Protesty voči kauzám politikov nemôžu byť apolitické

Organizátori zrealizovaného protikorupčného pochodu konštatujú, že ich protest mal apolitický charakter. Ak však kritizujú (napríklad) politika - ministra Róberta Kaliňáka, tak ich kritika je politicky orientovaná, čo je normálne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Hranie sa na apolitickosť je dlhodobou súčasťou prihlúpleho presvedčenia, že politika patrí politikom a otvorené hlásenie sa k nej je nevhodné, keďže "politika je pánske huncúctvo". Prečo by sme sa ale mali správať permanente apoliticky, keď prostredníctvom volebného aktu vykonávame akt politický...? Volíme veveričky, alebo politikov? Voľba politického kandidáta je politické rozhodnutie občana, lebo politik je politik a nie už spomenutá veverička. Politik robí politiku a tá má veľa spoločného so štátnym rozpočtom. A ktože vytvára štátny rozpočet? 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vážení študenti, neštudenti, organizátori pochodov a protestov! Od vášho narodenia vám rodičia a ich rodičia vtĺkali do hláv, že politika je najaká blbosť, ktorá sa vás vlastne netýka. Ona sa vás nie len týka, ale ju dokonca tvoríte cez volebný akt, pokiaľ už máte osemnásť rokov a rozhodli ste sa voliť. Môžete sa hoc aj rozkrájať, vaše protestné postoje sú a budú politické, keďže (podobne ako tie aktuálne) majú súvislosť s politikmi, politickou elitou a najmä spoločnosťou, ktorá v systéme parlamentej demokracie politikov generuje.

Apolitickosť prenechajte baktériám a zvieratám. Tie nevedia, že nevedia...

SkryťVypnúť reklamu

Miešajte sa do politiky, otvorene vŕtajte do politikov a prestaňte sa už konečne tváriť, že politika je kožná choroba.


 

Martin Škopec Antal

Martin Škopec Antal

Bloger 
  • Počet článkov:  352
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žijeme vo svete plnom rituálov, opakovania, napodobňovania a zdania často zbaveného kontaktu s realitou. Albert Einstein raz povedal: Kto chce byť členom ovčieho stáda, musí sa stať ovcou. Som človekom, ktorý chce uvedené meniť alebo sa o to aspoň Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu