Niet sa kam ponáhľať, zlato.

Čas dokáže rozdeliť. Na istú chvíľu, na dlhšiu dobu, ale aj navždy. Čas je vraj tým najlepším liekom. A nielen uponáhľaných či osamelých ľudí. Čas lieči, čas pomáha, čas ukáže, čas preverí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Čas preverí všetko. Životnosť vecí, priateľstva aj lásky. Nie všetko má totiž predpoklad stať sa dlhotrvajúcim, večným. Niekedy ľudia vojdú do tvojho života, aby ti ukázali, čo je pre teba správne a čo nie. Možno ti do života vojdú len aby ťa naučili milovať, cítiť sa na chvíľu lepšie alebo ti len život doprial čas na nočné prechádzky s nekonečnými rozhovormi. Dočasu. Aj nekonečné raz skončí. Ale to neznamená, že je koniec úplný. Znova prichádza niečo nové, iné, niečo dočasné. Nie všetci s tebou ostávajú dokonca. Ale niektorí predsa len áno...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prebudila sa po desiatej ráno. S plným prejedeným bruchom, jemným bolehlavom. Unavená, ale šťastná. Nestrávila síce romantický večer v drahom rezorte s čerstvým snúbencom, nerobila raňajky svojím dvom malým ratolestiam ani nebudila frajera, nech už vstáva, aby si šli užiť sobotu niekam na výlet. Prebudila sa sama vo svojej posteli. Sama sa najedla, upratala si izbu. Popozerala, čo nového na sociálnych sieťach. Panebože. Asi to vypnem vravela si sama pre seba.. svadby a zaláskované páriky z každej strany. Tu taká pusa, tu hentaká, tu svadobné šaty s nekonečným závojom a tu ligotavá čipka konkurujúca aj jemným diamantom... Zaujímavé. Na chvíľu sklopila zraz. Zamyslela sa. Zosmutnela.

SkryťVypnúť reklamu

Našťastie len dočasne. Aj ona má ten svoj diamant. Je ním sama sebe. Nikto ju nevlastní, nikto ju neriadi, nikomu sa neprispôsobuje, robí len to svoje. Nie, tieto frázy nie sú dehonestovaním života vo dvojici. Praje každému toho najlepšieho a najdokonalejšieho partnera, akého si zaslúži. Veď je žena, verí na šťastné konce, občas aj romantike nepovie nie a miluje maličkosti z lásky.

No verí aj to, že každému je dopriate niečo iné v iný čas... A tak po chvíľkovom výpadku a krátkom smútku si to uvedomila. Prebehla si v mysli včerajší večer, pohodový večer na záhrade pri grile s priateľmi. Majú 23 rokov, chodia na výšku, pracujú. Spoznali sa v prvom ročníku na základnej škole. Stretávajú sa ešte dnes. Navštevujú sa, robia si zo seba srandy...presne tak ako pred niekoľkými rokmi. Niektoré veci sa naozaj nezmenia ani po rokoch. Ani niektorí ľudia. A našťastie ani ich priateľstvo.

SkryťVypnúť reklamu

Keď o týchto stretávkach rozprávala iným priateľom, tí len uznanlivo kývli hlavou so slovami – Vau, je to naozaj super, že sa ešte stretávate a že sa chcete stretávať naďalej. My už o sebe ani nevieme. Presne tieto slová ju utvrdili v tom, že má malú, ale kvalitnú zbierku diamantov zvanú skutoční priatelia. Čas ich priateľstvo overil, preveril. Čas ukázal, že sa nemá kam ponáhľať, fotky zo svadieb iných ju tešia a vie, že raz si aj pre ňu nejaký ten princ možno aj na bielom koni príde.

goodthingstaketime.
goodthingstaketime. (zdroj: weheartit.com)

Koľko je ešte takých neobjavených princezien? Hlavu hore, dámy. Užívaj si ten čas, keď môžeš byť len sama so sebou. S najlepšími priateľmi. Prebdenými nocami. A robiť všetko, na čo už po príchode princa nebude čas či možnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Časom. Všetko príde časom. 

V momente ako to prestaneš hľadať, nájde si ťa to. Už nech je to čokoľvek.

Aj ten stratený princ. 

Daj (to)mu čas. 

Stanislava Bratková

Stanislava Bratková

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nič netrvá večne,napriek tomu nikdy nič celkom nezmizne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu