Ďalšia bomba alebo Keď Matovič už ani nespí...

Dnes o 2.30 stredoeurópskeho času sa to stalo: minister financií na svojom facebooku vydal vyhlásenie s vďakou a sľubom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (34)

Či ho vyprovokovali herci svojou výzvou k odstúpeniu, či nemohol spať alebo či bol tak rozrušený z nočného rokovania s odborárkou sestier, nevedno, no Igor Matovič prerušil svoje aktívne hľadanie riešenia s hliníkom, ktorý sa chce od nás odsťahovať, a ešte v noci sa sestričkám ospravedlnil za všetky doterajšie vlády, poďakoval sa im a sľúbil, že sa im pridá.

Už čoskoro.

Správa to bola tak šokujúca, že sa nemôžeme čudovať, že to minister nevydržal do rána. Zatiaľ síce ešte nezverejnil o koľko, ale sestričkám to vraj vráti dôstojnosť. (A my si len pripomeňme, že je to už druhýkrát, čo OĽaNO dôstojnosť sestričkám vracia. Ako spomína Igor Matovič v statuse, už raz im ju vrátilo v podobe pani Kaveckej, ktorú hnutie dostalo na svoju kandidátku).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

I keď sa so sestričkami teším, priznám sa, som trochu skeptická.

Po úvodných slovách plných vďaky, obdivu a sentimentu o tom, že OĽaNO nekradne a neberie úplatky, prišla totiž kontraverzná veta: "… A PRETO … sa môžeme z ušetreného mála podeliť …".

Čo pre natešené sestričky znamená slovné spojenie "z mála"? Koľko je veľa z mála?

Ťažko povedať, ale pokiaľ pán minister sľubuje sestrám návrat dôstojnosti, tak to bude isto bomba minimálne európskych rozmerov.

Nuž, dosmiali ste sa, Česi, Maďari a Rakúšania, naše sestry (a možno aj bratia) sa vracajú domov.

Zdroj:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10224375168419273&set=a.10216351837281009

SkryťVypnúť reklamu

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  771
  •  | 
  • Páči sa:  6 998x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu