Sú právnici tiež ludisti?

Robotický právnik, ktorý mal debutovať na súde, bol dôvodom na hrozbu väzením pre svojich tvorcov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Robotický právnik, ktorý mal debutovať na súde, bol dôvodom na hrozbu väzením pre svojich tvorcov. Kalifornská štátna advokátska komora odmietla o prípade DoNotPay hovoriť, avšak uviedla, že má povinnosť vyšetrovať prípady neoprávneného výkonu advokátskej praxe.

Tento prípad ukazuje, že aj právnici sa môžu správať ako luddisti. Luddisti sú ľudia, ktorí ničia technológie. Ich hlavnou motiváciou je obava zo straty pracovných miest a zhoršenia životných podmienok. Luddisti sa snažili zničiť stroje a zariadenia, ktoré považovali za oveľa výkonnejšiu konkurenciu. Ak sa konkurenčná technológia eliminuje sofistikovanejším spôsobom nie je to tiež prejav luddizmu?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj právnici sa boja straty práce kvôli rozvoju technológií, ako napríklad AI. AI môže vykonávať mnohé právnické úkony, ktoré by inak vykonávali právnici, čo by im mohlo skrátiť zákazky a znamenalo by pre nich stratu práce. Preto sa právnici snažia zabrániť rozvoju týchto technológií tým, že sa snažia presadiť zákony, ktoré by ich obmedzovali, alebo úplne zakazovali.

Robotický právnik by mohol pomôcť ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť plateného právnika alebo by mohol zefektívniť súdne procesy a ušetriť čas a peniaze pre všetky zainteresované strany. Ak by však právnici bojovali proti takýmto inováciám, pretože sa boja straty práce, tieto benefity by neboli dostupné pre verejnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Rozvoj technológií je nevyhnutný pre pokrok a zlepšenie kvality života ľudí. Právnici by mali pracovať na nájdení spôsobu, ako využívať technológie na zlepšenie svojich služieb pre klientov a zároveň chrániť práva ľudí. Namiesto boja proti rozvoju technológií by mali pracovať na tom, aby sa stali súčasťou tohto pokroku a zlepšili svoje služby tým, že ich využijú. Napríklad, AI môže pomôcť právnikom rýchlejšie a presnejšie vyhľadávať relevantné právne predpisy, čo by im ušetrilo veľa času a zlepšilo by kvalitu ich služieb pre klientov. Tiež by mali pracovať na zabezpečení, aby boli technológie využívané eticky a v súlade s právnymi predpismi, aby sa chránili práva ľudí a zabezpečilo sa, že technológie budú slúžiť verejnému dobru.

SkryťVypnúť reklamu

Nie všetci právnici sú luddisti, ale môžu sa správať ako luddisti, keď sa boja straty práce kvôli rozvoju technológií. Avšak, právnici by mali byť schopní vidieť potenciál nových technológií.

Blog bol napísaný s využitím umelej inteligencie OpenAI.

Jozef Stasík

Jozef Stasík

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  75x

Čitateľ, ktorý sa raz za čas vyjadrí aj na blogu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu