Zákaz čúrania

Pripomenul mi, čo tak dobre viem a čo tak rada zabúdam. Potrebovala som to všetko rozchodiť a tak som sa vybrala späť pešo. Čierno čierna noc mi namiesto hviezd posiela dažďové kvapky veľké a ťažké ako pľuvance ťahané až niekde z päty. Nevadí, mám pocit, že studená sprcha mi urobí dobre.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Ten film mi pripomenul, že hoci ľudia pôsobia tvrdo a pevne, v skutočnosti sú nesmierne krehkí. Je iné byť silným a iné byť nepriepustným. S empétrojkou v ušiach sedíme v metre ako voskové figúry a s neutrálnym výrazom sa pozeráme niekde do neurčita. Držíme si život a svet mimo našej intímnej zóny a v skutočnosti snívame o tom mať gule na to otvoriť všetky tie dvere dokorán. Bojíme sa. Máme svoje plány a stratégie a snažíme sa eliminovať nehody a náhody na minimum. Nakoniec sa veci aj tak zariadia podľa seba. Skús prešťať Univerzum a naští ti do tváre, hovorím si. Ach Bože, asi jediný absolútne platný zákon.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Odomkla som dvere, zhodila kabát a tašku a po tme našla v zásuvke vonnú tyčinku a zápalky. Modlím sa, aby dym spoľahlivo priniesol bohom môj odkaz. Tá myšlienka sama oslobodzuje. Na zajtra si nič neplánujem. Prestávam sa čľapkať v kaluži analýz, hypotéz a konsekvencií. Čokoľvek pre mňa máte, nech je moja miera plná!

Tatiana Badurová

Tatiana Badurová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

libero pensatore - - - - - - - - - - - - - - - - - študentka sociokultúrnej antropológe, psychológie a filozofie, amatérska fotografka, pozorovateľka a keď sa dá aj cestovateľka--------------viac fotografií na: http://fotky.sme.sk/fotograf/108934/tatiana-badurova Zoznam autorových rubrík:  Du p´tit bonheurPopkultPoviedky z drevenej chalúpkyZ ciestNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu