Kupovanie slovníka alebo ako som sa nabehala

Slovník som nikdy nepotrebovala. Bohužiaľ som sa nikdy žiaden jazyk nehcela naučiť. Ale teraz, keďže mám skrz mojej dcéry v Rakúsku pár kamarátov, tak som sa rozhodla(na staré kolená), že sa začnem učiť po nemecky. Samozreejme, že sa mi to veľmi nedarí aj napriek môjmu nasadeniu. :-) Chvalabohu, niektorí Rakušáci sa chcú naučiť po slovensky. Vzhľadom na to , že naša ľúbozvučná slovenčina je pre nich ťažká, rozhoda som sa kúpiť slovník aj so slovenskou výslovnosťou, ale s takou riadnou-nestačí len na prvej strane slovníka výslovnosť a potom dovi dopo....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Prešla som všetky možné aj nemožné kníhkupectvá, obchody so zahraničnými knihami s jaykovednou literatúrou a to nielen v Bratislave nielen v Banskej Bystric,i ale aj v iných slovenských mestách, v ktorých som bola za posledný mesiac. Hľadala som dokonca aj v Rakúsku a poviem vám aj napriek tomu, že som nenašla to čo som hladala aspoň som schudla pár Kg.:-)

Ale pevne verím že jedného pekného dňa slovník, po ktorom túžim sa ocitne v mojich rukách :-) a moji kamaráti si budú musieť zatiaľ vystačiť s klasickým slovníkom ;-)

Lujza Šmitová

Lujza Šmitová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu