SPW: STV odhalila pôvodcu svetla na Slovensku

Všetko prezradil už moderátorský úvod k včerajšiemu príspevku STV o aktivitách štátnej firmy SEPS, Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy. Na príspevok ma upozornili čitatelia:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

V Žiline dnes otvorili strategické riadiace centrum, ktoré zabezpečuje prenos elektriny z elektrární do podnikov i jednotlivých domácností. Laicky povedané - bez neho by na Slovensku bola zrejme tma.

Teeeda, do včera bola u nás tma?? Martin Krupa ďalej v príspevku s reklamných nádychom informoval:

Výnimočné poslanie elektroenergetického dispečingu dokazuje aj nová inteligentná budova, v ktorej sídli. ...Strategický energetický uzol strážia snímače a kamery. V nekontrolovanom pohybe bude brániť aj dvojitý plot. Bez tohto centra by v dodávkach energie vládol chaos....Do tejto centrálnej dispečérskej miestnosti sa dostane len úzky okruh ľudí, náš štáb bol výnimkou...
Slovensko spravuje takmer 3000km vysokonapäťového vedenia. Len na jeho údržbu potrebuje SEPS pol miliardy korún ročne.

Prečo je takáto správa v spravodajstve, ako vplýva nová budova na podnik, ceny, zákazníkov, čo mám z informácie, že pol miliardy ide na údržbu bez akéhokoľvek porovnania?

PS SEPS sa v posledných dňoch v médiách vyskytuje v súvislosti s otázkou rozdelenia zisku. Do akej miery si zisk SEPS nechá na ďalšie investície, a do akej ho vráti štátu ako akcionárovi. Citujem HN:

Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave, ktorá sa stará o elektrické vedenia v krajine, by tento rok štát mal nechať z čistého zisku vyše pol miliardy korún. V prenosovke tak dúfajú, že sa nezopakuje situácia z vlaňajška, keď do štátneho rozpočtu smerovalo na dividendách 95 percent zo zdaneného zisku. Definitívne rozhodnutie je v rukách vlády...

PPS Len na okraj, ak Vás zaujíma, ako tak môže vyzerať neformálne firemné stretnutie s novinármi, odporúčam jednu staršiu správu aj s fotkami "Členovia Predstavenstva sa stretli s redaktormi niektorých médií SR" na firemnej stránke SEPS.


Podpora internetu je super...načo podpora internetu?: Martin Kováčik z Pravdy komentuje dotácie pre internet:


23.11.2005, "Podpora pre internet"

Ešte v lete bol projekt, ktorým má štát podporiť internet pre rodiny príspevkom, viac ako zamrznutý. Vo volebnom roku sa predsa len rozbehne. Nech už sú dôvody akékoľvek, podpora je plus... Internetizácia by mala byť pre vládu prioritou. Okrem priamej podpory treba najmä to, aby vláda zabezpečila na internete aj príslušný obsah. Stav informatizácie verejnej správy je však stále žalostný... Štát by sa mal zlepšiť aj ako rozhodca na trhu internetového prístupu.

10.02.2006, "Predvolebné dotácie"

Vláda sa štyri mesiace pred parlamentnými voľbami rozhodla začať dotovať rozvoj rýchleho internetu. Zdôvodňuje to snahou umožniť aspoň 40-tisíc mladým užívateľom dostať sa k surfovaniu. Zdôvodnenie je nejasné. Fakt totiž je, že počet užívateľov rýchleho internetu rastie aj bez štátnych dotácií...Prečo teda dotovať niečo, čo aj tak rastie? Odpoveď môže mať politický podtón... Pre rozvoj internetu by skôr ako dotácie pomohlo, keby štát konečne vytvoril na trhu konkurenciu.


dnes, 02.03.2006, " Nepotrebné dotácie "

Dotácie štátu na rozvoj rýchleho internetu sú predvolebným ťahom vlády... Ak už chce vláda dotovať rýchly internet, nech tak robí v oblastiach, kde sa internet pre slabšie príjmy ľudí naozaj nepredáva. Najlepšie by však bolo dotácie presmerovať do nevyhnutnejších oblastí.


Ad TA3 a konflikty záujmov: Mediatrend.sk sa pýtal riaditeľa spravodajstva TA3 Petra Bohuša na otázky okolo konfliktov záujmov, ktoré televízii vytkol aj SPW, no veľa sa nedozvedel, veď posúďte sami .

Gabriel Šípoš

Gabriel Šípoš

Bloger 
  • Počet článkov:  663
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem v Transparency International Slovensko. Slovak Press Watch bol projektom Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu