Ako vyliečiť autoimunitné a chronické ochorenia?

Ako vyliečiť autoimunitné a chronické ochorenia?
autoimunitné ochorenie (Zdroj: pexels)
Písmo: A- | A+

V článku sa dozviete o možných príčinách chronických a autoimunitných ochorení a ako ich zvrátiť.

Pri „ľahších“ autoimunitných ochoreniach ako napríklad hashimotova tyreoditída, adisonova choroba či cukrovka prvého typu a pod. lekári zväčša neriešia liekmi príčinu, ale až po napáchaní škôd dopĺňajú hormóny, ktoré zničené tkanivá už nevyrobia – pri autoimunitnej tyreoditíde napr. T4, pri adisonovej chorobe kortizol, pri cukrovke inzulín.

Liečba vážneho autoimunitného ochorenia ako je napríklad lupus, reuma (reumatoidná artritída), či skleróza multiplex zvyčajne začína antibiotikami. Niekedy pomôžu. Nikto nevie prečo. Možno nám však skutočnosť, že sú antimikrobiálne, dáva nejakú stopu… Ak antibiotiká nefungujú, liečba pokračuje imunosupresívami v snahe utlmiť náš imunitný systém a zabrániť ďalšiemu poškodeniu. Problém je v tom, že náš imunitný systém je nevyhnutný pre dlhý a zdravý život. Predpisovanie zvyčajne začína prednizónom a prepracuje sa na metotrexát a potom na nové inhibítory faktora nekrózy nádorov. Žiadny z liekov ochorenie nevylieči, iba potlačí symptómy. Autoimunitné ochorenie je na celý život.

tále však narastá množstvo komplexných vedeckých dôkazov, ktoré naznačujú, že sme sa zmýlili v určení príčin autoimunitných ochorení.

Aká je príčina autoimunitných ochorení?

 1. Čo ak ich vyvolávajú nedostatočne funkčné mitochondrie napríklad aj z dôvodu vystavovania sa umelým EMFs (electric and magnetic fields – elektromagnetickým poliam)? Autoimunitné ochorenia boli veľmi zriedkavé, než sme v osemdesiatych rokoch 19. teho storočia začali stavať elektrické rozvodné siete a potom od roku 1950 výskyt týchto ochorení prudko narástol.

Nárast autoimunitncýh a chronických ochorení
Bach JF. The effect of infections on susceptibility to autoimmune and allergic diseases. N Engl J Med. Sep 2002;347(12):911-20.)
Nárast autoimunitncýh a chronických ochorení Bach JF. The effect of infections on susceptibility to autoimmune and allergic diseases. N Engl J Med. Sep 2002;347(12):911-20.) (zdroj: Bach JF)

Nárast autoimunitných a chronických ochorení /Bach JF. The effect of infections on susceptibility to autoimmune and allergic diseases. N Engl J Med. Sep 2002;347(12):911-20.f

2. Slabé mitochondrie potom oslabujú imunitný systém,

3. čo spôsobí nerovnováhu v našej interakcii s vlastným mikrobiómom

4. a infekcie potom začnú útočiť na naše tkanivá. Nie je to náš imunitný systém, ktorý na nás útočí, ale mikróby. Ďalšie potlačenie imunitného systému (nepríklad spomínané antibiotiká) na určitý čas pomôže ultmiť symptómy, ale v skutočnosti ochorenie z dlhodobého hľadiska zhorší. V reakcii na infekciu telo reaguje horúčkou. Krátkodobo sa kôli horúčke cítime zle, ale horúčka pomáha vyliečiť infekciu. Je j potlačenie predlžuje chorobu.

Na tomto mieste nájdete SÚHRN, následne podrobnejšie vysvetlenie vrátane ŠTÚDIÍ:

 1. Naše bunky majú dva typy DNA – našu a mitochondriálnu. Sme však tiež hostiteľmi miliárd organizmov s vlastnou DNA – mikrobióm. Spolu žijeme v harmónii, ale ak sa táto harmónia naruší, môžeme ochorieť.

 2. Ak je náš imunitný systém oslabený, rovnováha s mikrobiómom sa naruší. Mikróby začnú preberať vládu, ďalej oslabujú náš imunitný systém a začína sa začarovaný kruh. Oslabený imunitný systém… premnoženie mikroorganizmov… ďaľšie oslabenie imunitného systému…

 3. Ďalšie potlačenie imunitného systému môže zhoršiť dlhodobé vyhliadky. Podpora imunitného systému s cieľom obnoviť harmóniu sa zdá byť logickejším spôsobom liečby.

 4. Zistili sme to, pretože sa zlepšila naša schopnosť identifikovať mikróby. Donedávna mali lekári a vedci iba mikroskopy, protilátky a Petriho misky. Teraz majú k dispozívii analýzu DNA. Donedávna sa predpokladalo, že ľudské telo je sterilné a príležitostne sa nakazíme nejakým organizmom (vírus, baktéria, parazit). Lekár by vtedy odobral vzorky alebo by skontroloval tvorbu protilátok a pokúsil by sa zistiť, ktorý jednotlivý organizmus to bol.

 5. Neschopnosť odhaliť tieto organizmy v minulosti a pretože sa nenašiel samostatný organizmus, ktorý by mohol byť sám príčinou vzniku autoimunitných chorôb, viedla k hypotéze, že náš imunitný systém bojuje sám so sebou.

 6. Nie je tomu veľa rokov dozadu, čo vedci zistili, že naše telá pozostávajú z oveľa viac mikrobiálnych buniek ako ľudských buniek. Sme 90% mikróbov, 10% ľudia!

 7. Obvykle žijeme v harmónii s týmito organizmami, vo vzťahu, ktorý sa nazýva interaktóm (interactome).

 8. Ak sa tento vzťah dostane do nerovnováhy a vytratí sa harmónia, môže dôjsť k chorobe. Naša koža je pokrytá stafylokokmi. Ak sa tento stafylokok premnoží, vznikne vred. Nejde o infkeciu stafylokokom, ten je na koži predsa stále. Žijeme v súlade s ním. Stratená harmónia? Výsledkom je choroba.

 9. Mikróby, ktoré sú v nerovnováhe, potom začnú poškodzovať imunitný systém tela. Logicky by sme nemali liekmi potláčať (oslabovať) imunitný systém, ale úspešná stratégia by sa mala spoliehať na posilnenie imunity.

 10. Ak imunitu potlačíme, mikroorganizmy sa ešte viac rozmnožia a môžu sa premnožiť aj ďaľšie mikroorganizmy.

 11. Aké autoimunitné ochorenie nás postihne, závisí od mnohých faktorov.

 12. Pre celkové zdravie je dôležité mať „harmonický“ mikrobióm. Ak zdedíme mikrobióm ktorý nie je v rovnováhe, pravdepodobnosť, že ochorieme je väčšia. Pred počatím svojich detí by sme mali byť čo najzdravší, pretože deti dedia náš mikrobióm.

 13. Čo s „protilátkami“, ktoré vytvárame proti vlastným tkanivám? Sú to takmer určite protilátky, ktoré vyrábame proti patogénom, nie proti vlastným tkanivám.

 14. Typická liečba, ktorá potláča náš imunitný systém, môže pomôcť zmierniť symptómy na učitý čas, ale zároveň môže viesť k horšiemu dlhodobému výsledku, pretože patogény sa pri slabšej imunite budú naďalej množiť.

 15. V takom prípade by podpora imunitného systému vyzerala ako lepšia dlhodobá stratégia. To môže mať za následok krátkodobé zhoršenie (spôsobené odumieraním mikroorganizmov), ale v dlhodobom horizonte môže dôjsť k remisii ochorenia.

 16. Výhry sa nakoniec dočkáte. Boj je možné vyhrať len dostatočnou dávkou trpezlivosti. (4)

Zapamätajte si:

1. Dobre si vyberte rodičov:-)

2. Minimalizujte kontakt s látkami, ktoré narúšajú mikrobióm – antibiotiká, chlórovaná voda (vrátane pokožky), toxíny v liekoch, toxíny v strave (obilniny sa striekajú glyfosátom)….

3. Zaistite, aby bol váš imunitný systém primerane podporený – nutrične vyživený – minerály a vitamíny.

4. Minimalizujte mitochondriálne toxíny, najmä umelé EMF (elekronika) a modré svetlo.

5. Posilnite zdravie mitochondrií slnkom, morskými plodmi, uzemnením, spánkom, vodou s nízkym obsahom deutéria a studenou termogenézou (adaptáciou na chlad).


Na mojom webe www.TemaZdravie.sk nájdete vyššie uvedených 16 bodov detaulnejšie vysvetlených aj s odkazmi na štúdie.

https://temazdravie.sk/mitochondrie/chcete-zvratit-autoimunitne-ochorenie/

Skryť Zatvoriť reklamu