Keď si jedným z nich...

Byť s Warriormi na jedno dvojdnie je super. Ale byť jedným z Warriorov je super dvojnásobne, hlavne na nezabudnuteľnom tripe mimo mesta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Boli sme na turnaji, ako inak hokejovom. Turnaj univerzít SR sám o sebe bol fajn, škoda jeho slabšej propagácie, keďže sa koná každoročne od roku 2013 a najväčší počet divákov interesantných bojových stretnutí tvoria hlavne práve nehrajúce zúčastnené tímy. Tento rok ich bolo 6 – UNIPO, TUKE, TNUNI, UNIBA, UKF, UNIZA. Prešovskí bojovníci zápasili v skupine A proti univerzitným tímom Nitry a Trenčína. Ranné rozkorčuľovanie bolo zrejme náročnejšie ako sme čakali, keďže hneď v prvej tretine sme dostali 3 góly. V druhej sa už Warriori začali pomaly prebúdzať. Kapitán nášho tímu, Tomáš Lopáček, ukázal svoje kvality a strelil dva góly (30.min – as. Mihal, Fabian; 44.min – as. Chalupa, Mistrík). Bohužiaľ, čas ubiehal rýchlo a na vyrovnanie skóre nám to už nestačilo, keďže sme do konca zápasu dostali ešte jeden gól. Nitre sme teda podľahli 2:4. Ďalší zápas s Trenčianskou univerzitou bol maximálne vzrušujúci, bojovný, búrlivý. Toľko šancí, toľko striel ale ani jedna, potvora nie a nie aby padla do brány súpera. Našťastie aj náš skvelý brankár, Michal Konečný, nepustil ani jednu súperovu strelu počas riadneho hracieho času. Nasledovali teda samostatné nájazdy, napínavé, až do momentu, keď napätie vystriedalo neradostné zhíknutie po góle súpera do našej brány. Trenčín si pripísal výhru 1:0. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bolo smutné vidieť odchádzať chlapcov do kabíny takých utrápených, ale zároveň bolo cítiť to chcenie výhry, to chcenie reprezentovať Prešovskú univerzitu úspešne. Veď len samotná cesta do Bratislavy bola zaujímavá, motivačná. „Aké dnes máme filmy?“ jedna z prvých otázok v autobuse pri odjazde. Filmový zámer bol skvelý, aj všetky ich začiatky, niektoré dokonca viackrát... :) Trestná lavica, Creed či Hokejový zázrak, celkom dobrá motivačná ponuka pred turnajom a zároveň pred dôležitým tímovým nasadením.

„Veľké okamihy sa rodia z veľkých príležitostí.“

povedal tréner Herb Brooks v jednom z filmov. Zrejme niečo podobné povedal bojovníkom v kabíne tréner Peter Zachar pred posledným zápasom proti Žiline, ktorý bol naozaj bravúrny. Po predchádzajúcich dvoch prehratých zápasoch prišiel konečne ten výherný. Prvá tretina patrila opäť kapitánovi prešovských bojovníkov, Tomášovi Lopáčkovi, ktorý strelil dva úvodné góly stretnutia (Mihal, Fabian, Chalupa). V druhej tretine sa o ďalšie góly postarali Matej Choma (Gábriš) a Dávid Starovič (Weiss, Štofaník). Našu bránu ustrážil od súperových gólov druhý brankár, Jerguš Spodniak. Mohli sme sa radovať aspoň z jedného víťazstva 4:0, ktoré nám zabezpečilo 5.miesto na 4.ročníku hokejového turnaja univerzít. 

SkryťVypnúť reklamu

Cítim sa skvele, pretože sme konečne podali ten výkon, ktorý sme potrebovali predviesť a samozrejme konečne sme si vybojovali zaslúžené víťazstvo. Pocit vychytať také silné strely bol super, ku koncu tam bolo dosť takých veľkých šancí, ale našťastie ma aj spoluhráči podržali, takže bolo to super. Každý odviedol kus dobrej roboty.“ Takto pozitívne zhodnotil posledný výherný zápas Warriorov na turnaji brankár Jerguš. 

Jerguš Spodniak, brankár
Jerguš Spodniak, brankár 

Pocit z gólov je dobrý, ale mrzí ma to, že ako tím sme trošku zlyhali na tomto turnaji. Posledný zápas bol už, že nešlo o nič, išlo len o umiestnenie piate, šieste miesto a nás trošku sklamalo, že sme sa nedostali do tých vyraďovacích súbojov. Ale zápas bol dobrý, vyhrali sme ho, tak sme si aspoň napravili trošku chuť a tešíme sa na ligu.“ Na otázku či sa kapitán tímu teší aj na najbližší pondelkový domáci zápas odpovedal taktiež pozitívne – „Teším sa. Trenčín je veľmi dobrý súper a bude to dobrý súboj.“ 

SkryťVypnúť reklamu
Tomáš Lopáček, kapitán tímu
Tomáš Lopáček, kapitán tímu 

Niekedy to tak v hokeji je, že sa hráči nevedia od tej prvej minúty toho prvého zápasu nejakým spôsobom nakopnúť, čo nám, dá sa povedať, že dnes celkovo na tom umiestnení v turnaji ublížilo, ale myslím si, že v tých ďalších dvoch zápasoch si to chlapci vynahradili a je nám trošku ľúto, že vlastne ten druhý zápas nedopadol trošku ináč ako by sme chceli. Za highlight turnajového dňa považuje pán tréner hlavne to, že sa v poslednom zápase chalani zomkli a aj keď sa hralo vlastne o piate, šieste miesto, tak si myslí, že „svoju kožu nedali lacno a naozaj do poslednej minúty sa snažili hrať. Vyhrali sme rozdielom štyroch gólov, čo si myslím, že je veľmi pozitívne pre ďalší priebeh nášho mužstva, našich Warriorov do EUHL.“ 

SkryťVypnúť reklamu
Peter Zachar, hlavný tréner
Peter Zachar, hlavný tréner 

Z turnaja sme teda odchádzali aj napriek neobsadeniu prvých priečok nielen s úsmevom, ale aj s medailami a novou skúsenosťou. Medaily sa ušli dokonca aj nám s PR manažérkou Aďkou Čajovou. Daný moment len spečatil skvelý pocit bytia súčasťou Warriors rodiny. Medaily sú zároveň významnou pamiatkou na to, aké dôležité je uvedomiť si kľúčovú myšlienku akéhokoľvek turnaja. Dokonale to vystihol Alexandr Ovečkin. Stačí si to len aplikovať na seba a bojovať ďalej.

„Mojou zbraňou nie je moja strela, som to ja.“ (A. Ovečkin)

HK UNIPO Warriors
HK UNIPO Warriors 

Buďte aj vy Warriors a príďte rovnako pozitívne naladení a namotivovaní na pondelkový súboj proti Gladiators Trenčín 7.11. o 18:00 v prešovskej ICE ARENE.

Stanislava Bratková

Stanislava Bratková

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nič netrvá večne,napriek tomu nikdy nič celkom nezmizne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu