Dážď, vietor a ranná káva

Októbrovo orientovaný článok. Jeseň priam ľúbim. A najradšej mám dni, ktoré vyzerajú tak, ako tento zvláštny článok - sú farebné a predsa tak sivé ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)
Obrázok blogu

Poviem vám to na rovinu - leto fakticky nenávidím ! Človek je neustále naložený vo vlastnom potu ako uhorka v nálevu s Dekom, stále musí do seba liať litre vody, aby si zachránil život, musí si obliekať aj to, čo nechce (v záujme prežitia, nie je príjemné mať telo na bode varu v nejakom svetri), teplé nápoje a alkohol nepripadajú v úvahu. A ja nie som ani veľmi teplomilná. Kúpalisko navštevujem veľmi, ale ozaj veľmi zriedkavo. Opálené mám maximálne ruky, ktoré sa mi opekajú pri práci a pohybu vonku. A tak sa pýtam, ako si urobiť leto znesiteľnejším pre nás, čarodejníkov zimodejov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rada počujem alebo čítam takú predpoveď počasia, ktorá hlási ochladenie. Hneď je mi veselšie. Opačný efekt je, keď počujem, že sa na nás valí nejaká fronta, pri ktorej bude x percent ľudí omdlievať. To som ochotná aj schopná odsťahovať sa buď do vyššej nadmorskej výšky alebo niekam hlboko pod zem do nejakého príjemne zapadlého vojenského krytu (a že sa mi tam páčilo).

Stejne rada som, keď prichádza jeseň. Ráno ma zobudí káva, ktorá je silnejšia než by sa dalo čakať, a potom ma na ulici privíta hustá hmla a kaluže po nočnom daždi. Vo vzduchu je cítiť istá melanchólia, ktorá mňa ale robí trocha veselšiou. A tie farebné stromy ... viz foto.

SkryťVypnúť reklamu

A hlavne - je možné si obliecť temer čokoľvek. Je predsa chladno, tak či máte hentakú či inú vetrovku alebo kabát, je jedno. Predsa len, v lete si zobrať nejaký moľou vyžretý zimník je ... tak trocha hazard. Takisto mám tú možnosť zahaliť krk - bez šály alebo šatky som trocha neistá.

Každý stále hovorí, že už chce leto a tak. A keď leto fešne priletí na svojom vyhrievanom koči, tak každý nadáva, aké je to dnes hrozné dusno atď. Ale nikto nespomenie, že by chcel zimu, leto je predsa od toho, aby si ho človek užil. Ale má význam si ho užívať, aj keď leto nie je moje hobby ?

Odpoviem si sama - áno, má. Je to totiž obdobie, kedy sa nevýslovne teším na ďalšiu jeseň. Takže vlastne leto má tak trocha význam aj pre mňa, aj keď si to pripúšťam dosť neochotne.

SkryťVypnúť reklamu

Týmto sa s vami lúčim a dúfam, že sa vám moja písomná blogerská prvotina aspoň trocha páčila. :-)

Marie Strnadová

Marie Strnadová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nezaujímavá študentka so zaujímavým hudobným vkusom a nezaujímavým názorom. Miluje veci, ktoré nezažila a niekedy nadáva na súčasný svet. Ale chodí s hlavou v oblakoch, snáď jej to prepáčite. Zoznam autorových rubrík:  Hudba na druhúPoézia & próza (jasné že moja)Plzeňské lifestoryEma má misu - proste knihySúkromné - teda mojeNezaraditeľné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu