Jedinečná práca politika als. práca podla vzoru politikov

Písmo: A- | A+

Jedinečná práca politika als. ako by sa na slovensku pracovalo podla vzoru politikov Ako už z názvu vyznieva, pokúsim sa predstaviť si, ako by to vyzeralo, keby na slovensku pracovali ľudia rovnako, ako drvivá časť slovenských politikov (česť výnimkam!!).  Čo myslíte, ako by to vyzeralo v obchode, alebo v škole, keby mali predavači a vyučujúci morálku a práva našej elity ?


Vezmem si do príkladu takú zdravotnú sestru - čo je teda najzákladnejšie , to je plat, zdravotná sestra by bežne zarábala tak do 3 000 eur.  No, to možno ani nie je vo svete také absurdné , pretože sú krajiny, kde to je reálne a dokonca, aj u učiteľov - a čuduj sa svetu, tie krajiny nekrachujú, práve naopak. No toto je už iná téma.
Nezabudnime na to, že by každá sestra a pôrodná asistentka mala svoju kanceláriu,  vrchné sestry majú nejaký ten bavoráčik, zopár poradcov  a takéto drobnosti, čo vlastne ani nestojí v našej krajine za reč, keďže na to zdroje máme a nikto sa tým nemieni zapodievať.   Síce, trestnoprávna imunita tu už nie je, no keby sa niekto, čo len dotkol, napríklad učiteľa alebo povedal niečo nepekné niektorej zdravotnej sestre, môže ho to vyjsť pekne draho, ako útok na verejného činiteľa !
Prečo je super ísť robiť sestru napríklad na úrazovku ? No lebo sa tam pracuje ,,všeho-všudy" cca 90 dní za rok , ale jasné, že nie cez leto, veď kto by si chcel zrovna vtedy spraviť nejaký úraz :DD Iba som si to skúsil predstaviť, no rozosmialo ma to. Ale musia to mať zaplatené,  o tom ani nediskutujme ! No a keď by nejaká ta zdravotná sestra alebo pôrodná asistentka nemohla aj prísť do práce,  tak tam šupne nejakú tú ospravedlnenku, prípadne dá sa niekomu podpísať, aby tam ,,akože" bola.  Nikto nič nezistí a ide sa ďalej. 
A čo by sme nemali zabudnúť, v každej škole a nemocnici je predsa  bufet, kde samozrejme novinári nesmú a kde teda, keď niekto zo zamestnancov chce, možno aj potrebuje, môže si dať nejaký ten pohárik vínka, dva, päť ... Do toho sa nemáme čo starať, veď sú dospelí.  A tá predstava, že by chodil pravidelne na vyučovanie tak legálne a veselo podnapitý učiteľ,  ach jaj .... Isto by mali z toho najväčšiu radosť žiaci. Ale čo neurobíme pre svoje deti, však ?Školné by sa pravdepodobne stále zvyšovalo, pribúdali by rôzne poplatky, samozrejme lepšie zarábajúci rodičia by platili viac a deti by v škole možno nemali ani tabuľu, podlaha a škola by vyzerala ako slovenské cesty ... teraz sa musím pozastaviť - nie je to už tak náhodou ???

Myslím, že viac si asi už predstavovať a opisovať nemusím. Písať o tom, ako by sa navzájom podnapití napádali, vykrikovali po sebe, klamali sa, urážali a to všetko najlepšie pred zrakom verejnosti, sa asi prirovnávať k inej práci ani nedá.  Práca politika je skrátka jedinečná ... ??!!!

Skryť Zatvoriť reklamu