Aké ťažké je vysvetliť rodičom po čom túžim (Fejtón)

Po všetkých možných sviatkoch, aké sú v histórii nášho ľudstva, býva najstrašnejšie to ticho, keď sa všetci upelešia vo svojich teplých príbytkoch a neustále pozerajú na televíznu obrazovku. Volá sa to pokoj svätý a ja to zo srdca nenávidím.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Veľkonočné prázdniny sú už dávno preč a ja som si ani nestihla uvedomiť, že boli. Jediná zmena bola snáď tá, že som si mohla dlhšie pospať, a aj to nie tak, ako ostatní. Všetky baby drichmali celé dopoludnie, vymieňali všetky polohy v posteli a sladko snili sny o Ňom. No ja ako vo všetkom som na tom úplne opačne. Mňa bohužiaľ môj skvelý Pán Božko obdaril hyperaktivnými rodičmi a tak sa u nás spalo maximálne do deviatej, aj to som si vypočula, čo všetko sa za ten čas, premrhaný v posteli dalo stihnúť: prečítať desiatky kníh, pozametať chodník až po susedné mesto, vyriešiť problém s maturitou, či odstrániť hlad v krajinách tretieho sveta ... Zasa si ironická, povedala by mama, no ja skutočne som. A čudujete sa mi? Veď sa pozrite ako dnes tí dospelí žijú. Niečo strašné. Mne zakazujú omeškať sa aj o tri minúty, hneď som podrobená výsluchu. A oni?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Otec bol minule v práci natoľko vyťažený, že naša zodpovedná rodinu nadovšetko milujúca hlava rodiny zabudla prísť domov. Mama pred nami celkom kvalitne skrývala svoj jed, ale mňa predsa neoklame. Veď ja viem ako to chodí. Presne viem ako to v nej vrelo, a viem si aj predstaviť na čo všetko v tej chvíli myslela. Na druhý deň sa v obývačke na stole však objavila kytica krásnych červených ruži, ktorá priam kričala Prepáč. No jasné, tie staré, známe finty. Milostivý zabudne prísť domov, a myslí si, že kyticou všetko vyrieši. No tak to určite. Mama sa, ale našťastie zlomiť nedala. A to vám vravím, mne by to muž nemohol spraviť ani raz do roka hneď by som mu kyticu vrazila medzi tie jeho klamárske oči. Ja totiž nebudem vôbec žiť ako moji rodičia, to je isté. Doštudujem, pôjdem do zahraničia, vydám sa a postavím si dom niekde tam, kde budú zelené palmy a kde je najviac slnečného žiarenia. Budem pracovať v kvalitných firmách a budem zarábať toľko peniažkov, že keď budem chcieť našich pozvať na návštevu, aby videli ako sa ich dcérke darí , kúpim im letenky ... a poletia samozrejme prvou triedou! Svoje deti budem už od narodenia viesť k športu, aby boli zdravé a niečo dokázali. Bavíš sa dobre, mami? Tak sa len bav, pretože aj tak to bude tak. Čo zase? Čo budem robiť keď nebudú chcieť športovať? Veď ti vravím, že budú budem ich k tomu predsa viesť už odmalička, a aj môj manžel. To je choré, Soňa! Chceš tým povedať, že moje predstavy sú choré, no veď ti počkaj. Aj tak sa s tebou nikdy nedá rozprávať. Takto je to vždy, vi dospelí hneď všetko zničíte, už ti radšej nič nepoviem. A čo sa týka tej tvojej nedôvery voči mne tak tá mi len dodáva viac sily, aby som ti to dokázala. Takže sa teš na svoj výlet na slnečnú Kaliforniu. 

Soňa Smetanková

Soňa Smetanková

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka tretieho ročníka na Gymnáziu v Sabinove. Mám rada všetko čo mi nijak neubližuje. Inak som normalná 18 ročná baba s veľkou chuťou žiť a naplniť svoje sny Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu