Kdeže, spokojnosť nie je len paradox

Navôkol znie ohlušujúca hudba. V jej hlave. A srdce je tiež len sval a tak sa aj správa. Raz bije silnejšie, inokedy tlkot povolí, aby sa dokázala vo vetre zhlboka nadýchnuť. Žalúdok má prázdny, ale cíti sa skôr pokojná než hladná. Pred očami má obrázky. Veľa obrázkov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Rámček po rámčeku vidí, ako vložila oranžovú kefku na zuby a biely krém na tvár do ružového kufra, zelené tričko na telo a naposledy sa obzrela v priestore, ktorý milovala, ale nebol nikdy jej. Nasadala a vysadala. Na staniciach, v podchodoch a naposledy posielala pohľadnicu domov z letiska. Všetko sa zbehlo akosi prirýchlo. Veď čas bežal. Jednoznačne rýchlejšie než ona a tak sa isto zľakla. Že je už neskoro, že čosi jednoducho nie je tak, ako byť má. Tam mala existovať pred piatimi rokmi, hentam mala čosi vybaviť pred desiatimi a možno, možno, možno by bolo dnes všetko úplne ináč. Zľakla sa. A tak balila veci do tašiek a tašky do taxíka. Dnes je tu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Stojí na útese. Vo vetre, ktorý do pršiplášťa tlačí ako vagón s uhlím. Cez vlasy v tvári nevidí a komu to vadí? More je búrlivé a tak to má rada. Milióny litrov vody pod sebou a tlkot vlastného srdca. Dážď bubnuje o gumáky a päste sú zovreté. Ešte pár minút. Ešte pár minút bude počasie bičovať tú malú postavu na veľkej skale. Z tmavých očí bude stekať dážď a kútiky úst tej vody budú plné tiež. Lebo sa usmieva. Svojsky, ale usmieva. Ešte pár minút. Kým znova otvorí dvere na domčeku z kameňa, zažne svetlo, vyzlečie vlnený sveter, vyžmýka vlasy a postaví vodu na čaj. Tak ako to robí každý večer, odkedy sem prišla. Tak ako to vždy robiť chcela.

Stanislava Longauerová

Stanislava Longauerová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada periem. V práčke. Zoznam autorových rubrík:  CestyNestalo sa, mohloStratená rukavica

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu