Veľkolepý boj v Ice Arene Prešov!

Boli ste? Videli ste? Žasli ste rovnako ako aj ja a ďalších 500 párov očí, ktoré sa včera podvečer prišli pozrieť na športovú udalosť roka Prešovskej univerzity?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pocity sú veľmi dobré. V dnešnom zápase sme videli, že sme rovnocenným súperom a myslím si, že pre každého súpera, pretože dnes sme sa stretli s mužstvom, ktoré skončilo vo svojej sezóne, keď sa zúčastnilo ligy EUHL druhé a minulú sezónu bolo mužstvo Banskej Bystrice tretie v tabuľke.“ prezradil spokojnosť v slovách Peter Zachar, tréner HK UNIPO Warriors. Zároveň sa poďakoval všetkým divákom vďaka ktorým bola na štadióne vytvorená naozaj bravúrna atmosféra.

Na čestnom mieste fanúšikov nechýbala ani primátorka mesta, Ing. Andrea Turčanová, ktorá prejavila menšie sklamanie z prehry, napriek tomu, ako sa sama vyjadrila, NAŠIM chlapcom fandila, aby sa im proti Bystrici podarilo uspieť. „Chcem sa im poďakovať za zápas, pretože boli skvelí.“ Vyslovila sa a tiež dodala, že včerajšiu atmosféru na štadióne by prirovnala dokonca aj k niektorým A-čkovým zápasom!" A to už je čo povedať, že?! 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ja si myslím, že môžeme byť veľmi spokojní!“ povedal po zápase s úsmevom dekan Fakulty športu, doc. PaedDr. Pavel Ružbarský, PhD. „Na to, že to bol prvý zápas, vôbec by sme sa nemuseli za chlapcov hanbiť. Nechali na ľade srdce a bohužiaľ, urobili sme viac chýb, ale snáď sa to do budúcnosti zlepší a v konečnom dôsledku budeme my tí šťastnejší.“ doplnil spolu s odhodlaním zdolať najbližšieho súpera – Technika Praha a UK Praha.

Pár slov nám prezradil aj kapitán HK UNIPO Warriors, Kristián Horváth, ktorý zápas zhodnotil ako veľmi dobrý, atraktívny z obidvoch strán. Priznal nervozitu tímu v prvej tretine, ale s padnutím prvého gólu opadla postupne aj nervozita a na rad prišla o to väčšia bojovnosť. „Možno rozhodla súperova väčšia skúsenosť.“ povedal a taktiež poďakoval publiku, že prišlo v takom hojnom počte.

SkryťVypnúť reklamu

A naozaj prišlo! Číslo 500 prevýšilo očakávania organizátorov. A to, že včerajšok bol skvelý nielen v rámci hry, ale aj organizácie potvrdili viacerí diváci a fanúšikovia v jednom. Už samotný príchod hráčov na ľad a následná hymna Slovenskej republiky a po nej aj tá študentská, Gaudeamus Igitur, dodal hokejovému stretnutiu skutočne veľkú gráciu. Zimomriavkujúci moment stáť uprostred tribúny a dívať sa na hrdo stojacich nielen hokejových reprezentantov, ale aj vedenie mesta, univerzity a nepochybne študentov pospevujúcich si hymnu stál za to. Kto ste tam vtedy neboli, prišli ste naozaj o veľa. Po hymne nasledoval príhovor rektora univerzity, prof. PhDr. Petra Kónyu, PhD., ktorý zaprial mladým pánom hokejistom veľa šťastia.

SkryťVypnúť reklamu

Už v tretej minúte prvej tretiny sa našim bojovníkom podarilo dať prvý gól, ale v ôsmej minúte sa už hrialo miesto aj na trestnej lavici. Na tej našej trošku častejšie, ale uznajte, to len svedčí o bojovnom duchu prešovských Warriorov, keď už sú tí bojovníci. Samozrejme, hralo sa v rámci normy bojovnosti.

Páči sa mi ich bojovnosť, vidno, že je to prvý zápas, lebo je tam zopár nepresností, ale určite to bude lepšie. Majú veľmi dobrých trénerov, a tiež veľmi dobre chytá Maťo Cmorej!“ prezradil hokejista Samuel Andrus, ktorý sa prišiel na zápas pozrieť spolu s manželkou. Ďalšími hokejistami – divákmi, ktorí si nenechali ujsť výbornú hru, boli bývalí členovia HK UNIPO Warriors, Pavol Hajduk a Jozef Nemec.

SkryťVypnúť reklamu

Myslím si, že na prvé stretnutie to môže byť. Nečakal som od chlapcov, že to bude až také dobré, ale som príjemne prekvapený.“ vyjadril sa Jozef a Pavol k tomu s úsmevom dodal „Určite treba povedať, že chlapci hrajú so srdiečkom, je to vidieť od začiatku zápasu.“ 

„Tak ako prebehla prvá tretina, tak takto dobre ešte v Prešove poniektorí nevideli hrať hokej!“ prezradila, čo sa rozprávalo vo VIP zóne skalná fanúšička a zároveň mama jedného z hráčov prešovských bojovníkov. Uznala, že chlapci hrajú dobrú hru, a ak by sa im ju podarilo vyhrať, bolo by to pre nich skvelou propagáciou a prilákalo na ďalšie zápasy veľa ľudí. „...či už študentov alebo obyčajných ľudí, pretože by si chceli pozrieť hokej v dobrej kvalite.“ Presne taký, aký sme včera mohli vidieť aj my. Aj napriek prehre... Ale to vôbec nevadí. Bol to úvod, začiatok. 

A aj napriek priaznivému výsledku pre súpera UMB Hockey Team 4:2, keď sa im podarilo v poslednej tretine dať 2 góly a z toho jeden ultrarýchly do našej prázdnej brány, bola to kvalitná hra. Uznal aj kapitán UMB Hockey Teamu, Michal Michalčík: ,,Warriori, boli to bojovníci doslova a do písmena. Bol to boj, to sa nedá ani inak povedať." A pri otázke či sa teší na odvetný súboj kladne odpovedal ,,Určite áno! Máme im čo vracať, oni nám tiež, takže áno.

Ideme hrdo ďalej! Pretože ako ešte dávno Konfucius povedal: “Najväčší úspech človeka nie je v tom, že nikdy nepadne, ale v tom, že vždy opäť vstane.”

reprezentanti UNIPO Warriors
reprezentanti UNIPO Warriors 

 

UNIPO Warriors,

Ď A K U J E M E!

Boli ste skvelí.

Stanislava Bratková

Stanislava Bratková

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nič netrvá večne,napriek tomu nikdy nič celkom nezmizne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu