , ktorej náročná realizácia by si vyžadovala veľa času, úsilia a milióny eur, sa zvýši chaos a nevraživosť v  už kriticky nejednotnej a rozhádanej našej komunite.

To sa mu, žiaľ, aj podarilo. Keď v súčasnej celospoločenskej kríze nastolil svoj nebezpečný ústavný zámer, ktorý je dnes hlavnou témou médií a pandémiou traumatizovanej spoločnosti.      

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa názoru pani prezidentky k otázke zmeny Ústavy, aj viacerých odborníkov práva a chorého populistu Borisa Kollára: „ ...by občan ako pôvodca moci také právo v ústave mal mať“. „Ak má právo  si zvoliť zástupcov do parlamentu, má mať aj právo túto voľbu prehodnotiť práve touto cestou.“ (Oba citáty sú z Aktualít dňa 24.10.2022.)

Táto pochybná cesta a zámer ako konečne povaliť protikorupčne nebezpečnú vládu, sa len navonok  javí právne legálna, demokratická a pre ucho občana ľúbivá.  Ale v skutočnosti pre túto ústavnú zmenu (v otázke referenda o predčasných voľbách) nie sú žiadne objektívne dôvody.

Keďže ide iba o záchranný prostriedok  pre deštrukčnú a korupčne ohrozenú opozíciu Smeru I. a II. a o jej návrat ku nekontrolovanej kriminálnej moci. Dúfajme, že týmto lživým „ochrancom záujmov ľudu“ už čoskoro NAKA zaklope na ich pancierové dvere utajeného komfortu a bohatstva z korupčných zdrojov.

Preto laická a predovšetkým odborná verejnosť, vrátane neskorumpovaných politikov  by mali dôsledne zvažovať, či Slovensko nie  je až priveľmi ďaleko od špecificky výnimočného Švajčiarska. Kde obce majú temer každý týždeň rôzne referendá k ich bežným miestnym problémom a potrebám.

Ale pri celoštátnom referende aj tam naisto platia konkrétne obmedzenia. Ako napríklad, že nemožno zmenou ústavy zmeniť výsledok riadnych volieb. A potom predčasnými voľbami dosiahnuť účelovú zmenu vlády. No u nás navyše  v záujme  nespokojných  a korupčne ohrozených opozičných skupín politických, finančných a mafiánskych.  

V prípade nimi presadzovaného referenda, podmieneného zmenou Ústavy, by však šlo o najvážnejšiu tému dňa, ktorá by sa týkala všetkých občanov. Keďže by podstatne zmenila celý politický systému krajiny.

Veď tí politici, právnici a občania, ktorí preferujú a dokonca presadzujú túto závažnú ústavnú zmenu, by si mali uvedomiť, že náš štát už do vzniku pôvodného Československa v roku 1918 bol parlamentnou demokraciou. V nej bola a je v každej našej ústave vládna moc v štáte zakotvená v rámci výsledku demokratických slobodných volieb. Práve tie odlišujú slobodné krajiny od diktatúr. Práve o nich sme len snili až štyri desaťročia.

Keď ich však konečne máme, tak ich výsledok nemienime rešpektovať ako jediný štát v EÚ. Podľa  Fica Pelelgriniho a Kollára  vraj pôjde iba o želanie ľudu. Je tobôž (navyše v dnešnej všeobecnej kríze) pre štát akýkoľvek rozumný dôvod, aby zrealizoval na Ficov podnet a jeho osobnú záchranu tento rýdzo slovenský ústavný experiment? Hoci v samotnej EÚ by nemal nikde obdobu.

Vari preto, aby sa hazardovalo nedôvodnou ústavnou zmenou a destabilizovalo politicky a hospodársky Slovensko? Veď kto si ju vynucuje najviac? Je to Smer a jeho politický  klon Hlas a tiež v korupcii až po uši namočená  bývalá vládnuca garnitúra sluhov mafie a oligarchie.

P,S.: Pán administrátor, znova sa mi opakujú pri prenose z kľúča na blog neželané veľké polotučné písmena, ktoré už následne nejdú zmeniť. Prosím, aby ste konečne tento technicky opakujúci paškvil, ktorý poškodzuje obsah mojich článkov a vkus autora, konečne technicky napravili. Môžete mi, prosím, tiež objasniť, prečo sa to vyskytuje len u mojich blogoch? Ďakujem.

SkryťVypnúť reklamu

Ďalšie P.S. (Toto hrubé písmo som si sám nezvolil. Aj napísať do diskusie k článku týchto pár viet mi p. administrátor technicky zabránil): Pán administrátor, ide naozaj pre dnešok o aktuálny a vážny príspevok na 8. mieste Najčítanejšie? - "Ako vznikol Starozákonný Boh Jahve?" Má však za 23 h. od uverejnenia 490 - krát čítaní a ten môj o legitímnosti skrátenia výsledkov volieb "získal" za 31 h. ani nie o sto viac - až 568 - krát videní. A dnes už ani nie tridsať. Ďakujem Vám, že nemanipulujete uverejnenými blogmi a že ich ani necenzurujete, ako Vás už dlhodobo obviňujem.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  173
  •  | 
  • Páči sa:  1 902x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu