Čo môžeme čakať alebo Putin z pohľadu svojho temperamentu

Osobnosť Putina má silnú prevahu melancholického ladenia. Je to introvert zameraný na seba a na výkon.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ľudia takto nastavení majú vo svojej hlave vlastný, (pre nich) ideálny svet a všetko, čo sa s týmto obrazom nezlučuje, považujú za chybu, ktorú je treba eliminovať a najlepšie celkom odstrániť. Ak je takýto človek pod vplyvom iných ľudí, iných temperamentov, potom sa dopad jeho snáh trochu mierni a zahladzuje, pretože sa dotyčný musí trochu prispôsobovať ostatným. Pokiaľ však nemá okolo seba ľudí, ktorí by ho usmerňovali a ovplyvňovali a jeho okolie tvoria skôr ľudia, ktorí ho v jeho nápadoch podporujú a oslavujú, môže byť tento človek veľmi nebezpečný. Čítala som, že ruský prezident nežije bežným životom. Je od neho doslova izolovaný. Nepracuje s počítačom, nie je na sociálnych sieťach a vyhýba sa prirodzeným kontaktom, čo prispieva k jedinému: prezident Putin žije vo svojej bubline a pretože má moc, svoj ideálny svet tvorí, realizuje a vnucuje bez obmedzení. Je ťažké odhadnúť, ako jeho svet vyzerá v celej svojej dokonalosti, ale podľa jeho posledných aktivít sa zdá, že by sa nám ostatným v reáli asi príliš nepáčil. Prezident Putin sa cíti byť vyvoleným a povolaným k spojeniu toho, čo podľa neho k sebe patrí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak by mal prezident Putin pri svojej moci vo svojej osobnosti prevládajúce prvky sangvinika, dalo by sa predpokladať, že myšlienka útoku na Ukrajinu vznikla v jeho hlave v noci po dvoch vodkách, s predstavou, že zaútočiť by mohla byť celkom dobrá zábavka.

Prezident Putin však sangvinik nie je. Je perfekcionista, analytik a kým do niečoho ide, všetko si veľmi dobre a dopodrobna  premyslí. Útok na Ukrajinu v jeho hlave nevznikol včera, ani pred mesiacom. Má ho hlave už veľmi dlhý čas a kým sa pustil do tejto obludnej akcie, premyslel si všetko do poslednej čiarky. Nespolieha na náhodu, ani na šťastie. Všetko má detailne vyrátané.

SkryťVypnúť reklamu

Ak svet s Putinom vyjednáva a posiela k nemu svojich vyslancov, diplomatov a lídrov, ruský prezident ich prijíma len s jediným zámerom: počúva, čo by z ich návrhov mohol využiť pre svoj plán. Nikomu neverí. Každé jeho slovo, každý jeho prejav emócie, každý úsmev i gesto majú svoje miesto, svojho adresáta a svoj zmysel. Nič nerobí ani nepovie len tak. Celé svoje správanie má pod absolútnou sebakontrolou.

Ak svet hrozí Putinovi trestami a odvetami, nepochodí. Ruský prezident na prísľuby, odmeny ani tresty reagovať nebude. Má vo svojej hlave úlohu a tú je treba naplniť. Za každú cenu.

Predseda Smeru Fico tvrdí, že vojnový konflikt nie je medzi Ukrajinou a Ruskom, ale medzi Ruskom a USA, pričom Ukrajina je len rukojemníkom. Obávam sa, že pán Fico nemá pravdu. Ukrajina je cieľ. Jedným z cieľov. Prezident Putin nemá potrebu Bidenovi ukazovať, že je mocnejší. On je si tým absolútne istý a ide si len po svoje.  

SkryťVypnúť reklamu

Putin zaútočil na Ukrajinu nie preto, že sa chce niekomu pomstiť.

Ukrajina je dôležitým dielikom mozaiky, ktorý si Putin potrebuje doložiť do skladačky. Bez nej by puzzle nebolo kompletné, a to sa perfekcionistickému melancholikovi nepáči.

A čo môžeme od neho teda čakať?

Pri jeho moci, technológiách, arzenále a odhodlaniu uspieť za každú cenu sa neodvažujem ani len domyslieť.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  700
  •  | 
  • Páči sa:  4 945x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu