Niečo bláznivé menom láska

Božská chuť kvalitnej čokolády sa Vám pomaly rozpúšťa v ústach a Vás sa čoraz silnejšie opája hormón šťastia. V tej chvíli máte pocit, že všetko je na pravom mieste a nič Vám nechýba. Prijemné popíjanie vermútu, vína alebo aj silnejšieho nápoja či drinku zase spôsobí že sa budete cítiť uvoľnene a všetko bude zrazu také krásne. Existuje mnoho spôsobov ako na par hodín oklamať náš mozog ale nič ho neoklame lepšie ako naše city.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Voľný pád do neznáma by tento orgán nikdy nedovolil a predsa sa ľudia nechajú uniesť veľmi ďaleko od racionálnych rozhodnutí. Podvedome nastúpime na loď ktorá nemá ani prístav kam sa vráti, a ani žiadneho kapitána ktorý by velil tomu čo sa deje. Je to plachetnica. Závislá od intenzity vetra a správneho nastavenia plachiet. Potom pasažierom zostáva len prijať nespútanosť energie ktorá ich unáša a veriť že ich smer je správny. Predsa ale všetci dobre vieme, že veľmi často narazí naša plachetnica na útes. Nespamätá sa z tejto rany a stroskotá. Pasažieri ktorý sa spolu plavili kúsok nad vodou sa ocitnú až na samom dne šíreho oceána. Len veľmi ťažko sa niekto z takého miesta zachráni sám. Trvá veľmi dlhú dobu kým sa človek znovu nadýchne a uvedomí si že je na brehu a v bezpečí. Lenže čo so spoločnou loďou a kde je ten druhý pasažier s ktorým som sa plavil ? Zachránil sa tiež, je v bezpečí ako ja ? Prečo ma to stále zaujíma keď útes náš život rozdelil ? Bezbranné unášanie vetrom úplne oklamalo náš mozog a všetko čo bolo schopne rozumne uvažovať. Teraz bezbranne nato doplácame. Síce v bezpečí ale sami. Ochota riskovať vlastné pohodlie a život za cestu ktorá nemala nikde napísaný koniec. Ale ja žijem a ta cesta musí mať pokračovanie. Tak sa pýtam, kde sa mam znovu nalodiť ? Čakať na osud s odkazom v sklenenej fľaši alebo sa vydať sám do prístavu a nájsť tam stratený pocit ? Nepoznám odpoveď a jediné čo poznám v týchto dňoch je zmiešaný pocit, nerozvážnosť vlastných krokov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dosť ! Mam toho dosť !

Stačilo zmietania sa vo vlastných myšlienkach. Ošemetný pocit neistoty na každom rohu. To nemôže predsa takto pokračovať. Veď mám bezpečie a plachetnica je len krátkodobý dobrý pocit ktorý raz musí, jednoducho musí stroskotať. Nie je možné predsa oboplávať zem, znovu, zas a opäť. Zvyknem si na tento život a môj mozog môžem ďalej klamať aj iným šťastím. Nebudem už viac riskovať všetko čo mám, všetko čo som dlho poctivo budoval svojim vlastným úsilím kvôli niečomu tak neistému . Už raz som sa presvedčil, že koniec tohto risku nie je nijak výhodný. Život na pobreží je príjemný. Príliv a odliv. Lode stále odchádzajú a už nikdy sa nevrátia. Tí ľudia sú azda naivní, že majú odvahu to ešte skúšať. Ale veď sám dobre poznám ten ružový obláčik ktorý zatieni moju myseľ a ja sa bezstarostne usadím do korby lode.

Skryť Vypnúť reklamu

Nie ! Nepodľahnem znovu !

Prešlo už veľa dní a nocí. Tak ako pravidelne sa vymieňal príliv s odlivom, tak pravidelne ma to čoraz viac lákalo opustiť bezpečie pobrežia a vydať sa na šíri oceán. Znovu pocítiť vzdialenosť a spútanosť zároveň. Teraz však už viem aké to môže mať následky. Už mám strach plachty naplno napnúť a nechať tú energiu plynúť. Viem čo sa môže stáť keď nezasiahnem ale ani samotný pocit zásahu mi nič nezaručí. Možno len predĺži moju plavbu ktorá je už dávno odsúdená na ďalšie stroskotanie. Čo teraz ? Tu mám všetko čo by ma malo robiť šťastným a predsa mi chyba niečo neopísateľné, niečo čo som mal len počas plavby.

Skryť Vypnúť reklamu

Skúsim to ! Môžem dosiahnuť čo chcem !

Možno znovu stroskotám, možno prídem o všetko čo mam ale čím by bol môj život na pobreží bez toho aby som sa vrhol za obzor. Netuším čo ma tam čaká tento krát. Musím znovu napnúť naplno plachty a nechať oklamať zdravý úsudok. Radšej znovu padnem na dno akoby som si mal na pobreží každý deň a cez víkend dva krát, vyčítať, že som to nikdy neskúsil. Každý by to mal ešte skúsiť, každý by mal prežiť niečo bláznivé menom láska.

Martin Teplan

Martin Teplan

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pekny som aj mudry a kamarati hovoria, ze hlavne skromny :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu