Prečo si už aj nevolič opozičných strán želá predčasné voľby

Sľubovali sme si od tejto vlády veľa, no očakávania sa premenili na katastrofu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)


Pred dvomi rokmi vyhral Igor Matovič so svojou stranou OĽaNO voľby a tým predbehol dlho vládnuci SMER - SD. Veľká väčšina obyvateľstva bola šťastná, že bol Smer zosadený z vládnucej stolice. A potom bola ešte tá menšia časť obyvateľstva, ktorá bola šťastná, že si túto stolicu prevzalo OĽaNO.

Od začiatku vládnutia novej koalície nás sprevádzali hádky, amatérske chyby a nezdravý rozum. Po zmene premiéra sme sa nádejali, že bude lepšie. Ale nie je. Je to ešte horšie. Poďme si teda zhrnúť udalosti z posledných dní:

1. PROTIINFLAČNÝ BALÍČEK IGORA MATOVIČA alias ĎALŠIA NEVYDARENÁ ATOMOVKA

Minister financií opäť prišiel s nápadom ako sa zviditeľniť a dnešná situácia mu k tomu len dopomohla. Jeho "prorodinný" balíček opatrení, ktoré majú zmierniť dopady inflácie neprispel k zlepšeniu vzťahov v koalícii. Proti bola SAS, proti boli ekonómovia a rodiny, ktorým má tento balík pomôcť, z toho tiež nie sú úplne nadšené.

Prídavky na dieťa sa od júla tohto roka zvýšia z 25,88€ o 4,12€ na 30€ a od budúceho roka na 40€, no zároveň sa zruší jednorazový prídavok na dieťa pri nástupe dieťaťa do prvého ročníka základnej školy vo výške 106,33€ a taktiež sa zruší automatické zvyšovanie rodinných prídavkov podľa životného minima. Rodinné prídavky bude môcť zvýšiť vláda, ak sa jej bude chcieť.

Stúpne aj daňový bonus a zavedie sa takzvané ,,krúžkovné". Na to sa pozrime v ďalšom odseku.

2. KRÚŽKOVNÉ

Bez akejkoľvek odbornej debaty a hocijakých rád s ekonómami, odborníkmi na vzdelávanie a ďalšími, ktorí sa tejto problematike rozumejú, prešiel parlamentom návrh, vďaka ktorému sa od budúceho roka zavedie mesačný príspevok na voľnočasové aktivity dieťaťa vo veku od 5 do 18 rokov. Ale ako to bude fungovať?

Rodičia musia dostatočne včas každý mesiac objednávať aktivitu, pretože poskytovateľ musí do 5 dní potvrdiť, či sa môže dieťa zúčastniť. Pokiaľ poskytovateľ aktivitu nepotvrdí, peniaze sú zablokované.

Neprítomnosť dieťaťa musí rodič nahlásiť deň vopred a po každej aktivite nahlásiť, že sa dieťa aktivity zúčastnilo a zároveň ohodnotiť aktivitu. Ako rodič vie, ako má ohodnotiť aktivitu, keď na nej nebol? Nad tým sa nikto nezamyslel, no ak ju rodič neohodnotí, ďalšie aktivity budú zablokované.

Aktivitu si bude možné objednať len cez web alebo aplikáciu (držím palce pri tvorení aplikácie, na GREENPASS sme nečakali krátko), a kto nemá prístup k internetu alebo smartfón, bude musieť chodiť na obecný úrad. Po každej aktivite skočiť na obecný úrad a ohodnotiť aktivitu alebo vám pre dieťa aktivitu zablokujú. Kto dá samosprávam peniaze na prípravu, keď vďaka takýmto hlúpostiam im ich zobrali?

3. HLASOVANIE S FAŠISTAMI

Keďže SAS návrh nepodporila, Igor Matovič doprosíkal fašistov z parlamentu na podporenie jeho návrhu, za čo sa chce poďakovať regulovaním politikov v politických diskusiách. Lenže nejde len o Igora Matoviča, ktorý hlasoval s fašistami. Ide aj o členov OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí. Čo robí Juraj Šeliga ešte v parlamente, keď on bol ten, ktorému iniciatíva Za slušné Slovensko odštartovala kariéru a teraz hlasuje s fašistami?

4. PREMIÉR NA ŠNÚRKE

Dám vám hádanku - v ktorej krajine je premiér natoľko tolerantný, že akceptuje všetky výmysly ministra financií?

Ak ste povedali Slovensko, bingo! Edo len šúcha nohami a nesmelo komentuje Igorove počiny a na povel ich obhajuje.

5. KOMISÁR PRE DETI

Parlament na miesto komisára pre deti zvolil Jozefa Mikloška. Jozef Mikloško pochválil Vieru Tomanovú za jej doterajšiu prácu. Áno, tú Vieru Tomanovú, ktorá absolútne zlyhala v kauze Čistý deň, do úradu si dosadila rodinných príslušníkov a komunikovala s Mariánom Kočnerom.

Okrem toho sa Jozef Mikloško prezentuje ako ultrakonzervatívec, ktorý je zásadne proti adopcii detí homosexuálmi, homosexualitu považuje za chorobu a verí v transformáciu z homo na hetero.


A to je len pár bodov, vďaka ktorým si aj nevolič opozičných strán želá predčasné voľby. Treba nám len dúfať, že ďalšia vládnuca koalícia nebude zložená z amatérov, fašistov, komunistov či populistov.

P.S: Neviete, ako sa volá ministerka kultúry a čo spravila za posledného pol roka?

David Talian

David Talian

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  134x

Študent matematiky a hudobného umenia na vysokej škole, ktorý sa zaujíma o politické dianie na Slovensku a pozerá sa na politiku triezvo a s rozhľadom. Mojím cieľom je hlavne podeliť sa o svoje názory s ostatnými ľuďmi a ukázať, že aj mladí ľudia majú perspektívu a vedia rozmýšľať vlastnou hlavou - a hlavne rozumne. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu