24 miliónov je fuč

a Peter Pellegrini sa čuduje, ako sa to mohlo stať. Čo to je za vládu, ktorej ubzikne 24 miliónov do schránkových firiem? Ako sa môže stať, že sa peniaze daňových poplatníkov dostanú do rúk cudzím nenažrancom?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

"Pýtame sa, ako je možné, že štát nastavil pomoc tak, že ani jeho vlastné mechanizmy nedokázali zabrániť tomu, že jeho pomoc skončila v schránkových firmách," povedal na tlačovke rozčúlený expremiér Pellegrini  a my sa jeho spravodlivému hnevu vôbec nečudujme.

Za jeho vlády a vlády jeho stvoriteľa boli vlastné mechanizmy štátu na celkom inej úrovni. Boli to mechanizmy s veľkým M. Procesy boli nastavené tak, aby sa ani cent nedostal do cudzích schránok. Peniaze išli predovšetkým do schránok našich, viacmenej poštových (výnimočne s vínkom či s nejakou škatuľkou do vlastných rúk), a keď boli schránky predsa len v zahraničí, pomáhali výhradne našim ľuďom. Vlastné mechanizmy rozdeľovali, rozdávali i kontrolovali. Či to bolo 50 alebo 150 tisíc, vždy sa vedelo komu, za čo a od koho.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lenže, táto neschopná vláda si nevie ani vlastné mechanizmy poriadne nastaviť a kradne sa bez kontroly.

Ešteže tu máme opozičných expertov na vlastné mechanizmy štátu, ktorí nielen odborne poukazujú na chyby, ale odvážne vyzývajú i Národný kontrolný úrad: „aby sa prestali hrabať v starých veciach v minulosti a zaoberať sa terajšou opozíciu, ale začal sa pozerať, ako sa narába s peniazmi v súčasnosti."

Nuž, je to ťažká doba. 

Človek po takejto tlačovke nevie, kto si z neho robí väčšiu srandu: či starí alebo tí noví. Či sa má viac hnevať na starú vládu a jej mechanizmy, ktoré kontrolovane pomáhali našim ľuďom, alebo na vládu novú a jej mechanizmy, ktoré bez kontroly pomáhajú v zahraničí, len sa ešte nevie, či našim alebo cudzím.

Skryť Vypnúť reklamu

Zdroj:

https://slovensko.hnonline.sk/11472438-miliony-z-prvej-pomoci-mali-ist-do-schrankovych-firiem-pellegrini-ziada-nku-aby-to-preveril

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  601
  •  | 
  • Páči sa:  2 360x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu