Život v inom meste

Je máj. Pomaly sa končia muky, ktoré nám tak rada spôsobuje škola. Nový školský rok bude pre mnoho terajších deviatakov veľmi hektický.Prečo? Ako tisícky predošlých deviatakov zasadneme do lavíc inej školy...Niekedy je však tá škola stovky km od domova...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Hovoríte si: " no panebože to je toho!" No my to vnímame otrochu citlivejšie. Doteraz sme boli zvyknutí , že nám za chrbtom stále ktosi stál a chytal nás keď sme padali. Odteraz to však bude iné. Budeme padať a pritom sa chytať za každú záchrannú ruku. Všetko by sa zvládalo ľahšie keby sme boli niekde kde to dôverne poznáme.Ale čo sa s nami stane,keď sa dostaneme do mesta,kde každá tvár vám je neznáma, ulice vyzerajú ako vystrihnuté z nemého filmu, nikoho nepoznáte, snažíte sa kráčať a pritom hľadieť ľuďom odvážne do očí...Pár dní budeme mať od sĺz rozmazanú ceruzku na oči. Začiatky odjakživa boli ťažké. Vtedy si možno budete myslieť, že to už nemá cenu a začnete pochybovať o to,či ste si vybrali správnu školu. Vtedy si treba veriť, usmiať sa, a aj keď si o tebe budú prvé tri mesiace myslieť, že máš púder namiesto mozgu, si namyslená alebo že si nesmierné tupá. Vždy sa nájdu ľudia, ktorí nás budú mať radi takých akými naozaj sme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

želám všetkým deviatakom, ktorí opúšťajú svoje domovy, aby si našli pohodovú partiu ľudí a aby stále ostali sami sebou..

Natália Sučová

Natália Sučová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bytost s dvoma rukami a nohami,ale hlavne s nazormi=) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
SkryťZatvoriť reklamu