Čo sa stane, keď sa vlažná voda voda skamaráti s horúcou?

Fyzikálne zákony tvrdia,že sa zmiešajú a vzniká teplá voda. Stranícke zákony tvrdia opak. Nastáva delenie a únik z hrnca

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Igor Matovič nazval svojho straníckeho kolegu Hegera vlažnou vodou. Na toto označenie prišiel pravdepodobne celkom sám pri očistnej sebareflexii, pri porovnávaní so sebou samým. On - žriedlo kvalitného a blahodarného termálu vysoko v horách, Heger - vlažná voda hocikde v údolí. Obidvaja osve... no, dobre, ich zmiešaním však tok stráca na kvalite. Nie je to ani ani.

A ľudia by si mali môcť vybrať.

Kvalitný čistý termál, alebo obyčajná žbrnda, ktorej je v podstate jedno, koľko má stupňov a či k nej z času načas pritečie ešte nejaká o trochu chladnejšia alebo o trochu teplejšia?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spočiatku sa zdalo byť oddelenie Eda od Igora nemysliteľné, dnes sa na rozdelenie v hnutí pripravujú a tešia sa naň.

Prečo?

Lebo majú poslanie.

Lebo nie sú sebci, myslia aj na iné strany a podporujú spájanie.

Ako dnes v diskusnej relácii na TA3 na otázku moderátora, či štiepenie OĽaNO nie je v podstate to isté, ako to bolo v prípade Smeru a Hlasu, ktoré OĽaNO tak kritizuje, povedal poslanec Šípoš celkom jasne, že v žiadnom prípade.

"My vnímame, že Eduard Heger je medzi stranami KDH, Za ľudí a maďarskými stranami, ktoré sú spolu v jednej aliancii, vnímaný ako človek, ktorý spája. Respektíve, ak by dokázal tieto strany spojiť, myslím si, že by to bolo na prospech veci."

SkryťVypnúť reklamu

Takže, vážení...

Vlažná voda nevybehla z hrnca pred tou horúcou zo strachu či znechutenia. Vybehla preto, aby otvorila svoju náruč a utvorila koridor pre vody, ktoré sa motajú bezprizorne okolo hrnca.

Teda, aby nám to všetkým bolo jasné...

Najskôr vzniknú pod vedením nejakých lídrov strany a hnutia, ktoré sa túžia dostať k moci, ale pretože sa nevedia pre svoje egoistické zmýšľanie spojiť a uspieť, rozpadne sa aj tá, ktorá mala po voľbách najviac preferencií, aby tým, ktorí sa nechcú s nikým spájať, ukázala, ako sa spojiť.

Nuž, politika je niekedy naozaj veľmi ťažká na pochopenie...

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  842
  •  | 
  • Páči sa:  9 149x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...Maličkosti z temperamentovej poradne...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu