Š. Kužma: Nebyť povalenia vlády boli by sme ďalej

Povalenie vlády Ivety Radičovej stranami SMER-SD, SaS a SNS a časťou Obyčajných ľudí skrátilo volebné obdobie, v ktorom bola snaha urobiť vážne reformy a riešiť mnohé oblasti, na ktoré doterajšie vlády nemali odvahu. Žiaľ, oddialilo i riešenie jedného z najvážnejších problémov, ktorý nad nami visí ako časovaná bomba. Problému neustále rozrastajúcich sa rómskych osád vyznačujúcich sa stopercentnou nezamestnanosťou, stále rastúcou kriminalitou, záškoláctvom, ale i maloletými rodičkami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (224)

Po dvadsiatich rokoch sa nám začalo dariť presadzovať radikálne zmeny v pohľade na život tejto komunity. Konečne začali vznikať zákony, ktoré by motivovali túto komunitu, aby sa vrátila do práce. Aby ich deti začali mať záujem o získanie aspoň nejakej kvalifikácie, a tak sa mohli v budúcnosti zaradiť medzi normálne pracujúcich ľudí. Nebyť toho nešťastného hlasovania SaS dnes už by bol prijatý zákon motivujúci nájsť si najprv prácu a potom začať rodiť deti. Zrušilo by sa vyplácanie vyše 800 eur pôrodného 15-ročným matkám za to, že rodia deti. Bol by už schválený zákon, ktorý by zamedzil zaberaniu cudzích pozemkov pri výstavbe chatrčí v stále sa rozširujúcich osadách. Na začiatok budúceho roka boli pripravené zákony, ktoré mali umožniť trestať tých, ktorí dnes bez akýchkoľvek následkov okrádajú ľudí po našich dedinách. Konečne mal nastať čas, keď každý zlodej by musel odškodniť toho, koho okradol...
Žiaľ, všetko to bude môcť prísť najskôr až po predčasných voľbách. Aj to len v prípade, že vo vláde bude strana, pre ktorú je táto téma nielen jednou z priorít, ale bude schopná aj takéto zákony pripraviť a ich schválenie aj presadiť. Jedinou takou stranou v parlamente je dnes SDKÚ-DS.
Každý človek, ktorý vníma tento problém ako jeden z najzávažnejších v našej spoločnosti, by mal zodpovedne zvážiť, komu dá v nadchádzajúcich voľbách svoj hlas. Či strane, ktorá už dokázala, že s rómskou otázkou si vie poradiť alebo večným kritikom, ktorí doteraz nenavrhli ani jedno riešenie.

Štefan Kužma

Štefan Kužma

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Štefan Kužma. Som bývalým poslancom a podpredsedom výboru NRSR pre hospodárske záležitosti. Dlhoročne sa venujem ekonomickým, sociálnym témam. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu