Len spor Matovič - Heger umožní novú vládu

Preto silnejú útoky na premiéra. Lebo bez "zopár" poslancov z OĽaNO nemôže Sulík či iný vytvoriť novú vládu bez volieb.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Len spor Heger – Matovič umožní novú vládu

Preto silnejú útoky  na premiéra. Lebo bez „zopár" poslancov z OĽaNO nemá šancu Sulík či iný vytvoriť nový vládny zlepenec.

Parlamentná matematika v tom nepustí. To dobre vedia aj v SaS(ke) s jej šéfom. Lebo ak premiér odolá  rastúcim mediálnym tlakom, nepodľahne tak účelovému štvaniu médií a mnohých osobne zaujatým  neprajníkom, že je vraj nekompetentný a neschopný, lebo nechce odvolať z funkcie „podriadeného“  ministra financií. tak sa  im potom nevydarí nedôvodná zmena vlády.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak to žiadajú  už hystericky posadnutí „kritici“ – Fico, Pellegrini, ich ďalší kriminálom ohrození  spolupáchatelia. tiež oligarchovia a  novinári, všetci majú na to svoj osobný dôvod. Pretože oni dobre  vedia, že tu vôbec nejde o bežnú výmenu ministra Matoviča za inú persónu, ale o cielený zámer a komplot predčasne a rýchlo povaliť Hegerovu vládu. Jej rozvratom z vnútra cez OĽano.

Pretože hneď potom čo by predseda vlády odvolal   všeobecne neobľúbeného a nežiadúceho ministra (iné by bolo, ak by sám rezignoval) by nasledoval rozvrat OĽaNO a odchod zopár jeho poslancov  do iného už pripravovaného „konkurenčného“ spolku. A títo „odídenci“  by možno získali i výhodnejšie funkcie od tých, aké majú teraz.

SkryťVypnúť reklamu

Len týmto spôsobom by sa dala ľahko a ústavne oklamať súčasná ústavná  aritmetika v parlamente a vytvoriť v ňom konečne dva roky vytúžene očakávanú  zmenu pre vznik novej vládnej väčšiny. Aby potom pani prezidentka mohla poveriť ambiciózneho politika (Sulíka, Pellegriniho či iného) v poradí len prvého „čarodejníka“, nech vykúzli   do riadnych volieb dočasný vládny zlepenec, vyhovujúci ohrozeným oligarchom.  

Ak by sa mu však nepodarilo získať dôveru v NR SR, tak by sa celý proces zopakoval s iným oponentom súčasnej vlády, prípadne i ďalším adeptom na premiéra.  Čo by napokon vyústilo do čoraz väčšej destabilizácie, nespokojnosti a nepokoja v štáte. Až potom by mohla do tohto parlamentného i verejného chaosu vstúpiť v rámci Ústavy možná „záchrana krajiny“.

SkryťVypnúť reklamu

Pani prezidentka by bola oprávnená vymenovať tzv. „úradnícku vládu“ z radov odborníkov a politikov. A tá by začala úradovať v čase najväčšej krízy a bez skúseností i  analýz „liečiť“ chorého pacienta – našu krajinu. Rozvrátenú zvonka aj z vnútra. Prípadná by bola aj alternatíva „menšinovej vlády“ Hegera, ktorá by  bez poslancov SaS zrejme rýchlo skončila.

Preto predpokladám, že ani Richard Sulík nevyvolá bezprostrednú nežiadúcu hrozbu rozbitia Hegerovej vlády práve teraz. A to napriek deklarovaným vyhrážkam,  vydieraniu a ultimátam. Naisto si už spočítal všetky riziká odísť v tejto búrke zo súčasnej vlády. Samozrejme, že iba v prípade, ak sa nepodarí koordinovaná deštrukcia kritikov a médií   rozložiť OĽaNO na dve protichodné skupiny – Hegera a Matoviča.

SkryťVypnúť reklamu

Vôbec si ale nemyslím, že by sa im to nakoniec predsa mohlo podariť. Veď vláda s hlavným jej článkom OĽaNO už odolala  mnohým opakovaným pokusom o jej likvidáciu počas najväčšej svetovej krízy a to vyše dvoch rokoch už od svojho vzniku.

Teraz čelí intenzívnym, nevyberaným  útokom a tlakom aj Eduard Heger, ktorý je pre súčasnú kritickú dobu naším najvhodnejším premiérom. To by si mala viac uvedomiť aj pani prezidentka, nekritizovať vládu a podporiť ho. Veď on je presný opak vlády Mečiara, Fica aj Pellegriniho.    

Najviac ma však udivuje v tejto zložitej, často až  bezvýchodiskovej situácii to, že táto kvázi strana - nesúrodý a politicky atypicky „Matovičov vládny spolok“ - vydržal od volieb až dodnes. Pričom stále má až 48 hlasov v Národnej rade. V prípade vlády (a najmä OĽaNO) ide o najväčší „balík“  útokov a štvaníc, s ktorými som sa stretol od čias vojnového Slovenského štátu.

Pričom  až také veľké  zlá a rozkrádačiek napáchali títo nekompetentní matovičovci, že pozatvárali a obžalovali „našich korupčníkov“ Fica a Pellegriniho. Veď o tom sa popísalo a nahovorilo v stovkách článkoch, analýz aj v rôznych sťažnostiach či kritikách proti vláde v médiách. Matovič a jeho spolok však všetkým krízam a kritikom úspešne  odolal aj  vzdoruje.  Preto  očakávam, že sa mu OĽaNO nerozpadne ani po súčasnom najsilnejšom mediálnom tornáde. Napriek štvanici proti premiérovi a úkladom Richarda Sulíka.

P.S. : (Dnes o 6.22 hod.) - Má môj článok len 102 - krát čítaní, ale po polnoci o 01.10 hod. (presne za jednu hodinu od uverejnenia) mal oveľa vyšší počet až 151 - krát. Mal byť teda teraz na 1. mieste dnes najčítanejšie blogy, ale nie je.

Čas - 7.35 hod. - Vo všetkých tabuľkách (stĺpčekoch) je už teraz uvedený počet 301 - krát čítaní, ale len "v osmičke dnes najčítanejšie ..." má totálne nesprávne číslo 161 -krát čítaní. Preto je komentár až na 4. mieste? To má byť 1. aprílový ďalší žart dneška či veľké zlyhanie technického systému?

Čas 8.41 hod. - Pán administrátor, opravte prosím v mojom prípade "svoj" chybný systém počítania. Pretože mi často nezvyšuje počet čítaní v jednotlivých stĺpčekov oproti už zaznamenanému najnovšiemu číslu. Ale naopak, ho podstatne vždy zníži. Niekedy až o vyše 50 - krát čítaní. Čo považujem za absurdný stav a prípad. Napríklad o 8.41 hod. už dosiahol 453 - krát. Preto som zvedavý, aký nereálny počet čítania mi pri spätnej kontrole uvedie následne v jednotlivých stĺpčekoch ponuky článkov.

Čas 10.27 hod. - Môj blog dosiahol 683 - krát čítaní a preto má byť v tabuľke "dnes najčítanejšie blogy" na 1. mieste. Ale prečo potom v "osmičke" sa už systémovo uvádza veľmi chybné číslo - až okolo 150 - krát čítaní menej?.

Čas 11.25 hod. - Článok dosiahol za hodinu prírastok už iba 84 - krát čítaní (spolu 777 - krát). Pán administrátor ho už začal "škrtiť" a tak sa posunul až na 3.miesto "osmičky". Ale napriek jeho "brzdeniu" má teraz ešte stále o 31 - krát čítaní viacej než v osmičke prvý štvavý blog proti premiérovi Hegerovi. Ten je však bez argumentov a splodený len na základe názoru autora blogu. Nuž čo, články zamerané politicky inak,teda tak ako môj, sú na blogu SME technicky cenzurované. A tie iné sú však preferované. Prosím čitateľov môjho komentára, aby mi prepáčili, že tentoraz už "ostro" a dôsledne budem sledovať jeho "vývoj" po zverejnení. Aby sa rukolapne ukázalo, kto a koho v mojom špecifickom prípade podvádza.

12.20 hod. - Čítanosť blogu čoraz viac už upadá. Dosiahla iba 848 - krát a už o jednu desiatku čitania zaostal ten môj blog za prvým v osmičke. Čarodejník v manipulácii to následne a rýchlo zariadil. Aby spochybnil môj argument, platný v presne uvedenom čase. Lenže konkrétne čísla a čas držia aj usvedčujú.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  195
  •  | 
  • Páči sa:  2 358x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu