Za oponou: hostmeinca.com

Písmo: A- | A+

Po niekoľkých dohodnutých termínoch, ktoré sa zrušili kvôli rôznym dôvodom sme sa konečne dohodli - 12. január bude ten deň, keď po vydanom teaseri a obrovskom záujme verejnosti natočíme aj videovizitku.

Obrázok blogu

Áááááá, sakra, až teraz som si uvedomil, že sa v ten deň v Ľubovnianskych kúpeľoch budú konať preteky v psích záprahoch. Nevadí, snáď to do pol jednej stihneme. Volám kamarátovi so žiadosťou, či by nebol ochotný zapožičať mi svoj foťák (keďže môj ešte nie je schopný natáčať)... Odpoveď je kladná a tak za ním utekám asi 26 hodín pred natáčaním, aby si to náhodou nerozmyslel. Z mobilu sa ozýva hrôzostrašný zvuk - zvuk môjho budíka a uvedomujem si, že je čas vstávať, aby ma Marek vôbec spoznal. Zavoláme si, dohodneme miesto stretnutia a môžem vyraziť... „Ľubóó, choď ešte vysypať z koša!" ozýva sa z kuchyne a ja samozrejme nestíham a kontajner sa nachádza na opačnej strane môjho smeru. Keďže som vzorný syn kôš som zobral a rýchlym krokom sa vydal na miesto stretnutia, kde ma už Marek netrpezlivo čakal.

Od nášho miesta stretnutia je miesto natáčania ešte asi 10 minút pešo (cez leto), my sme však video natáčali cez zimu, museli sme sa brodiť obrovským snehom a preto sa to natiahlo na 25 minútovú cestu. Stojíme na vrchole vodárne so všetkou technikou, s krásnym výhľadom na ešte krajšie mesto - Stará Ľubovňa. Vybaliť scenár, napiť sa za pohár teplého čaju uvareného Marekovou mamkou a ide sa nato. Vyberáme statív, zisťujeme, že nám chýba pätka, takže statív poslúži len ako opierka, nevadí. Je nám trošku zima, ale natáčanie ide rýchlym tempom a aj napriek rušivému brechotu psa(pozdravujem ťa) natáčame, keď tu zrazu „Kartu nie je možné načítať, prosím formatujte ju vo fotoaparáte", vedel som, že sa niečo musí posr... pokakať, keď má všetko taký hladký priebeh. Ešteže Marek priniesol svoj super iPad a chýbajúce scény, kde Marek rozpráva dotáčame iPadom. Ponáhľam sa na psie záprahy: balíme techniku a odchádzame z miesta činu.

Po príchode z psích záprahov sa s Marekom dohadujem na druhom (dúfam, že finálnom natáčacom dni). Samozrejme, v polovici týždňa mi Marek píše smutnú správu - „Som chorý, musíme to preložiť.", neostávalo mi nič iné len mu tento intergalaktický nápad odsúhlasiť a tak náš druhý deň prekladáme na neurčito. Po polročnom vysvedčení nasleduje samozrejme (až jednodňový) oddych, ktorý ako inak strávim natáčaním. Opäť kontaktujem kamaráta s prosbou zapožičania fototechniky, opäť dostávam kladnú odpoveď. Marek vybavuje telocvičňu na „Komeňáku" a ideme na to. Tentokrát sa vyskytol len jeden jediný problém - Marekovi chýba výskok a nedokáže zavesiť: dávame kôš nižšie o dva a pol metra a výsledok je konečne tu! Marek visí na koši! Keď som už na Marekovi videl, že je riadne spotený navrhol som mu, aby sa išiel osprchovať a môžeme sa o hodinku stretnúť u mňa, kde video zavŕšime niečím veľmi pekným (zostrihaním videa). Po asi troch hodinách práce video naberá akú-takú podobu a ja sa poberám na tréning. Marek balí svoje náradie (notebook, ipad,...) a odchádza domov, kde ešte doladí par detailov. Po neskutočnom spame a hecovaní Mareka som sa dočkal, video je upnuté na youtube. Ále, to by nebol Marek, keby niekde neurobil chybu - video nahral v nízkej kvalite a musí ho reupnúť. Nakoniec sa ale všetko dalo dokopy a videovizitka, pre intergalakticky krásneho chlapca je na svete. ENJOY!

"Toto video obsahuje materiál partnera SME. Reprodukcia tohto videa na niektorých stránkach je obmedzená." preto si ho musíte pozrieť priamo na youtube, tu je link: http://www.youtube.com/embed/ZnJ13tLqSX0

Na záver pridávam niečo zo strihania(videa):

Skryť Zatvoriť reklamu