Náhoda? Či reálne avízo o krádeže mojich blogov?

V stredu o 22. hod. som sa nemohol dostať na blog.sme.sk. Objavila sa len správa operátora, že tam moje blogy už nie sú

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Táto stručná krátka správa  na monitore počítača ma šokovala. Pričom som pochyboval,  že by mal nejaký hecker  vôbec záujem „ukradnúť“ komentáre a články,  ktoré som publikoval na blogu SME vyše dvesto. Takže toto prekvapivé avízo som považoval skôr za nereálne.

Preto som hneď zavolal k počítaču svojho vnuka, ktorý študuje v 4. ročníku   informatiku (z toho dva semestre študoval v Nemecku), aby mi pomohol túto zrejme  technickú chybu  odstrániť. On mi poradil, aby som skúsil odísť z internetu a znova klikol na blog SME.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Následne sa mi po jednom kliknutí otvoril. Ale tento záhadný až podozrivý „jav“, jeho výskyt, mi vnuk nevedel vysvetliť. Dokonca mi ho potom   konkrétne neobjasnil ani môj operátor internetu.

Vylučujem však, že by mohli byť moje blogy politicky zaujímavé na  „heknutie“ napríklad pre SIS(ku),  SmeroHlas či  oligarchický a iný subjekt. Predpokladám, že zrejme  šlo o výnimočnú, technicky vážnu  chybu v systéme SME  a nie v systéme internetu.

Ale tú by mi mal objasniť práve pán administrátor, aby sa vylúčila interpretácia, že mi chcel škodiť a sťažiť blogovanie ako kriticky problémovému blogerovi. Pretože mám celý rad poznatkov, že moje blogy majú omnoho väčšiu skutočnú čítanosť, aká sa už dlhodobo objavuje v jej číslach u konkrétnych ukazovateľoch blogu SME.

SkryťVypnúť reklamu

Ak ma pán administrátor neprinúti, aby som  na jeho šikanu, diskrimináciu či trestanie adekvátne musel reagovať, tak potom  nemám žiaden záujem  pokračovať  v jeho kritike a vytvárať mu nejaké problémy. Lebo práve on má v rukách možnosť ukončiť tento spoločný spor.

Ak by však siahol na najkrajnejší môj postih, keď by mi znemožnil ďalej publikovať na blogu SME, čo mu už  „odporúčajú“ v diskusiách na mojich blogoch jeho priatelia a obhajcovia anonymovia. Išlo by  o zásah zamedzenia slobody prejavu a očividnú cenzúru. Pretože dôvodnou kritikou  som v ničom neporušil Etický kódex blogera, ktorí vulgarizmami často porušujú práve moji kritici z anonymity.

SkryťVypnúť reklamu

Potom by sa nemal hnevať, ak by som musel na takú cenzúru primerane reagovať. Nevylučujem však, že sa možno už vykonáva „odborná analýza“ mojich blogov, či by sa dal bez rizika tento radikálny a represívny krok nejako predsa zdôvodniť.

Možno práve takýto scenár  by mohol aj súvisieť so záhadným   „heknutím“ mojich vyše dvesto uverejnených článkov. Lebo uvažujem, že  ak to nespôsobila krátka vážna chyba v technike, tak čo potom a kto mal pre to  dôvod? Veď  len tak bezdôvodne sa nemohla na monitore počítača blogera objaviť také vážne „avízo“ o krádeži jeho zverejnených blogov.  

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  217
  •  | 
  • Páči sa:  2 876x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu