Deti a šport

Napíšem vám môj názor na tému deti a šport. Dúfam, že ma nebudete odsudzovať za môj názor, a že vás to trošku aj zaujme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Začnem, tak trocha zhurta. Každý sa sťažuje, že dnešné deti nešportujú. Keď sa nad tým zamyslím, hrám viac ako rok bedminton, predtým som hral 5 rokov hokej. Spytujem sa či naozaj nešportujem... Áno je pravda, že občas telesnú vynechám z môjho školského rozvrhu, ale to nemení nič na tom, že za týždeň mám 6 hodín tréningu. Samozrejme poznám deti, ktoré nešportujú vôbec, ale tých je tak 15%. Treba uznať, že v minulosti športovalo 95% detí, ale niet sa čomu čudovať... neboli tablety, neboli 2 telky v každej domácnosti a hlavne neboli herné konzoly. Dneska sa deti sťažujú, že na šport nemajú dobré podmienky, typická odpoveď rodiča je: ‛‛My sme nemali ani také podmienky ako vy a športovali sme‚‚. Áno, z jednej strany máte pravdu, ale vaše dieťa chce byť majster sveta, a k tomu nestačí zamrznuté jazero na hokej, alebo rozkopané futbalové ihrisko. Verte mi, viem o čom hovorím, aj ja som chcel byť majster sveta. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Ale prejdem k starším deťom. Máte doma syna a radšej zahrá na hracej konzole, ako by si šiel von zakopať s kamarátmi? Nehnevajte sa na mňa, ale toto je už chyba rodičov, vysvetlím vám,že prečo. Mne by sa tiež nechcelo športovať, keby ma moji rodičia do toho netlačili od mladého veku. Len Mojim rodičom vďačím za to, že teraz športujem, že ma to baví a radšej si zakopem s niekým, ako by som mal stláčať tlačítka na ovládači.

Celé to zhrniem asi takto: Rodičia snažte sa, aby vaše deti športovali od mladého veku, a potom nebudete mať problém so športom, v neskoršom veku vášho dieťaťa.

Tomáš Slamenka

Tomáš Slamenka

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

kto som? Navonok som obyčajný 16 ročný chlapec, ale keď sa na to pozrieme z iného hľadiska tak sa to troška zamotáva. Ale toto všetko sa o mne dozviete pomocou mojich blogov. Dúfam, že vás budú zaujímať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu