Čau mami, stretneme sa na manikúre

Objednala som nás na 24. 12. na 17.00 hod. Ty zober tata a kapra, ja zoberiem Jana, šalát a kapustnicu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

A samozrejme, darčeky. Stromček tam manikérka už má, je zajednaný aj s celým priestorom rôznymi rodinami na celé Vianoce. Prosím ťa, povedz tatovi, aby si nestrihal už oddnes nechty, pre prípad, že by prišla kontrola, aby mohol preukázať, že je tam odôvodnene.

Protipandemické opatrenia našej vlády odborníkov budú raz zlatým písmom zapísané v kronikách. Písmo bude celé pokrivené a roztrasené, lebo sa dotyčný kronikár bude pri písaní tak smiať, že nebude schopný ovládať ruku. Však oveľa viac, ako sa bude smiať kronikár, sa budú smiať tí, ktorí jeho zápisky budú v budúcnosti čítať. V kronike bude zdokumentované, ako sa potláčala v 20 rokoch 21. storočia na Slovensku pandémia a Vianoce r. 2021 budú mať samostatnú kapitolu. Čitateľovi z budúcnosti budú opatrenia vlády odborníkov pripadať, ako keď sa dohodnú na kompromise veterinár, mäsiar, ochranca zvierat a hladný pytliak. Tvrdý lockdown po slovensky.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nuž, skúša sa, čo na vírus zaberie. A keď sa to musí robiť s prihliadnutím ani nie tak na zdravý rozum, ale na politiku, tak to je potom naozaj ťažké.

Minulý rok zatvorené všetko a jediné, čo nám zostalo, boli bubliny.

V tomto roku máme bubliny zakázané a takmer všetko bude otvorené.

Keby som bola vírusom, priznám sa, že na Slovensku by som svoje výboje celkom iste vzdala. Veď ten už chudák musí byť tak osprostený, že nevie, ktorá bije.

A to ešte nie je všetkým dňom koniec. Do Vianoc chýba ešte zopár dní, čo je veľkou príležitosťou pre politicko-epidemiologických odborníkov, ktorí s nejakým svojim nezabudnuteľným nápadom ešte nevyšli na svetlo božie a chceli by sa aj oni zapísať do análov a pamätí národa. Už nastaveným opatreniam vlády odborníkov bude  síce veľmi obtiažne konkurovať, ale snáď sa im podarí ešte nejaký ten zázrak, čo bude stáť za záznam.

Skryť Vypnúť reklamu

Veď srandy nie je nikdy dosť.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  632
  •  | 
  • Páči sa:  3 131x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu