Bezmocnost mocných a moc nemocných

-synonymum dnešného bombardovania pôrodnice a detskej nemocnice v Mariupole.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Svet sa prizerá a je ohromený a zhrozený.

Takmer celý svet.

Jedna veľká, takmer najväčšia krajina nie. Nie, že by to jej obyvateľov nezaujímalo, ale nemajú k tomu príležitosť ani možnosti. Všetky cudzie kanály a zdroje, ktoré by ich o zverstvách a zvrhlostiach na Ukrajine informovali, majú zablokované a zakázané. Ich vodca usúdil, že tieto zdroje by mohli udalosti skresľovať a obyvateľov jeho krajiny zavádzať a v záujme bezpečnosti krajiny rozhodol, že je teda možné sledovať len kanály vlastné s overenými informáciami. Ešte, aby jeho národ manipulovali zákerné cudzie mocnosti s postrannými úmyslami...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak zatiaľ, čo celý blízky i vzdialenejší svet smúti, plače a pomáha Ukrajine, národ najbližší o krutostiach páchaných na ľuďoch, mestách, pamiatkach a prírode, nevie. Nemôžu vedieť. Ich média o tom nepíšu. Informujú len o tom, že ich vodca – dvojnásobný nominant na Nobelovu cenu za mier, rozsieva mier po okolitých krajinách a s nasadením vlastného života zachraňuje na Ukrajine utláčaných a biednych.

A ostatný svet so všetkými mocnými veľmocami?

Ten sa prizerá a je ohromený a zhrozený.

Je vraj však bezmocný.

Dodržiava pravidlá, ktoré sú nastavené a nemôže zasiahnuť, aby hnev toho, kto pravidla porušuje, nebol ešte väčší a neobrátil sa i proti ostatným. O spomínanom nositeľovi mieru sa totiž začínajú šíriť správy, že už ukryl svoju rodinu, že je chorý a že je nahnevaný, čo nie je dobrá kombinácia indícií.

SkryťVypnúť reklamu

A tak svet ľutuje Ukrajinu a čaká.

Či na to, ako sa vládca vyspí, alebo či si svoj zámer zaberať postupne svet ešte rozmyslí, alebo či sa uzdraví a svoju rodinu si nasťahuje do Kremľa... alebo možno i na to, až si s vodcom urobia poriadky sami domáci.

A tak môže byť rasPutin celkom pokojný.

Podľa posledných overených správ z ešte overenejších domácich informačných kanálov sa zdá, že vodca je v očiach národa bohatier, ktorý matičku Rus chráni pred zlými silami, a tak má vodca na svoje plány dosť a dosť času.

Na rozdiel od niekoľkých ukrajinských detí, ktorým dnes možno ich čas na všetky životné plány jedným rozkazom chorého mocného vypršal.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj:

 https://spravy.rtvs.sk/2022/03/ruske-vojska-zbombardovali-detsku-nemocnicu-v-mariupoli/

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  700
  •  | 
  • Páči sa:  4 955x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu