Mister Mistrál (St Tropez)

Skoro ráno. Mestom sa preháňa mistrál a ulice sa kúpu v zlatých a šedých farbách. Pozerám sa z postele cez okno a záclona veje vo vetre tak divoko až sa zdá, že sama sa chce utrhnúť a nechať sa zlákať horizontom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mračná obťažkané prísľubom dažďa sa ťahajú oblohou, po uliciach povievajú špinavé papieriky, umelohmotné poháriky a celý ten tanec sprevádza lodný zvonec a píšťalka. Akoby mesto čakalo na príchod Čiernej perly s nemŕtvou posádkou a ja mám konečne pocit, že sa deje niečo, čo tu nie je len pre potešenie turistov so striebornou lyžičkou v zadku. Len príď a ničoho sa neboj.

Obrázok blogu

Ku večeru vietor celú oblohu vyzametal do čista a neostala na nej ani jediná biela omrvinka. Vzala som si uterák, zišla dole schodmi a vyrazila na známu štreku na pláž. More bolo teplé ako ešte nikdy a vlny sa na mňa valili v množstve a intenzite, akú som v tak pokojnom zálive už dlho nezažila. Vrcholky vĺn boli biele ako vrcholy Álp a bol to Mistrál, kto sa o celú tú parádu postaral. Norím sa prstami do zlatých hadov pieskového dna a ich vírením spúšťam tisíce trblietavých výbuchov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie som jediná, kto si s každým nádychom užíva čistý dych. Posedávame si na svojom piesočku otočení tvárou k moru a každý z nás sa s privretými očami prihlúpo usmieva a opiera si hlavu o špinavé kolená. Mám chuť mu povedať niečo hlboké a krásne, ale nejde to. Jediné, čo obstojí ohnivej skúške Slnka a preklepnutiu Mistrálom je skutočne mienené ďakujem.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Tatiana Badurová

Tatiana Badurová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

libero pensatore - - - - - - - - - - - - - - - - - študentka sociokultúrnej antropológe, psychológie a filozofie, amatérska fotografka, pozorovateľka a keď sa dá aj cestovateľka--------------viac fotografií na: http://fotky.sme.sk/fotograf/108934/tatiana-badurova Zoznam autorových rubrík:  Du p´tit bonheurPopkultPoviedky z drevenej chalúpkyZ ciestNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu