A sme tam, odkiaľ sme vyšli...

O trochu starší, o trochu viac zadlženejší, o trochu viac v depresii. Vlastné oči a uši nás oklamali, skutky sa nestali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Správa o stave našej republiky z úst pani prezidentky a dnešné rozhodnutie o nevinne všetkých Robertov a ich družiny z úst prokurátora Žilinku nás utvrdili v tom, čo sme už mnohí dávnejšie tušili: žijeme v krajine zázrakov, kde je možné absolútne všetko.

Zmätený premiér plný pokory za kritiku vlády a výzvu k predčasným voľbám pani prezidentke pekne poďakoval, vyštafírovaný predseda parlamentu (aby nikoho neurazil) bol a zároveň aj nebol zo správy sklamaný, minister financií sa hodnotenia svojho pôsobenia nezúčastnil, lebo je s obráteným žalúdkom na PN a nebol by na neho asi pekný pohľad, keby sa mu v priamom prenose žalúdok obrátil ešte raz.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predseda Smeru na tlačovke dourážal hlavu štátu, dožadoval sa ospravedlnenia za nespravodlivosť a krivé obvinenie a s trpkosťou v hlase obvinil média, že im je "u prdele", ako trpel, ako sa bál.

Ešteže máme na generálnej prokuratúre váhy spravodlivosti dobre vyvážené a... „bolo konštatované porušenie zákona v neprospech obvinených.“ Poľovnícka chata, 50 000 na Súmračnej, Vietnamci na výlete, miliónová ponuka v priamom prenose...

Tlesk... zabudnite.

To všetko bol len sen.

Médiá zle informovali, občania boli postihnutí vlčou hmlou, svedkovia na objednávku klamali, skutky sa nestali a zákon bol porušený v neprospech obvinených.

SkryťVypnúť reklamu

Nuž, aj takto vyzerá spravodlivosť v priamom prenose a v demokracii, ktorú vraj, podľa pani prezidentky, možno ako posledná generácia máme možnosť a česť prežívať.

Pozn. autorky I:

S hlavou hore ako Perla z Labuanu vyčnievala z radov novinárov poslankyňa Tabak. Čo medzi nimi na tlačovke Smeru robila, neviem, no z jej pohľadu bolo možné vycítiť jasné zadosťučinenie: Ja som to hovorilaaaa.

Pozn. autorky II.:

Je mi akosi čudno. Mám pocit, že som sa nakazila chorobou, ktorou trpí minister financií: obrátil sa mi žalúdok.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  827
  •  | 
  • Páči sa:  8 865x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu