Čosi je hore pokazené. Či váhy alebo čo...?

Viete si predstaviť, že si niekoho pozvete na návštevu, ale na stretnutie neprídete, lebo návštevník „není hoden“?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Členovia zahraničného výboru NR si pozvali na koberec generálneho prokurátora, aby vysvetlil, čo mal čo robiť v Moskve, keď mu to nikto nedovolil, neodporučil a  neschválil. Keď sa prokurátor Žilinka dostavil na miesto stretnutia, zistil, že z 15 poslancov 8 neprišlo, že výbor nie je uznášaniaschopný, takže nemôže schváliť ani len program zasadnutia. Prokurátor vytiahol pomyselné váhy, na jednu misku položil svoju ústretovosť, na druhú prejav vzťahu poslancov ku generálnemu prokurátorovi a výsledok ho presvedčil k okamžitému odchodu. Váhy mu dali jasne najavo, že jeho ústretovosť bola oveľa väčšia a ťažšia, ako správanie sa poslancov, a preto sa dvihol a opustil rokovanie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo tam bude? On sa s takými, ktorí si nevedia vážiť, zahadzovať nebude.

Lenže...

Následná tlačovka ukázala, že nie poslanci, ale prokurátor Žilinka si nevie vážiť. Podľa poslanca Stančíka z OĽaNO vraj „prokurátor nemá v úcte zahraničný výbor“, ktorý sa kvôli nemu stretol. I keď tam nesedel dostatočný počet poslancov, mal zotrvať a vysvetľovať aspoň tým pár kusom, ktorí  prišli. A ako celkom opačný príklad a vzor uviedol poslanec Stančík prípad z minulého týždňa, keď sa minister Korčok dostal do celkom rovnakej situácie, no on zotrval a diskutoval, počúval a odpovedal na otázky výboru, i keď sa tento tiež nevedel uzniesť, lebo tam boli iba štyria poslanci.

SkryťVypnúť reklamu

Či si to zobral prokurátor Žilinka k srdcu, alebo či sa chcel aspoň z časti vyrovnať ministrovi Korčokovi, sa nikde neuvádza, no dnes prišiel vysvetľovať na ďalší výbor (pre zmenu ústavnoprávny) a keď z počtu prítomných zistil, že ani tam si ho nevážia, napľul tento cestovateľ po výboroch do druhej misky váh, aby sa misky vyvážili, a zostal sedieť s pár poslancami a o probléme jeho cesty za slávou len nezáväzne diskutovali. Radšej.

A my si len oddýchnime a dúfajme, že to snáď už nebude mať pokračovanie, lebo ja osobne som už prestávala mať prehľad o tom, koho úcta ku komu má väčšiu váhu, kto má z väčšej úcty zostať a kto z menšej vôbec neprísť.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615265-zilinka-poslancov-odmietol-predvolali-si-ho-a-sami-neprisli/

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  698
  •  | 
  • Páči sa:  4 914x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu