Moc a nemoc Jeho Veličenstva

"Odolať pokušeniu zla je sila, ale vzoprieť sa násiliu ešte väčšia".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Od 5. apríla do 11. mája som zverejnil sedem blogov. Posledný bol „Dilema dnes: Lepšie nebude a dobro už ušlo?“ a ten  z nich najstarší  „Kam a ako tečú zo zdravotníctva milióny?“ Ale všetky boli v prístupe k čitateľom obmedzované, v podstate pánom administrátorom technicky cenzurované. Dovolím si však „neskromne“ tvrdiť, že tieto blogy ani dnes nestratili na svojom význame a aktuálnosti.

Tento  už chronický jav a postup  pána administrátora som v každom z cenzurovaných  blogov následne kritizoval a konkretizoval. A to  na samom konci každého  diskriminovaného článku. Preto tieto moje kritické argumenty nebudem ešte raz opakovať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Každý čitateľ sa môže o nich sám presvedčiť v prípade záujmu. Zvážiť môže aj danú skutočnosť, že  uvedené aktuálne články boli v prvý deň v  „osmičke najčítanejšie blogy dnes“ (dokonca niektoré na prvom či druhom mieste), ale po  polnoci (na druhý deň) z nej zakaždým účelovo vypadli.

O tom, že do systému hodnotenia blogov zasahuje pán administrátor a výsledkami svojvoľne  manipuluje mám už dosť dôkazov z minulosti aj teraz. Napríklad je podozrivé, prečo v ňom nie je  zainštalovaný  logický a samozrejmý  výstup. Teda taká automatika systému, aby vždy hneď po polnoci (po 24.00 hod.)  sa už dlhý čas nemuselo čakať na výsledky nového hodnotenia. Kým  technický systém blogu SME  znova určí v „osmičke“  nové poradie blogov „dnes najčítanejšie“.

SkryťVypnúť reklamu

Prečo teda nebol zavedený takýto technicky systém s objektívnym, rýchlym a bezproblémovým výstupom? V rámci ktorého budú automaticky a kontrolovateľne nabiehať už od prvej minúty po polnoci skutočné čísla u jednotlivých zverejnených blogov „osmičky“. Ten by zároveň hneď bez prieťahov určil (nie pán administrátor) ich objektívne poradie.

Ak by to takto naozaj bolo, tak by potom bol vylúčený súčasný manipulovateľný stav, že táto automatická operácia trvá zakaždým časovo rôzne a vždy veľmi dlho. Ako keby pán administrátor musel nové počty čítania blogov spočítavať na „ruskom sčote“. Sám  som sa presvedčil, že nové výsledky v tabuľke hodnotenia počtov čítania blogov (po 24.00 hod.) môžu trvať aj vyše hodinu. Tento náhodne zistený prípad ešte skonkretizujem.

SkryťVypnúť reklamu

V tejto veci však pán administrátor, žiaľ, klamal. Dokonca až dvakrát. V diskusii blogu pri jeho reakcii na moju kritiku v článku  „Ak sa nepodvolíš násiliu, tak  sa na svoj blog nedostaneš“. (4.2. 2022). V tomto blogu som kritizoval jeho viaceré  obmedzovania mojich blogov technickou cenzúrou. Okrem iného som poukázal aj na stav, že “... ešte kým administrácia zaviedla nový technický systém blogu SME  bola mojich článkov priemerná čítanosť  veľmi vysoká, až do sedem tisíc, ale dnes je to o sedemkrát menej.

Pri písaní tohto článku  som však zistil, čo mi následne vyrazilo dych. Keď v rozsiahlej diskusii na spomenutý  článok „Ak sa nepodvolíš násiliu ...“ pán administrátor zmazal časť diskusných príspevkov. Keďže ich bolo o sedem či osem viacej, než je teraz uvedené číslo 23 – krát. Samozrejme, že zmazané boli  tie podstatné a polemické dva moje a dva pána administrátora.

SkryťVypnúť reklamu

V tejto diskusii bola okrem iného  polemika o tom, že mu pri zverejnení blogu „Ak sa nepodvolíš ...“ trvalo vyše hodiny po polnoci, kým konečne „zoradil“ (až na druhý pokus)  tabuľku dnes najčítanejšie blogy. Takže po hodine „spočítavania“ mal blog na prvom mieste „až“ 10 - krát čítaní a ďalšie blogy v „osmičke“ ešte oveľa nižšie čísla. Môj kritický blog sa do nej samozrejme nedostal.

Táto skutočnosť opäť len potvrdila účelovú technickú manipuláciu v systéme a so systémom.  Pán administrátor  mi na to v diskusii odpovedal ironicky a posmešne, že vraj on   v noci nemal dôvod (ako ja) sledovať a cenzurovať môj mimoriadne kritický blog. Myslím si, že dôvod na to  naozaj mal. Prečo potom vymazal predmetné diskusné príspevky?

Ďalšou témou vzájomnej polemiky a mojej kritiky  bolo to, že pred  inštalovaním nového systému blogu SME som mal do tristo stálych odoberateľov. Ale  teraz pri informácii „Kto ma odoberá“ svieti NULA (teda nikto). V diskusii mi pán administrátor odpovedal, že si mám lepšie pozrieť  svoj „Profil“, lebo ich mám dokonca štyristo. Lenže potom nadlho  mi bol tento údaj (môj profil) nedostupný. Teraz však opäť je uvedená na ňom NULA (žiaden odberateľ).

Zrejme musí byť naďalej zafixovaná práve NULA preto, že v mojom prípade pán administrátor technicky vyradil v systéme počty stálych štyristo čitateľov. Aj takto  potom účelovo znížil  čísla čítania mojich blogov. Ani sa mu vôbec nečudujem, že zmazal časť diskusie môjho kritického blogu, pretože šlo o presvedčivú konkrétnosť o jeho  technickej cenzúre

Ubezpečujem však mojich čitateľov, že ma „Jeho  Veličenstvo“ v súčasnosti  nekontrolovateľnej moci (presne svojvôle) neznechutí ďalej blogovať bez ohľadu na  odsúdeniahodné  prístupy voči mne ako blogerovi. Na jeho budúce nedôvodné ataky  budem však zakaždým kriticky reagovať a to  primerane podľa okolností aj obmedzených možností kontroly.

Lebo mi aj v tomto osobnom prípade nejde  o nič menej či viac „iba“ obhájiť pravdu, princíp etiky a serióznosti. Veď mne vôbec nemôže ísť o nejakú malichernú blogerskú prestíž. V mojom prípade  je to už celkom nepodstatná vec. Lebo tá skutočná spočíva v  hodnotách vlastného života. Či už v minulosti alebo teraz.   

(V perexe článku som uviedol aforizmus z mojej knihy aforizmov „Úlety“, ktorú vydalo Vydavateľstvo Veda v roku 2015,)

P.S: "Pán administrátor nadlho zablokoval v tomto článku "Páči sa" pri čísle 18 - krát. Konkrétne som to zistil potom, čo mi na požiadanie priateľ preukázal službu. Ten po prečítaní článku klikol na Páči sa, ale vyššie číslo než 18 - krát sa nezmenilo. Podobný výsledok, potvrdzujúci technickú cenzúru, .sa ukázal aj pri predchádzajúcom mojom blogu "Dilema dnes: Lepšie nebude a dobro ušlo?:" (počet 24 - krát). Keďže pri oboch blogoch sa príslušné čísla vôbec nezmenili, tak svoj "pokus" zopakoval, ale znova bezúspešne! 16.5. (22.30 hod) Nič na tomto poznatku nezmenilo ani to, že uvedenú skutočnosť sa následne pán admin. snažil kamuflovať nárastom 4 - krát "Páči sa" (spolu 22 -krát) a potom už opäť nič (nemenná konštanta).

16.5. (22.30 hod): Ako sa dalo napokon očakávať, hoci celý deň bol môj blog na 2. mieste ako najčítanejší z blogov večer "postúpil" na 4. miesto. A po polnoci z tejto tabuľky tak ako moje iné blogy už zotrvačne vypadol. Zatiaľčo v prvý deň mal napriek postupnému účelovému spomaleniu 886 - krát čítaní, tak temer za celý druhý deň "až" deväťkrát menej (spolu 991 - krát). . :

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  174
  •  | 
  • Páči sa:  1 921x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu