Tragická neznalosť pojmu "dobro" a jeho objasnenie

Existujú milióny subjektívnych pohľadov na to, čo je dobré a čo zlé.

Tragická neznalosť pojmu "dobro" a jeho objasnenie
Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Cesta k poznaniu však nevedie cez subjektívne názory ľudí! Tadiaľto vedie cesta k chaosu a zmätku!

Avšak aj napriek divokému zmätku, vytvorenému ľuďmi okolo týchto najzákladnejších otázok ich vlastného bytia, predsa len existujú určité objektívne, nazvime ich vesmírne Zákonitosti, ktoré tu boli od vekov, a ktorých účinkom podlieha každý z nás. A je úplne jedno, či je kresťan, budhista, moslim, alebo neveriaci. Účinky spomínaných, objektívnych vesmírnych Zákonitostí na takéto niečo neberú žiaden zreteľ. Účinky týchto Zákonitostí jednoducho jestvujú a pôsobia!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak teda chce človek naozaj objektívne spoznať, čo je dobro a čo zlo – čo je dobro a čo zlo nie podľa ľudských kritérií, ale podľa kritérií vyšších, mal by sa vynasnažiť spoznať a pochopiť spomínané, objektívne Zákonitosti, fungujúce vo stvorení.

Kde ale nájsť ich poznanie? Pred 2000 rokmi ho priniesol Ježiš Kristus, ktorý ľuďom ukázal, akým spôsobom majú myslieť, cítiť, hovoriť a jednať tak, aby vo svojom živote žili v súlade s nimi.

Kristus neprišiel na to, aby dal podnet k vytvoreniu cirkví, či už katolíckej, evanjelickej, pravoslávnej, alebo hocijakej inej. Prišiel preto, aby ľudí vyslovene prakticky informoval o tom, ako majú žiť. Ako majú žiť svoj život v súlade s objektívnymi Zákonmi vo stvorení. V tom spočíva podstata a zmysel jeho učenia! Ak teda je niekto členom nejakej cirkvi, ale pritom nežije v súlade so Zákonmi vo stvorení, v ničom mu to nepomôže.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudstvo dostalo od Tvorcu vesmírnych Zákonitostí veľmi dlhú časovú lehotu na to, aby sa naučilo žiť s nimi v súlade. A práve život v súlade s nimi je oným hľadaným objektívnym dobrom. A život v protiklade s nimi je zlom. Túto základnú vec sme si mali uvedomiť a zrealizovať ju vo svojom každodennom živote. Bolo nám na to dané naozaj dostatok času a zlo, ktoré sme si sami sebe i vzájomne medzi sebou na základe nerešpektovania vyšších Zákonitostí spôsobovali, sme mohli dokonale a vo všetkých jeho podobách prežiť na vlastnej koži. Mohli a mali sme si pri tom uvedomiť, že takto sa žiť nedá a už takto ďalej žiť nechceme. Že chceme žiť inak a lepšie.

SkryťVypnúť reklamu

Každé vyučovanie a každá škola však má svoj koniec. A jedného dňa sa skončí i časový limit, určený k dobrovoľnému včleneniu sa do fungovania Zákonov stvorenia. Vyučovací proces bude ukončený zvýšením intenzity vesmírneho žiarenia. Toto žiarenie podporí, posilní, pozdvihne a povznesie tých, ktorí sa naučili žiť podľa nich.

Tí, ktorí podľa týchto Zákonitostí nežijú, ktorí ich nechceli spoznávať, pretože boli príliš povrchnými, lenivými a orientovanými iba na hmotu, tí jednoducho zhoria a zahynú vo zvýšenej žiare Svetla z Výšin, prinášajúcej svojim tlakom rozhodujúcu zmenu na našej planéte. Zmenu, aká doteraz v celej histórii Zeme nemala nikdy obdobu.

SkryťVypnúť reklamu

Svet bude úplne iný a žiť v ňom budú iba ľudia, ktorí dokázali celé svoje bytie, celé svoje cítenie, myslenie, reč i jednanie zosúladiť so Zákonmi stvorenia – so Zákonmi Božími! Ostatní jednoducho neprežijú, lebo neznesú vysoký tlak Svetlého žiarenia, pretože ten bude práve túto požiadavku tvrdo od všetkých vynucovať.

Ako správne žiť v súlade so Zákonmi stvorenia nám jasne definuje Desatoro a Ježišovo učenie. Kto by však chcel spoznať tieto Zákony naozaj vyčerpávajúcim spôsobom, komplexne a ucelene, pre toho je tu dielo „Vo Svetle Pravdy“. Jeho obsah i celkový jazykový prejav je prispôsobený chápavosti a vnímavosti ľudí dnešnej doby a formou, primeranou súčasnosti pojednáva presne o tých istých Zákonoch, o ktorých nám kedysi hovoril Kristus prostredníctvom svojich podobenstiev.

Miriam Studeničová

Miriam Studeničová

Bloger 
  • Počet článkov:  187
  •  | 
  • Páči sa:  161x

Učím, píšem, pozerám sa okolo seba, rozmýšľam. Zaujímajú ma veci až za hranicou vedeckého poznania. Chodím po svete s otvorenými očami a rada píšem o tom, čo vidím. O ľuďoch, ktorých stretnem, o situáciách, ktoré zažívam a o múdrosti, ktorá z toho Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu