Blaha s baranom nič nemal a minister sa aj tak odmieta ospravedlniť

Písmo: A- | A+

Súd zistil, že informácia vtedajšieho premiéra, že poslanec Blaha za mladi preskočil plot záhrady a „mydlil barana“ je nepravdivá a prikázal Matovičovi, aby sa za toto zavádzanie poslancovi ospravedlnil a vyjadril hlbokú ľútosť.

Igor Matovič to však vo vyhradenom termíne nestihol a dokonca sa zdá, že toho ani hlboko neľutuje. Navrhuje totiž, aby mu súd túto povinnosť zrušil. Vzhľadom k zaneprázdnenosti súdov by som sa síce nečudovala, že by nad týmto incidentom pána súčasného ministra mávli rukou, ale byť na mieste poslanca Blahu, trvám na ospravedlnení. Ak by k nemu totiž nedošlo, mohlo by to vytvárať dojem, že na každom šprochu môže byť pravdy trochu a na mravnom kredite poslanca by zostala šupka, ktorá by sa po rokoch mohla vysvetľovať všelijako.

Ono to nie je len tak byť v takomto nepeknom podozrení.

A klebety sa šíria rýchlejšie ako svetlo.

Pán poslanec musí brať do úvahy, že bude v rámci predvolebnej kampane chodiť po dedinách a priznám sa, nechcela by som byť v jeho koži, ak by gazdiné pri jeho prechádzkach obcami v rýchlosti schovávali dobytok a hydinu do chlievov.

Musí brať do úvahy i to, že sa môže stať, že Smer sa vráti na výslnie a majte ministra poľnohospodárstva či školstva s takýmto fľastrom.

Takže, pán Blaha, ospravedlnenie radšej požadujte.

I keď... musíme sa zmieriť s tým, že ak toto verejné ospravelnenie bude preberať televízia, bude to z pohľadu zahraničných pozorovateľov tak trochu hanba.

Zatiaľ, čo iné svetové parlamenty riešia situáciu v Afghanistáne a ministri financií podávajú parlamentu riešenia, ako prekonať ťažkú pocovidovú situáciu v štáte, u nás minister financií vystúpi s vetou: Ospravedlňujem sa a vyjadrujem hlbokú ľútosť na tým, že pán poslanec Blaha nikdy neskákal cez plot a nikdy „nemydlil barana“.

Zdroj:

https://www.webnoviny.sk/matovic-navrhol-sudu-zrusenie-rozsudku-v-spore-s-blahom-ospravedlnit-sa-ma-za-vyrok-o-mydleni-barana/

 

Skryť Zatvoriť reklamu