Ako si nájsť správneho partnera?

Ako si nájsť správneho partnera?
Písmo: A- | A+

Kladiete si aj vy túto otázku? Mnoho krát som počula názor, že "prestaňte ho hľadať a on príde sám", znie to tak jednoducho, ale naozaj to stačí?

Ako si nájsť správneho partnera?

Kladiete si aj vy túto otázku?

Mnoho krát som počula názor, že "prestaňte ho hľadať a on príde sám", znie to tak jednoducho, ale naozaj to stačí?

Podľa mňa úplne nie. Poznám mnoho ľudí, ktorí čakajú a čakajú a hoci už dávno prestali úpenlivo hľadať a prešli mesiace, dokonca aj roky ale ten "správny " stále neprišiel. Preto si túto stratégiu dovolím doplniť.


Malo by pomôcť ak nájdete odpovede vo svojom vnútri na týchto pár otázok. Čím úprimnejšie odpovede k sebe samému, tým väčšia možnosť uvedomenia si a následne aj možná zmena.

1. Ako si svoj budúci vzťah predstavujem? Aký by ten vzťah mal byť? 

  • predstavte si tie najkrajšie pocity, ktoré by ste v tom vzťahu mohli a chceli zažiť, kľudne si to napíšte. ( napr. je nám spolu nádherne, tešíme sa z rovnakých vecí, vážime si jeden druhého, radi spolu trávime čas, tešíme sa jeden na druhého...)

2. Ako vnímam samého seba, čo by si na mne môj partner mohol vážiť? Čo by sa mu mohlo páčiť na mne?

Prečo by mohol chcieť práve mňa? Čo mu môžem ponúknuť?

  • hľadajte za čo všetko môžete byť hrdí na seba, čo všetko ste už v živote zvládli a dokázali, čo obdivujete na sebe ....odpovede majú byť pozitívne :-)

3. Aký máte názor na druhé pohlavie? Ako o nich rozmýšľate? Máte pri myšlienke na nich iba pozitívne pocity? Alebo vykúka aj niečo negatívne? (napr. všetci muži/ ženy sú rovnakí, nerozumejú mi, chcú mi iba zle, ten správny sa ani nenarodil ...). prečo tak o nich rozmýšľam?

  • uvedomte si, že čím viac negatívnych presvedčení v sebe máte, tým ťažšie môžete druhé pohlavne vnímať pozitívne a že by vám s nimi mohlo byť dlhodobo dobre, veď ono by to ani nedávalo zmysel, keď sa zamyslíme, však?

No a potom sa často stáva, že stretávate vždy iba partnerov, ktorí k vám úplne nepasujú alebo ich dokonca nestretnete vôbec ....


Skúste sa zamyslieť či práve myšlienky a odpovede na tieto otázky nie sú príčinou toho, že toho pravého partnera nevidíte a možno vo svojom hlbokom vnútri ani neveríte, že môže ten správny pre vás existovať ....

Držím palce!

Skryť Zatvoriť reklamu